Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « szymonw[25L] mchy [45L], [45L] tanga [225L] LT NOWY ZBIORNIK [260L] channy
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: szymonw[25L] mchy [45L], [45L] tanga [225L] LT NOWY ZBIORNIK [260L] channy  (Przeczytany 46812 razy)
Tomacha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #15 : Maj 05, 2008, 12:03:04 »

Z tym podlozem tak niestety jest. Ja mialem to kiedys w akwarium przykryte drobnym zwirkiem. Poczatkowo przy kazdym przesadzaniu roslin te kulki wyplywaly. Pozniej juz tylko wydostawaly sie na wierzch. Kolor maja super - tylko granulacja jak na moj gust jest zbyt duza jak na wierzchnia warstwe.
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #16 : Maj 06, 2008, 23:08:21 »

Mam nadzieję, ze na żywo wygląda lepiej to zardzewiałe dno niż na fotkach?  Huh
jeszcze gorzej wygląda niż na fotkach. ale kolor mi nie przeszkadza. bardziej granulacja. z nią będę musiał coś wymysleć bo dość sztucznie to wyszło. przydałoby mi siętrochę piachu w tym kolorze. 

Cytuj
Nie bałeś się wsadzać kompostu do akwarium? Preparowałeś go jakoś wcześniej?
aż tak dużo go nie ma, ale chciałem trochę organiki by mi związała ewentualne nadwyżki mikro i aluminium z gliny. jest też torf - powinien buforować. kompost z ogrodu wiejskiego po trawniku skoszonym trzy czy cztery lata temu. przerobiony już nieżle - wyglądem przypominał czarnoziem. 

Cytuj
Na razie nie ma co oceniać bo świeżonka ale będę śledzić ten wątek... bo po Tobie to można się spodziewać czegoś wyjątkowego  Wink

ano tak. aranżacja dla cierpliwych. byle do września się parva rozrosła. część gatunków typu h.difformis i l.sessiflora z czasem wyleci bo mi nie pasują do koncepcji za bardzo. dojdzie jeszcze cyperus helferi bo mi pasuje. jak się wszytko podda mojej woli to pójdzie baniak do biotopów na AGA.

Cytuj
PS. Pozdrowienia dla rodzinki.

thx. przekażę. Julka się ucieszy. poznała Was na Waszych fotkach  z torunia.

P.S. fajnie wyszła Seebosowi fotka mojego L45  Wink do artykułu o biotopach na stronie GSA. w ogóle ciekawa strona się buduje. gratuluję i powodzenia 

P.S.2 nieżle P. Jarocki namieszał "w światku" swoim tekstem o trendach w akwarystyce.

P.S.3 wpuściłem dzisiaj pierwsze brzany. 10 sumatr i 15 mszystych. ale dziewuchy miały radochę. rodzinna wycieczka do zoologu. prawie na szynszyla mnie namówiły. nie mam już siły.  a jeszcze się szykuję na bazyliszki. 
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #17 : Maj 07, 2008, 10:22:54 »

thx. przekażę. Julka się ucieszy. poznała Was na Waszych fotkach  z torunia.


 Grin

Cytuj
fajnie wyszła Seebosowi fotka mojego L45  Wink do artykułu o biotopach na stronie GSA. w ogóle ciekawa strona się buduje. gratuluję i powodzenia 

Heh to twoja fotka Smiley

Cytuj
P.S.2 nieżle P. Jarocki namieszał "w światku" swoim tekstem o trendach w akwarystyce.

No mam nadzieję, że zmieni trochę pogląd niektórych na zmiany "aranżacji" co 2-3 miesiące ... Poza tym w większej części się z nim zgadzam Smiley
Zapisane

Muhhamad
Gość
« Odpowiedz #18 : Maj 07, 2008, 10:33:53 »

zbiornik zapowiada się bardzo ciekawie  Cheesy ...a może podsypać troszkę ciemnyn żwirkiem np.krzemowym o małym granulacie np.:

http://www.allegro.pl/item354245837_naturalne_podloze_krzemowe_krzem.html
 ??...lub uzupełnić tym:

http://www.allegro.pl/item354450361_africana_ada_1litr_sklep_amustela_warszawa.html

Ciemny krzem fajnie by podkreślił roślinki..natomiast ten podkład ADA bardziej by skierował wygląd w stonę biotopu..

Oczywiście wybór masz ogromny i mam nadzieję że wybierzesz trafnie w swoje gusta..Ogolnie aqwa na 5 z +  Grin Good !
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #19 : Maj 07, 2008, 11:10:05 »

Ciemny krzem fajnie by podkreślił roślinki..natomiast ten podkład ADA bardziej by skierował wygląd w stonę biotopu..

krzem odpada. zupełnie nie te klimaty. o a dzie myślałem, ale w końcu stanęło na rataju. więcej żwiru już nie chcę dodawać. teraz tylko delikatnie piaseczku gdzieniegdzie (?) by nadać naturalniejszego wyglądu podłożu.
Zapisane

Muhhamad
Gość
« Odpowiedz #20 : Maj 07, 2008, 11:20:35 »

hmmm krzem moze i nie..ale wydaje mi sie ze mogloby ciekawie wyglada Wink ...co do ady nie chodzilo mi o to zeby wysypwac cala warstwe tylko tak jak pisales rozsypac Wink ..piach tez moze byc ciekawy  Grin
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #21 : Maj 07, 2008, 11:27:33 »

No tak ale jak rozsypiesz piach to on szybko opadnie, znajdzie się pod aqaklajem i będzie znowu to samo
Zapisane

Muhhamad
Gość
« Odpowiedz #22 : Maj 07, 2008, 11:31:07 »

No tak ale jak rozsypiesz piach to on szybko opadnie, znajdzie się pod aqaklajem i będzie znowu to samo

Podzielam Ali zdanie
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #23 : Maj 07, 2008, 11:53:58 »

no niby tak. ale jak już dostanę to na czym mi zależy to coś wymysłę. na razie mam trochę zwykłego piachu to podsypię gdzieś na tył i zobaczę jak to się wszytko zachowuje. 
Zapisane

Muhhamad
Gość
« Odpowiedz #24 : Maj 07, 2008, 12:01:53 »

czekamy na rozwiazanie Cheesy
Zapisane
radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #25 : Maj 08, 2008, 22:03:31 »

Świetny opis akwa .. zwięzły prosty i na temat Smiley
A co do samego baniaka EKSTRA !! Naprawdę Fajny
pozdrawiam
Zapisane

gurami999
Master of disaster
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #26 : Maj 09, 2008, 12:45:19 »

Akwa na 6+, tylko jakieś tło by się przydało.

 Good ! Good ! Good !
Zapisane

Akwarium 60l

5x neon czarny
6x neon czerwony
1x bystrzyk barwny
1x mieczyk

Mieczyk i bystrzyk ze starej obsady...
I atak glonów...
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #27 : Maj 09, 2008, 18:45:33 »

Akwa na 6+, tylko jakieś tło by się przydało.

 Good ! Good ! Good !

mówisz masz. update w pierwszym poście z dzisiejszą fotką już z tłem

wpuściłem już pierwsze ryby. 10 smatrzaków i 15 mszystych i jeden grubowarg zielony.

a co do zielska. najszybciej rosnie h.difformis - doszła już do sufitu. l.sessiflora też się pnie ale ma bardzo długie międzywęźla. te gatunki z czasem wytnę bo mi psują koncept. zresztą sessiflory nie bedę chyba musiał wycinać gdyż brzanki się do niej dobrały i z jednego szczepu został jż tylko kikut.

h. angustifolia i c.siliquosa wolniutko do góry ale będzie dobrze. boki już siętrochę zazieleniły

mayaca stoi (w centrum), na nic prośby i przekleństwa i inne takie chłopskie metody. Wink

ze zwartek Mi Oya pierwsza zaczęła puszczać nowe pędy - bardzo szybko jej to poszło. powoli petchi też wysadza podłoże. reszta stoi, ale też nie ucierpiała zbytnio. najgorzej crispatula czyli docelowo 3 plan - wszytkie pędy opadły. zobaczymy czy i kiedy się odrodzą.


znalazłem piach prawie taki o jaki mi chodziło. 12 pln za 2 kilo - bez komentarza. przeznaczony do terrariów. na razie go testuję w słoju 2L. pozdrawiam
mam jeszcze kilka fotek brzanek ale fotosik to mój wróg więc nie daję. dowgląduu konkurencji jakby co Grin
Zapisane

gurami999
Master of disaster
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #28 : Maj 10, 2008, 20:30:32 »

No, teraz to jeszcze lepiej! Cool

Podałbyś link do twoich małych zbiorników, bo ich nie widziałem...
Zapisane

Akwarium 60l

5x neon czarny
6x neon czerwony
1x bystrzyk barwny
1x mieczyk

Mieczyk i bystrzyk ze starej obsady...
I atak glonów...
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #29 : Maj 10, 2008, 21:26:00 »

No, teraz to jeszcze lepiej! Cool

Podałbyś link do twoich małych zbiorników, bo ich nie widziałem...
masz linki do wszystkich aranżacji w moim podpisie. 19L nigdy nie wystawiałem bo to przechowalnia mchu.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  
 
Skocz do: