Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « shogun4 - 54l Rasbora H./Tateurndina O./Corydoras S. - 20l Hyphessobrycon A.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
  Drukuj  
Autor Wątek: shogun4 - 54l Rasbora H./Tateurndina O./Corydoras S. - 20l Hyphessobrycon A.  (Przeczytany 49071 razy)
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #120 : Kwiecień 14, 2011, 10:27:29 »

Jeden z ładniejszych maluchów jakie ostatnio oglądałam aczkolwiek wrzuciłabym tam coś mniejszego z razbor np espei czy borarasy.

Ogólnie: brawo Smiley

Dzięki Smiley Zgodzę się że nie jest to największy możliwy komfort jaki można zafundować klinówkom, ale z pewnością nie jest poniżej jakiegoś minimum absolutnego Smiley Rośliny podsadziłem tak, żeby zostawić im maksymalnie dużo wolnej przestrzeni i czują się z tym naprawdę dobrze. Cały czas planuję zorganizować im coś dużo większego ale ciągle są jakieś inne wydatki...
Zapisane

shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #121 : Kwiecień 21, 2011, 21:02:40 »

Do akwarium dołączyły 2 parki niezbyt chyba popularnej, ale jakże urodziwej rybki zwanej Głowaczkiem (Tateurndina Ocellicauda), są też mega pocieszne 4 Kiryski Sterbai. Dołożyłem sporo fajnych roślin i wyszedł trochę taki mini-holender. Zbiorniczek jak zwykle na granicy przerybienia Cheesy, ale za to rybki bardzo dobrze dobrane pod kątem swoich spokojnych charakterów. Dla Głowaczków przygotowałem specjalne kryjówki w wydrążonych korzeniach i rurkach PVC, z których samiec obiera sobie jedno takie miejsce na mieszkano Smiley Nawet raz była już ikra, ale na razie nie chcę w to ingerować, przenosić itd. Poniżej fotki:

21.04.2011


21.04.2011


21.04.2011 Parka Tateurndina Ocellicauda


21.04.2011 Samiec Tateurndina Ocellicauda


21.04.2011 Kiryski Sterby i jak zawsze piękna Razbora Klinowa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 21:04:26 wysłane przez shogun4 » Zapisane

bialy23lbj
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #122 : Kwiecień 21, 2011, 22:22:38 »

Bardzo ładne te rybki (Tateurndina Ocellicauda) Good !
Faktycznie pierwszy raz spotykam i naprawdę robią wrażenie. Zaraz pogłębię temat i się zastanowię nad takimi okazami Tongue Tylko nie wiem jak się mają do mojej obsady.
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #123 : Kwiecień 21, 2011, 23:24:41 »

Bardzo ładne te rybki (Tateurndina Ocellicauda) Good !
Faktycznie pierwszy raz spotykam i naprawdę robią wrażenie. Zaraz pogłębię temat i się zastanowię nad takimi okazami Tongue Tylko nie wiem jak się mają do mojej obsady.

Dz Wink

Są bardzo spokojne, jak większość babkowatych. Najlepszy dowód jest taki, że po raz pierwszy chyba widziałem żeby, bardzo przecież spokojna klinówka, przeganiała jakąś inną rybę Shocked Natomiast nie znaczy to ze są płochliwe. Są wręcz ciekawe czym jest ręka w akwarium, zwłaszcza jeśli mąci w pobliżu terytorium samca Cheesy No i samce fajnie ze sobą walczą. Jeden drugiego próbuje złapać za płetwę ogonową i tak kręcą się w kółko Smiley Samiczkę odróżnia się po tym, że nie ma 'guzowatej' głowy tak jak samiec (stąd 'Głowaczek'), jest smuklejsza, ma czarne paski po brzegach płetwy grzbietowej i odbytowej, no i gdy jest gotowa do tarła to dostaje brzuszka Smiley Jeśli wrzucić im jakąś rurkę do akwa, to samiec obierze ją sobie za skryjówkę i zaciągnie tam samiczkę na figle Cheesy Większość użytecznych informacji znalazłem po angielsku (Rainbow Goby) i faktycznie najpierw poczytałem, a dopiero potem zdecydowałem się kupić. Ryba spędza większość czasu przy dnie i do połowy zbiornika, więc najlepiej dopełnić ją czymś co pływa wysoko.
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #124 : Kwiecień 23, 2011, 21:29:54 »


Gdzie kupiłes te babki ? piękne są, też myślę nad zmianą na coś ciekwszego ale u mnie w sklepach standard piękniczkowate i pare innych oklepanych rybek ;p  
Zapisane
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #125 : Kwiecień 24, 2011, 08:44:09 »

Akwarium robi wrażenie. Jak na taki nie za wielki litraż to efekt jest bardzo ciekawy. Szczególnie wpadła mi w oko ta ścianka z mchu której już chyba nie ma. Generalnie 5 za całoksztalt:)
Zapisane

shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #126 : Kwiecień 26, 2011, 10:43:45 »

Gdzie kupiłes te babki ? piękne są, też myślę nad zmianą na coś ciekwszego ale u mnie w sklepach standard piękniczkowate i pare innych oklepanych rybek ;p  

U mnie w sklepach też ciężko o coś oryginalnego, ale akurat z tymi miałem szczęście. Trafiłem na nie przypadkiem w jednym z moich ulubionych, mniejszych sklepików na uboczu. Jakiś klient chciał ok 10 sztuk na zamówienie, ale zwątpił jak babki przyjechały i okazało się że są po 13zł/szt Roll Eyes Wpadły mi w oko jak tylko je zobaczyłem. Poczytałem o wymaganiach, nauczyłem się rozróżniać płeć, na drugi dzień wziąłem jedną parkę, a gdy się przyjęła po paru dniach następna. Niestety na więcej nie mogę sobie pozwolić. I tak już mam trochę za dużo ryb w tym małym baniaczku. Jednym słowem warto odwiedzać małe osiedlowe sklepiki, nigdy nie wiadomo co się trafi  Cheesy
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #127 : Kwiecień 27, 2011, 00:04:29 »

hmm jutro robię turę po znajomych sklepikach  Grin  13 zł to myślę że uczciwa cena za taki rarytasik
a jak twoje obserwacje rybek, nie niszczą roślin, krewetki się przy nich uchowają ?
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #128 : Kwiecień 27, 2011, 09:02:24 »

Roślin nie niszczą, absolutnie. Są naprawdę wyjątkowo spokojne, nawet klinówki potrafią je lekko przeganiać. Tylko samce bywają wobec siebie trochę agresywne, ale to tylko dopóki nie podzielą się terytorium. Natomiast są ciekawskie, wszędobylskie i bardzo lubią zwiedzać różne zakamarki między roślinami. Nie boją się ręki akwarysty, a wczoraj nawet samiec skutecznie mnie podskubywał, gdy coś tam poprawiałem w akwa Smiley Krewetek bez wątpienia nie przetrzebią, ale potrafią wykazywać lekkie zainteresowanie i kto wie, może jakąś tam chapną. Sądzę że z większą niż 0,5cm byłoby im ciężko, a tak małe krewetki z reguły potrafią się skutecznie chować.

Trzeba szukać: http://allegro.pl/babka-zlota-trzmiel-poznan-wysylka-i1566720855.html Cena fajna i rybka bardzo ładna, tylko ten odbiór osobisty w Poznaniu Sad Ale kto wie może warto napisać. Przy większym zamówieniu (aż się prosi przy tej cenie) może sprzedawca zorganizowałby jakiej PKS/PKP.

EDIT:

Ale zaraz, w tytule aukcji jest 'wysyłka'...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 09:06:45 wysłane przez shogun4 » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #129 : Kwiecień 27, 2011, 13:31:26 »

no niestety ten gatunek u mnie odpada, ja utrzymuje niskie zasolenie i miękką wodę, będę na allegro polował na twoje głowaczki lub badis badis ( ale te czerwononiebieskie..) jeśli znowu się pojawią
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #130 : Sierpień 14, 2011, 22:35:08 »

Wakacje dobiegają końca, więc chyba pora na małą aktualizację. W 20l nic się właściwie nie zmieniło, ale 54l całkiem całkiem solidnie zarosło i z pierwotnej plaży niewiele już zostało. Wszystko uchowane na EC i PG makro/potas/mikro:

14.08.2011 - 54l

powiększenie: http://img703.imageshack.us/img703/6080/oglny1024frame.jpg

14.08.2011 - 20l

powiększenie: http://img687.imageshack.us/img687/168/20l1024frame.jpg

A tu kilka zbliżeń z baniaczka 54l:

« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 21:49:13 wysłane przez shogun4 » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #131 : Sierpień 15, 2011, 01:00:38 »

fajnie zarośnięte zbiorniki, a co się stało z głowaczkami?

wodę podmieniasz na kran?
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #132 : Sierpień 15, 2011, 21:48:37 »

Co do wody to kran, lany ze słuchawki prysznica, więc mocno napowietrzony, bez żadnego odstania, ale zawsze z odrobinką Aqua Safe. Nie wiem czy to dobrze, bo koniec końców to jednak chemia, ale robię tak od zawsze i Pan krewetek amano żyje już jakieś 2 lata, więc raczej mu nie szkodzi Wink

Z głowaczkami wszystko w porządku. Właściwie to nie pochwaliłem się najważniejszym - odchowałem 10 sztuk młodych, obecnie już o wielkości 1,5 - 2,5cm, w większości prawie kompletnie wybarwione i właśnie dzisiaj miały przełomowy dzień, bo opuściły wreszcie kotnik Cheesy Mega frajda patrzeć na takie kolorowe mikruski buszujące po akwa pośród dorosłych. Trochę się boję o 2 najmniejsze, ale pływały już sobie spokojnie obok samic i nie wzbudzały ich większego zainteresowania, więc mam nadzieję, że i samiec nic im nie zrobi. No właśnie... samiec... Ostał się tylko jeden, ale za to ładnie wyrósł i się wybarwił. Chamrał się z tym drugim, aż w końcu wyeliminował przeciwnika. Od pewnego dnia zacząłem po prostu widywać tylko jednego... Wniosek z tego taki, że gatunek lepiej nadaje się do haremów niż do parowania Undecided A samiec jurny i kochliwy, że ho ho! W kotniku pływa już kilkanaście sztuk nowych 3mm przecinków Cheesy Do tego korzonek z jajeczkami, ale zaledwie kilka sztuk, bo za późno przeniosłem - niestety chyba ślimaki rozsmakowały się w ikrze, a jeśli jej nie jedzą to z pewnością odrywają pełzając po ściankach i trzeba wszystkiego bardzo pilnować, żeby przenieść ikrę tuż po zapłodnieniu. Poniżej nowe fotki:

15.08.2011 - Jeden z 10 odchowanych przeze mnie maluchów.


15.08.2011 - Kolejny maluch.


15.08.2011 - Tak wygląda samiczka w gotowości do tarła (zaokrąglony brzuszek).


15.08.2011 - A tu druga samiczka i samiec po prawej.


I jeszcze kilka fotek roślinności z góry:

Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #133 : Sierpień 16, 2011, 07:38:18 »

Zdrowizna baniaczki rybki i ten czerwony kolorek po środku miodzio. Mcharium wygląda na zdecydowanie większe niż jest.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #134 : Sierpień 17, 2011, 10:52:52 »

to gratulacje  Cheesy
opisz dokładniej przebieg tarła i wychów młodych jeśli możesz, na pewno wielu to zaciekawi
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
  Drukuj  
 
Skocz do: