Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: wielogatunkowe 200l - adam31  (Przeczytany 2997 razy)
adam_31
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11


« : Wrzesień 14, 2008, 19:13:22 »

Witam i pozdrawiam wszystkich miłośników akwarystyki.
Mam na imię ADAM. Obecnie mieszkam w Middleton koło Manchester. Na wstępie chciałbym powiedzieć że jestem jeszcze bardzo niedoświadczonym akwarystom i z góry przepraszam za moje błędy.
Chciałbym opisać i pokazać wam moje akwarium, zalane cztery tygodnie temu:
-Zbiornik 200l
-grzałka z termostatem 200w
-filtr wewnętrzny FLUVAL205(wkłady z gąbki,granulat torfowy,wata filtracyjna,wkład do usuwania fosforanów i biomax)
-woda:temperatura25 stopni,ph 6,6,twardość:5stopni(angielskich)kh,107,4ppm gh.no3-10,no2-0,25,nh3/nh4-0.testy przeprowadzone przed podmianą wody(40l co tydzień)
Zdjęcie:


Obsada:

-15neonów innesa
-6 kirysków(4 spiżowe 2 albinosy)
-4 pielęgniczki ramireza
-glonojad(plecostomus)
-2 brzanki zielone
-2 danio pręgowane
-2 razbory klinowe
-2 sumiki szkliste(ostatnie trzy gatunki dostałem w prezencie)


Rośliny:

Co do roślin to mam pewien problem bo nawet w sklepie gdzie je kupiłem nie bardzo wiedzą jakie mają nazwy,ja rozpoznaje tylko kabąbe wodną. Zrobiłem zdjęcia i zamieszczam, może ktoś wie jakie mają nazwy
1.
2.    
3.
4.
5.
6.

To tyle jak na pierwszy raz. Teraz czekam na wasze opinie porady i krytykę.
Pozdrawiam ADAM


edit Góral   
edit Emi
   
                               
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2008, 12:32:32 wysłane przez Emi » Zapisane
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 14, 2008, 20:25:26 »

Owlman o co ci chodzi??

w każdym razie akwa nawet nawet choć mam zastrzeżenia:
*nie potrzebnie wsadzałeś ten porcelanowy korzeń ale jak ci się podoba to możesz go sobie trzymać w akwa
*obsadę byś musiał uzupełnić:
-danio dokup ze 3szt.
-razbor też z 6
*strasznie nieestetycznie opisałeś swój baniak
musisz napisać tak by każdy się mógł rozczytać
(dam ci link do mojego krewetkarium , zobacz jak czyta się twój opis akwa a jak mój Wink

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=16884.0 )

co do roślin to ci niestety nie pomogę ale masz tutaj możesz się spytać to ci odpowiedzą na pewno:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=9026.0

szczerze to powinieneś sobie to znaleść sam ale ok Wink

ps.zmień tytuł wątku (brak nazwy użytkownika ,powinno być adam_31/200l. wielogatunkowe Wink )
życzę powodzenia papa
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2008, 20:28:25 wysłane przez lauri24 » Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 14, 2008, 22:14:00 »

Troche zbyt kolorowo... Tlo z roslinami psuje koncepcje naturalnego akwarium. Grzalka jest zbyt widoczna. Roslina z bialymi liscmi nie jest roslina wodna (zgnije z biegiem czasu). Podloze ok, ale te pomaranczowe kamienie zbytnio rzucaja sie w oczy. Moja ocena: 4/10. Powodzenia. papa
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 15, 2008, 10:21:05 »

*nie potrzebnie wsadzałeś ten porcelanowy korzeń ale jak ci się podoba to możesz go sobie trzymać w akwa
wydaje mi się że pełni funkcję kryjówki dla plekostomusów. Prawdę mówiąc pozbyłbym się tych zbrojników puki jeszcze nie są zbyt duże.

Poczytaj o wymaganiach ryb które hodujesz. Większość to gatunki stadne i trzymanie ich po 2 sztuki to jakieś nieporozumienie. Co do kompozycji akwarium, to widać że zbiornik jest bardzo świeży, z oceną wstrzymam się aż wszystko się przyjmie i rośliny podejmą wzrost.

PS: Usunąłem zbędne posty z wątku.
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 15, 2008, 11:29:18 »

Dodam od siebie, że rośliny na zdjęciu nr 1 i 5 nie nadają się do akwarium - po kilku miesiącach zaczną obumierać bo to rośliny błotne rosnące ponad powierzchnią wody (w częściowym zanurzeniu) a nie zanurzone pod wodą.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: