Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Trulek 190 l Azja południowo wschodnia - ma być ;)
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Trulek 190 l Azja południowo wschodnia - ma być ;)  (Przeczytany 7848 razy)
Trulek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95



« : Lipiec 31, 2007, 18:05:26 »



Akwarium:   
190 l brutto (180 l netto)  wym. dł. x szer. x wys.  100cm x 35cm 60cm

Filtracja:
Fluval 304  - biologiczny

Oświetlenie:   
Świetlówki Philips 30 W 2 szt + odbłyśniki

Ogrzewanie:
Grzałka Jager   300W (z wbudowanym termostatem).

Napowietrzanie:
Mieszacz na powrocie wody z filtra.

Instalacja elektryczna:
Zegar elektroniczny
 
Nawożenie:
bio-grunt 2 cm

Podłoże:
Żwir o granulacji 3-5mm, warstwa  od 2cm w przedniej części akwarium do 4cm w tylnej.

Parametry wody:
temp. 27 C (+- 1`C)
pH  7,3
Tww  3`n
Two  6`n
NH3 0 mg/l

Rośliny:
Kryptokoryna, ... pozostałe opiszę w miarę rozwoju wątku Wink

Obsada:
Zbrojni niebieski - 2 szt. (chyba para Wink
Brzanka sumatrzańska - 12 szt.
Brzanka rekinia  - 5 szt.
Bocja wspaniała - 4 szt.
Razbrora klinowa 1 szt - 2szt.
Molinezja ostrousta - 1 szt.

Zapisane
Trulek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95



« Odpowiedz #1 : Lipiec 31, 2007, 18:56:07 »

Jak Wam się podoba ?

Molinezja i razbora to pozostałość po poprzednim akwarium.

W trakcie przeprowadzki padło nam większość rybek  Cry. Mimo sporego doświadczenia z przeprowadzkami i dużego poświęcenia przeprowadzających.

Niektóre rośliny rosną nam bardzo słabo (nie mamy dozowania CO2).

Czekamy na opinie i sugestię jak również na nazwy naszych roślin  do uzupełnienia opisu  Grin

Pozdrowienia
 papa
Zapisane
Kar
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 45


Ryby - to moja miłość .. :D


« Odpowiedz #2 : Lipiec 31, 2007, 19:00:38 »

Piękne akwa. Cheesy
Moje że tak powiem jest - okropne....strach na nie patrzeć. Ciągle mam glony na roślinach, próbowałam wszystrkiego ale nie wiem jak je usuąć. W głupocie młodości kupiłam bardzo złe rybki. Nie mam co z nimi zrobić :/ Akwa rzecz biorąc jest okropne .. błe.
A twoje to co innego. Jest cudne Smiley obsada niezła. Nie masz ochoty go oddać ?? ^^ Tongue
Zapisane

60l. :
2 Molinezje ostrouste czarne
3 Mieczyki Hellera
2 krewetki filtrujące
2 Prętniki karłowate.
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #3 : Lipiec 31, 2007, 19:02:04 »

No właśnie molinezja trochę nie pasuje, nie ta woda Wink. Dołóż jeszcze jedną (nawet dwie) swietlówke 30W i rośliny zaczną rosnąć, akwarium jest wysokie i pewnie jest problem z doswietleniem Wink.
Zapisane

CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 31, 2007, 19:05:24 »

Ogólnie spoko, ale mi się wydaje pusto. No i nie lubię brzanek rekinich Smiley Jakoś nie są w moim guście.

Jeżeli masz mało roślin to proponował bym tło strukturalne, ponieważ ładniej się będzie prezentować.
Zapisane

Trulek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95



« Odpowiedz #5 : Lipiec 31, 2007, 19:16:53 »


Dzięki Kar  Cheesy

Jak przerobić sklepową pokrywę aby dodać do niej więcej świetlówek ??

Jeżeli masz mało roślin to proponował bym tło strukturalne, ponieważ ładniej się będzie prezentować.
Wydaje mi się, że tło strukturalne musi się trudno czyścić (oparte na doświadczeniu z z rurami do filtra)
a poza tym zmniejsza miejsce w akwa Wink.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2007, 19:22:14 wysłane przez Trulek » Zapisane
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #6 : Lipiec 31, 2007, 20:20:38 »

Akwa ładne ale przydało by sie więcej roślin i dołożyłbym jakiś korzeń obrośnięty mchem albo coś podobnego. pozdrawiam
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #7 : Lipiec 31, 2007, 22:13:19 »

Niektóre rośliny rosną nam bardzo słabo (nie mamy dozowania CO2).

Nic dziwnego, bo ja widzę w akwa same wolnorosnące rośliny m.in. anubiasy i cryptocoryne  Smiley Brzanki rekinie są za duże do takiego akwarium.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 01, 2007, 07:39:53 »

Hehe, co racja to racja. Anubiasami nie zawojujesz baniaka. Ja bym tam widziała więcej niższych kryptokoryn na środku (cryptocoryne wendtii albo podobne), różdżyce (np ceratopteris cornuta), lotosa, z tyłu i po bokach nadwódki (hygrophila polisperma, difformis, corymbosa), może krynię tajlandzką (crinum thaianum - będzie się bardzo ładnie prezentowała w takim wysokim zbiorniku) albo nurzańce (vallisneria), limnofile bezszypułkowe (limnophila sessiliflora). To są rośliny szybkorosnące z dość dobrym systemem korzeniowym, które wykorzystają dobre podłoże i nie wymagają dodatkowego CO2. Anuibiasy wywaliłabym na przód przywiązane do jakiegoś korzenia obrośniętego mchem.

Akwarium zapowiada się ciekawie choć ta molinezja i te 2 samotne razborki trochę mnie osobiście kłują....

PS. Zmieniłabym tło na jednolite, np. czarne albo granatowe.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
PorannaRosa
Nowy
*
Wiadomości: 39



WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 01, 2007, 12:48:39 »

Pomyśl o innym rozplanowaniu roślin i ich gęściejszym obsadzeniu  i ew. - jak już Emi wspomniała - dołóż roślin szybkorosnących i pomyśl o jednolitym tle. 190l - to nie jest właściwe miejsce dla brzanek rekinich.
Zapisane

Pozdrawiam PR
JID (not for Mail): greendestiny at draugr dot de
Trulek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95



« Odpowiedz #10 : Sierpień 01, 2007, 13:56:56 »

Dziękuję za podpowiedź w sprawie roślin  Cheesy
W takim razie jakie jest akwarium dobre dla brzanek rekinich??. Z tego co dotąd przeczytałam, minimum 100 cm długie i takie mam Wink
Co do jednolitego tła, nie mam przekonania na razie...może kiedyś zmienię zdanie  Cool
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2007, 14:09:20 wysłane przez Trulek » Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #11 : Sierpień 01, 2007, 14:28:44 »

Brzanki rekinie dorastają do 30cm, narazie u ciebie są małe i jest ok, ale poźniej dla takiego stadka akwa. gdzies z 450l. Wink
Zapisane

Trulek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95



« Odpowiedz #12 : Sierpień 01, 2007, 15:40:43 »

Rozglądam się ostro za roślinkami na allegro. Ktoś z Was pisał, że w ten sposób je kupuje.
Proszę o podanie nicka sprawdzonego sprzedawcy z allegro (może być na priv).
Z góry dziękuję
Zapisane
helbards
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 239



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 01, 2007, 16:21:25 »

Rozglądam się ostro za roślinkami na allegro. Ktoś z Was pisał, że w ten sposób je kupuje.
Proszę o podanie nicka sprawdzonego sprzedawcy z allegro (może być na priv).
Z góry dziękuję
Emi właśnie sprzedaje roślinki , a to chyba zaufany użytkownik (na forum)
Popatrz się naszym bazarze...
Zapisane

adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #14 : Sierpień 02, 2007, 01:00:29 »

brzanki rekinie wyrosną na grupe potworów, te ryby to raczej nadają się na patelnie nie do akwarium. moze to dlatego ze nie jestem zwolennikiem trzymania zadnych duzych ryb w akwarium. rozumiem je wiem ze się męczą. w sumie oddanie tych brzanek komus kto ma akw 30 l tez nie jest dobrym pomysłem. masz swietny zbiornik.
daj troszkę roślin które szybko rosną. Jak powiedziała emi. ja bym polecił bacope, egeria densa, hydrophila polysperma, vallisneria, na początek zmien rury na takie co maja temp swiatła 6500, 7000 lub 8000 k, dokup odbłyśniki, zamiast azji zrobił bym w tym akwarium ameryke południową, masz wysokie akwa, doloz kozeni, okreć je mchem, pozakladaj znubiasy na kozonki, mozesz dac kilka microsorum, i zamiast azji zrób amazonie, jezeli podasz mi maila wysle ci program do kalkulacji ilosci oswietlenia w akwarium wybierzes se rośliny z niskimi wymaganiami co do swiatla, masz wysoki zbiornik pomysl nad ameryką poludniową, rybki z azji wolą akwaria niskie a dlugie, no i wiekszy wybór ryb, mam nadzieje ze skozystasz z naszych rad, i bedziesz mial w domu cos wiecej niz tylko mebel, bedzie to kawalek wodnego swiata w twoim pokoju
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: