Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « subek [1100] Moje pierwsze akwarium. Pawiookie.
Strony: [1] 2 3 ... 16
  Drukuj  
Autor Wątek: subek [1100] Moje pierwsze akwarium. Pawiookie.  (Przeczytany 57912 razy)
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« : Maj 08, 2010, 09:31:51 »

Witam,

Chciałbym przedstawić moje akwarium. Jest to moje pierwsze akwarium (nie licząc krótkiej przygody w młodości). Od dawna o nim marzyłem, tak się złożyło, że na początku roku zacząłem robić remont mieszkania i była to świetna okazja do wstawienia akwa Smiley

Wymiary: 270x60x70h Opti White
Filtracja: sump wraz ze zbiornikiem na wode RO, razem  około 500l
Oświetlenie: dwie lampy podwieszane do sufitu sterowane mikroprocesorami 2x150 wat HQI +2x54 waty t5 +2x led każda
Aranżacja: czarny żwirek 250kg i kilka korzeni
Ryby: cztery Pawiookie, dwa glonojady albinosy

Do akwarium jest podciągnięta zimna i ciepła woda, kanalizacja oraz osobne zasilanie. Pompa wody jest podłączona pod UPS.

Teraz krótka fotorelacja z montażu i uruchomienia zbiornika.

Na wszelki wypadek postanowiłem wzmocnić strop:



Po wylaniu posadzki i długim oczekiwaniu aż wszystkie brudne prace dobiegną końca przyjechało akwarium Smiley

Akwarium i resztę sprzętu wkładaliśmy przez okno 30 tonowym dźwigiem, mniejszego nie udało mi się znaleźć Smiley

Wykładamy:



Ale na początek na próbę wjeżdża stelaż:


Następnie sump:



I już na miejscu:


Teraz pełna mobilizacja bo jedziemy na grubo:



I na miejsce:


Szybkie poskładanie sprzętu i zalewamy Smiley


No i mamy pierwszych mieszkańców Smiley


Tutaj reszta gromadki:


Stan na wczoraj:


Po uporaniu się z podłączaniem prądu, ogarnięciem RO, podwieszeniu lamp, częściowemu zalaniu pokoju, wszystko zrobiłem tak jak chciałem i stan na dzisiaj ma się tak Smiley


Woda jest jeszcze bardzo mętna ale od wczoraj w sumie z godziny na godzinę robi się lepiej.

Teraz moi nowi podopieczni:

Parka albino i red oscar, ten maluch na drugim planie ma jakiś problem. Jest mniejszy od innych ryb, nie bardzo umie walczyć o pokarm i błona na jednym oku jest większa niż ta na drugim. Strasznie mi go żal ale pewnie starsi koledzy go zamęczą.

Jedziemy dalej, kolejny oscar:



Ten maluch o którym pisałem wcześniej:


Ta dwójka nie rozstaje się nawet na sekundę:


Duże glonojady koło 30cm

Na gapę z nimi załapał się kirysek Smiley Mały ma przesrane bo pawice nie dają mu żyć Smiley


To by było na tyle. Proszę o komentarze, prośby, groźby i uwagi Smiley
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2010, 09:34:24 wysłane przez subek » Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 08, 2010, 09:39:03 »

Litraż imponujący, no i ryby - Pielęgnice też super Cheesy. Tylko chyba popełniłeś jeden błąd - akwarium chyba nie dojrzewało, bo straszne mleko tam niestety widzę.
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #2 : Maj 08, 2010, 09:41:19 »

Generalnie zalaliśmy akwarium 1000 litrów dojrzałej wody z innego zbiornika. Resztę trzeba było uzupełnić kranówką, mleko pomału znika, te fotki są z wczoraj, dzisiaj już jest lepiej.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2010, 11:06:55 wysłane przez subek » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #3 : Maj 08, 2010, 09:43:10 »

Oj, nieźle się z tym namęczyliście.
Z tym dźwigiem to mnie rozbroiłeś Smiley
Wiele osób które decydują się na założenie tak dużego zbiornika, zamawia klejenie w mieszkaniu. Łatwiej jest wnieść same szyby niż całe akwarium. No, ale najwazniejsze, że nic się ze zbiornikiem nie stało.
 Jak grube jest szkło?
Zapowiada się bardzo ciekawie.
Akwarium będzie stało na środku (tak jak jest widoczne na zdjęciach) czy przy ścianie?
Zastanawia mnie też wielkość sumpa. Nie jest on za wielki?
Generalnie, podoba mi się.
Sam marze o tym, że kiedyś postawie 1000l bańke z biotopem SA.
No i podziwiam ludzi którzy decydują się na taki krok.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2010, 09:49:17 wysłane przez mrs » Zapisane

Ail
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #4 : Maj 08, 2010, 09:45:34 »

ono tak będzie na środku pokoju stało?
Zapisane

112L - roślinne
25L - krewetkarium
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #5 : Maj 08, 2010, 09:46:16 »

Wymiary zbiornika już podał Smiley Wymiary: 270x60x70h Opti White. Ja mam jeszcze jedno pytanie - akwarium nie ma ogrzewania??
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #6 : Maj 08, 2010, 09:49:02 »

Wymiary zbiornika już podał Smiley Wymiary: 270x60x70h Opti White.
Oj, nie zwróciłem uwagi.
Przepraszam.
Zapisane

subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #7 : Maj 08, 2010, 09:51:40 »

Przesunąć się go nie da Cheesy Akwarium jest odsunięte 90cm od tej ściany za nim, od wejścia do salonu do akwarium trzeba przejść kilka metrów więc na środku nie jest.

MRS: Opcja z dźwigiem wyszła dużo taniej i mniej problematycznie niż klejenie na miejscu. Było którędy je podać i miał się gdzie dźwig rozstawić, wszystko poszło na prawdę gładko.

Rozmiary podałem w pierwszym poście, szkło 12mm opti white. Sama filtracja zajmuje połowę sumpa, druga połowa to zbiornik na wodę z RO.

Dziękuję za miłe komentarze Smiley

Hubi, jest jedna grzałka ale nie daje rady na ten litraż, Pawiookie dają spokojnie radę w 18 stopniach, temp. pokojowa jest dla nich idealna więc nie trzeba specjalnie grzać .
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 08, 2010, 10:06:08 »

Cytuj
Pawiookie dają spokojnie radę w 18 stopniach

No właśnie nie wiem Undecided. Tolerują niższą wodę niż "standardowo", ale tak do 22oC. 18oC to trochę za mało, więc trzeba by było coś wykombinować. Teraz idzie lato, ale zimą może być krucho.
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #9 : Maj 08, 2010, 10:09:56 »

Nie jest tak źle. Teraz w trakcie remontu wszystkie drzwi i okna w mieszkaniu pootwierane, na zewnątrz jest 12 stopni czyli chłodno, a akwarium trzyma spokojnie 22-23 stopnie.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 08, 2010, 10:16:09 »

22-23 stopnie.

Przy takiej temperaturze to jeszcze może być, grunt, żeby nie było wahania temperatur, bo wtedy system immunologiczny ryb osłabnie i będą podatne na infekcje.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #11 : Maj 08, 2010, 10:21:59 »

Przesunąć się go nie da Cheesy Akwarium jest odsunięte 90cm od tej ściany za nim, od wejścia do salonu do akwarium trzeba przejść kilka metrów więc na środku nie jest.
Spory litraż, przy akwarium ustawionym w tak nietypowym miejscu zachodzi możliwość przypadkowego uderzenia lub popchnięcia, chyba troszke bym się bał. Niemniej wieżę, że wszystko będzie dobrze.
MRS: Opcja z dźwigiem wyszła dużo taniej i mniej problematycznie niż klejenie na miejscu. Było którędy je podać i miał się gdzie dźwig rozstawić, wszystko poszło na prawdę gładko.
Rozumiem.
 
Hubi, jest jedna grzałka ale nie daje rady na ten litraż, Pawiookie dają spokojnie radę w 18 stopniach, temp. pokojowa jest dla nich idealna więc nie trzeba specjalnie grzać .
Kup 2 grzałki 500W z termostatem, wyjdzie troszkę drogo ale będziesz miał pewność, że z temperaturą nic złego się nie stanie.
Jeśli ustawisz termostat na 22-23 C to grzałki będą się włączać raz na miesiąc na 10 min więc na rachunku tego nie zobaczysz. No, ale czy można rozmawiać o wydatkach z kimś kto właśnie postawił taki baniak? Smiley
Pozdrawiam.
Zapisane

subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #12 : Maj 08, 2010, 11:04:25 »

Hehe oszczędności zawsze się przydadzą Smiley Ta grzałka która jest teraz właśnie trzyma stała temp. 22-23, kiedy tylko w domu zrobi się trochę cieplej baniak na pewno nabierze wyższej temperatury. Zimniej jak jest teraz już w domu nigdy nie będzie. Ale na pewno pomyśle o jeszcze jednej grzałce.

Co do puknięcia czy coś, nawet mnie nie strasz Smiley
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #13 : Maj 08, 2010, 19:40:45 »

Co do puknięcia czy coś, nawet mnie nie strasz Smiley
Nie straszę, stwierdzam tylko fakt.
Przy takim litrażu wystarczy lekkie puknięcie w róg akwarium i masz potop.
Naprężenia którym poddawane są szyby są ogromne. Nawet jeśli nie zrobisz pęknięcia w zbiorniku to wprawiając wodę w duży ruch szkło może po prostu nie wytrzymać.
Nie chcę straszyć tylko proszę byś uważał. Nikomu nie życze kubika wody w mieszkaniu czy domu.

Ktoś na forum opisywał przypadek mówiący o tym, że pewna osoba trzymała zbiornik z żółwiami na podłodze przy ścianie. Pewnej nocy gdy ów osoba szła po prostu się odlać, wdepneła nogą w zbiornik, przecieła tętnice i ledwo została odratowana. Nie pamiętam kto to opisywał, w każdym razie przypadek jest skrajny.
Wiesz jak to jest, 10 lat nic się nie stanie, przyjdzie chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.
Przyjdziesz któregoś dnia po kilku piwach, żona powie "śmierdzisz - śpisz na kanapie" Smiley Wstaniesz się odlać i wpadniesz na akwarium.
Mimo wszystko, zbiornik powinien być przy ścianie. Jest najbezpieczniej.
Zapisane

subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #14 : Maj 09, 2010, 01:17:03 »

Nie no spoko, jestem architektem więc wyluzuj, wiem gdzie są naprężenia i jak wpływają na materiał. Szkiełko ma odpowiedni zapas i powinno wytrzymać moje grzmotnięcie po pijaku w szybę Cheesy

Przypadki się zdarzają, jeden nadepnie na żółwia, a drugi wpadnie pod pociąg. chillout.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 16
  Drukuj  
 
Skocz do: