Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « subek [1100] Moje pierwsze akwarium. Pawiookie.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16
  Drukuj  
Autor Wątek: subek [1100] Moje pierwsze akwarium. Pawiookie.  (Przeczytany 57333 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #15 : Maj 09, 2010, 10:36:36 »

Więc pozostaje tylko cieszyć się zbiornikiem i rybami.
Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #16 : Maj 09, 2010, 20:11:58 »

no litraż imponujący, hmm ciulowy nienaturalny żwir - nie trzeba było piachu dać?

Generalnie zalaliśmy akwarium 1000 litrów dojrzałej wody z innego zbiornika. Resztę trzeba było uzupełnić kranówką, mleko pomału znika, te fotki są z wczoraj, dzisiaj już jest lepiej.

na wszelki proponuje robić testy.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #17 : Maj 09, 2010, 20:35:42 »

Mam zamiar jutro kupić testy i sprawdzić, woda jest już klarowna ale wydaję mi się jakaś brudna. Zastanawiam się czy nie robić podmian po 100 - 200 litrów dziennie, co o tym myślicie? Po czym poznać, że biologia już wystartowała? Zbiornik pracuje od czwartku.

Czemu żwir jest ciulowy? Cheesy
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #18 : Maj 09, 2010, 20:53:25 »

Nie zmieniaj wody!! To jest efekt garbników, czyli tak zwane czarne wody, woda ma pewnie herbaciany kolor?? Jak zbiornik pracuje od czwartku to niedobrze, powinien 4 tyg. odstać.
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #19 : Maj 09, 2010, 21:03:32 »

Dokładnie, herbaciany. Zbiornik nie odstawał z tego względu, że wlaliśmy do niego 1000 litrów wody z innego większego akwarium. Kiedy ten kolor zniknie? Chciałbym uzyskać krystalicznie czystą wodę.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #20 : Maj 09, 2010, 21:06:23 »

Ten kolor nigdy nie zniknie. To są garbniki zawarte w korzeniach, które tam dałeś. Dokładnie tak wyglądają wody Amazonii. Woda będzie krystalicznie przejrzysta, ale herbaciana.
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #21 : Maj 09, 2010, 21:09:23 »

Hmm i nie da się tego wytłuc? Smiley
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #22 : Maj 09, 2010, 21:11:41 »

To walka z wiatrakami. To tak jakbyś zaparzył herbatę i chciał mieć krystaliczną wodę.
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #23 : Maj 09, 2010, 21:15:11 »

O siet to niedobrze. Pawiookie występują w białych wodach Ameryki południowej i takie coś w sumie chciałem zmontować. Rośliny jakoś zmieniają postać rzeczy? Widziałem różne akwaria roślinne z korzeniami i woda jest czyściutka jak łza.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #24 : Maj 09, 2010, 21:19:25 »

Z tego co wiem, to nie zmieniają nic w tym zakresie. Poza tym rośliny z Pielęgnicami to też wyzwanie - wiem coś o tym i nie patrz na moje zdjęcie pod profilem, bo tą Żabienicę kupiłem dzisiaj Smiley. To zależy jakie masz korzenie, bo jak z torfowisk to one walą garbnikami na odległość, ale japoński już o wiele mniej. Te Twoje są akurat takie "średnie', ale barwią wodę. Czarne wody bardzo ładnie wyglądają w akwarium tak nawiasem mówiąc.
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #25 : Maj 09, 2010, 21:26:15 »

O roślinach słyszałem, ale chyba spróbuje, moje oświetlenie super podkreśla zielony kolor i aż się prosi żeby coś tam zasadzić. Polecisz mi może coś konkretnego na próbę?

Co do korzeni może rozróżniasz jakie to konkretnie drzewo? Bo w sumie nie mam pojęcia.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2010, 21:28:04 wysłane przez subek » Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #26 : Maj 09, 2010, 21:30:43 »

Ja teraz próbuję z Żabienicą, długo też trzymały mi się Kryptokoryny, no i Anubiasy też w miarę. Żadnej trawy, bo miała być taka super, a po tygodniu ją zjadły. No i schowaj korzonki, bo u mnie bardzo im smakują dziś zauważyłem Cheesy, więc przykryłem je dwoma płaskimi kamieniami i na to jeszcze żwirek, mało tego przywiązałem gumką do jeszcze jednego kamienia, jakby miały wykopać zanim się zakorzeni.
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #27 : Maj 09, 2010, 21:45:11 »

W takim razie kupie jakiś większy zestaw roślin i zobaczę co się będzie działo Smiley Macie może jakieś pomysły co do aranżacji? Co dodać zmienić itp? Mam zamiar jeszcze wrzucić jakiś duży czarny kamień o ile uda mi się taki znaleźć.
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #28 : Maj 10, 2010, 12:13:12 »

Czemu żwir jest ciulowy? Cheesy


bo imho każde ziarno tego zwiru wygląda jakby było dokładnie mierzone i malowane fabrą - ale to tylko moje odczucie, piasek byłby dużo lepszy zwłaszcza, że o roślinach rosnących w podłożu możesz raczej zapomnieć także jakieś podłoże typowo pod rośliny nie jest tu potrzebne, jako rośline wysoce pomocną w swego rodzaju filtracji polecam pistię sam mam, jako ciekawostkę mogę dodać, iż czytałem, że jest wykorzystywana do oczyszczania skażonych wód czy jakoś tak w każdym bądź razie zanieczyszczonych zbiorników - no i dekoruje baniak.

Mam zamiar jutro kupić testy i sprawdzić, woda jest już klarowna ale wydaję mi się jakaś brudna. Zastanawiam się czy nie robić podmian po 100 - 200 litrów dziennie, co o tym myślicie? Po czym poznać, że biologia już wystartowała? Zbiornik pracuje od czwartku.


przeczytaj to:
http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/

zwłaszcza rubrykę "wprowadzenie ryb do urządzonego zbiornika"

imho pospieszyłeś się trochę pomimo starej wody, którą zalałeś zbiornik z wpuszczeniem ryb stary filtr by się przydał,
a robienie tak dużych podmian co dzień raczej nie przyspieszy dojrzewania,

jeśli chcesz koniecznie usuwać zabarwienie wody to podejrzewam, że węgiel aktywny podoła ale poczytaj!!! - masz tu na tacy kolejne wskazówki:

http://www.malawi.pl/artykuly/wegiel.htm

osobiście bym związki humusowe zostawił bo są korzystne - ponoć odkażają i działają bakteriobójczo,

co do aranżu to spróbuj na początek korzenie + kamienie  + pistia,

wywalanie kasy na rośliny w podłużu może się okazać syzyfową drogą pracą, a propos roślin spróbuj anubiasy i mikrozoria ewentualnie jako rośliny twarde i rosnące na kamieniach i korzeniach - z resztą jak chcesz zerknij na mój wątek, tam są te rośliny bo baniak był robiony pod pielęgnice tylko mniejsze niż Twoje, obecnie są pielęgniczki i mógłbym robić roślinniaka ale tak jak jest obecnie to "mi leży" - mało wymagające rośliny, sporo korzeni, piasek, słabe oświetlenie wydajna filtracja.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 12:14:50 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #29 : Maj 10, 2010, 13:49:09 »

Nie zmieniaj wody!! To jest efekt garbników, czyli tak zwane czarne wody, woda ma pewnie herbaciany kolor?? Jak zbiornik pracuje od czwartku to niedobrze, powinien 4 tyg. odstać.
Hubi, to nie garbniki.
Woda jest mleczna bo zbiornik nie odstał "swojego".
Stawiałbym bardziej na pierwotniaki.
1 korzeń nie zabarwi wody w takim baniaku.

O siet to niedobrze. Pawiookie występują w białych wodach Ameryki południowej i takie coś w sumie chciałem zmontować. Rośliny jakoś zmieniają postać rzeczy? Widziałem różne akwaria roślinne z korzeniami i woda jest czyściutka jak łza.
Pawiookie można spotkać też w BW.
Białe wody masz właśnie teraz, ale nie sądze, że właśnie o to Ci chodziło.

W takim razie kupie jakiś większy zestaw roślin i zobaczę co się będzie działo Smiley
Daje im kilka dni.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 16
  Drukuj  
 
Skocz do: