Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « sui.112l Profil dekoracyjne...jakis czas po restarcie.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: sui.112l Profil dekoracyjne...jakis czas po restarcie.  (Przeczytany 1979 razy)
sui.
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2



« : Luty 27, 2011, 10:32:33 »

Zbiornik po restarcie,odpalony w połowie listopada.

SPRZĘT
-filtr tetratec IN600PLUS
-grzałka ztermostatem 150w ELITE

OŚWIETLENIE
-2x 20w HAGEN FLORAGLO
-1x 18w OSRAM 856 DAYLIGHT
-2x odbłyśnik symetryczny
Czas świecenia 12 godz.sterowane programatorem czasowym.

Oświetlenie nocne
-7szt dioda LED 5mm (water-clear) kąt świecenia 140 stopni,wbudowane w obudowe -programator czasowy.

DEKORACJE
-tło czarny brystol
-lawa wulkaniczna
-korzeń mangowca
-korzeń dębowy

PARAMETRY
-NO3 10
-NO2 0
-GH   14
-KH   6
-pH  7,2
JBL EasyTest pasek.
Podmiana wody raz w tygodniu 25%

PODŁOZE
-żwirek średniej wielkości plus czarny bazalt
-filtus aquagrunt

NAWOŻENIE
-CO2 podawane z bimbrowni
-kulki gliniano-torfowe z makro i mikro elemętami

FLORA
-anubias barteri
-ludwigia sp.
-sagittaria platyphylla
-cryptocoryne beckettii

OBSADA
-3x bocja wspaniała
-1x duch amazoński
-2x brzanka rekinia
-1x labeo
-1x zbrojnik kolumbijski










Uploaded with ImageShack.us

ZAPRASZAM DO OCENY.













Zapisane


emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1 : Luty 27, 2011, 10:58:36 »

Wystrój zbiornika to indywidualna sprawa.
Obsada tragedia, wszystkie ryby za duże  do Twojego litrażu. Wszystkie.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 11:01:14 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
sui.
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2



« Odpowiedz #2 : Luty 27, 2011, 11:13:28 »

Wystrój zbiornika to indywidualna sprawa.
Obsada tragedia, wszystkie ryby za duże  do Twojego litrażu. Wszystkie.

Coś Ci powiem na temat mojej obsady, moje ryby romiarow wieloryba jeszcze nie maja, a co niektore mam juz ponad 2 lata w moim zbiorniku i trzymają niezłą forme.
Dawno temu miałem inna obsade, stadko neonow, danio i jakieś tam jeszcze wynalazki dwu centymetrowe i zadne z nich, nie dało rade przezyc nawet pół roku.Padały jak muchy albo w filtr sie wkręcały, dlatego mam taką a nie inna obsade bo ta bynajmniej ta jest żywotna !!!.

PZDR.
Zapisane


emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #3 : Luty 27, 2011, 11:25:36 »

Coś Ci powiem na temat mojej obsady, moje ryby romiarow wieloryba jeszcze nie maja, a co niektore mam juz ponad 2 lata w moim zbiorniku i trzymają niezłą forme.
Dawno temu miałem inna obsade, stadko neonow, danio i jakieś tam jeszcze wynalazki dwu centymetrowe i zadne z nich, nie dało rade przezyc nawet pół roku.Padały jak muchy albo w filtr sie wkręcały, dlatego mam taką a nie inna obsade bo ta bynajmniej ta jest żywotna !!!.
PZDR.
Gratuluje podejścia do akwarystyki.
Nie zastanawiałeś się  przypadkiem dlaczego niektóre ryby w przeciągu dwóch lat nie osiągnęły rozmiarów "wieloryba"?
Może  przypadkiem tak się stało, że karłowacieją w Twojej kałuży. Tak, tak 112L dla Twoich ryb to właśnie kałuża.
"Żywotna" obsada- ciekawy czynnik decydujący przy wyborze. Szkoda, żę innych nie brałeś pod uwagę.
Nie obruszaj się na krytykę s koro wystawiłeś baniak na publiczne forum i oczekujesz komentarzy.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #4 : Luty 27, 2011, 12:10:39 »

Obsada rewelacyjna. Najbardziej podoba mi się w niej duch który, jak wszyscy wiedzą, uwielbia roślinne, ciasne zbiorniki Smiley
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 27, 2011, 12:24:15 »

Dawno temu miałem inna obsade, stadko neonow, danio i jakieś tam jeszcze wynalazki dwu centymetrowe i zadne z nich, nie dało rade przezyc nawet pół roku.Padały jak muchy albo w filtr sie wkręcały...


Jak mi się ryba w filtr wkręca to go zabezpieczam, jak mi ryby zaczynają padać to szukam przyczyny zamiast wymieniać na inne, bo 'może się tym uda'.
Specjalnie dla Ciebie przypowiastka:

Cytuj
Pewnego razu istota wyższa stwierdziła, że fajnie by było sobie coś zahodować. Jakieś takie miłe, kolorowe, ruchliwe zwierzątka. Wybór padł na człowieki. Taki całkiem wytrzymały, inteligentny gatunek. Tak na początek szczelne mieszkanko 30m2 2,5 m wysokie (dla uproszczenia przykładu hermetycznie zamknięte) powinno naszej istocie wystarczyć. Obsada - jak to u początkujących, 5 Europejczyków, 2 Eskimosów, 3 Murzynów. Niby trochę ciasno, ale przecież mogą sobie pospacerować, posłanka też się zmieszczą... Jedni chcieli by mieszkać w lodówce, drudzy proszą o rozkręcenie na max grzejników. Bez znaczenia, średnia wypada w sam raz. 3 razy dziennie do mieszkanka istota wyższa wrzuca całkiem niezłe jedzenie. Po kilku dniach okazuje się, że jest go trochę za dużo - resztki leżą w kącie, i zaczynają powoli śmierdzieć, podobnie jak odchody człowieków. Cha! Rzekła istota - czas na głodówkę - niech zjedzą te resztki. Minęły dwa kolejne dni. Człowieki ciągle żyją, ale powietrze zaczyna naprawdę mocno śmierdzieć. Warto by je wymienić, nawet na forum dla istot wyższych piszą o jakiejś butli z tlenem do trzymania w łazience istoty, ale to tak głupio wygląda... Człowieki dostają w prezencie choinkę zapachową. Znaczne polepszenie! Smród zniknął! Sukces... Po dwóch dniach trzech z człowieków zaczyna się dziwnie zachowywać. Leżą w kącie, sine, ledwie dyszą. To pewnie groźna choroba !!! Nie kłamali z tym tlenem, wymieniamy na raz 75%. I coś pisali o jakichś bakteriach - a najlepiej zabija je chlor - mieszkanko naszych człowieków zostaje zdezynfekowane przez istotę... Człowieki, takie niby miłe i inteligentne, a padają jak muchy.... Echhh ta hodowla dziwnych gatunków nie obejdzie się bez ofiar... a może takie słabe mi w sklepie sprzedali? - myśli sobie istota - Tak, to na pewno sklep z człowiekami sprzedaje takie od razu chore sztuki! Ale nic, czas zacząć od początku :-)

źródło: http://www.forum.eakwarystyka.eu/topics3/5877.htm
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #6 : Luty 27, 2011, 13:34:43 »

Gosieks83-cytacik rewelacja. Przykre jest to, że mogłabyś umieszczać go dużo częściej na tym forum...
Co do samego zbiornika, to szkoda że podłożem na pierwszym planie uniemożliwiłeś sobie stworzenie trawnika. Trudno też raczej będzie obsadzić front środkowych korzeni jakimś drobnym łodygowcem, co jak dla mnie bardzo poprawiłoby ogólny wygląd baniaka.
pozdr
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: