Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Przepol 126l ogólne - aktualizacja - luty 2010
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepol 126l ogólne - aktualizacja - luty 2010  (Przeczytany 8569 razy)
Przepol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


WWW
« : Luty 19, 2009, 15:05:13 »

Witam - przedstawiony zbiornik "działa" od maja 08

Akwa: proste 80x45x35 - 126l
Podłoże: - 9 cm przód - 11 cm tył akwarium - ziemia + żwir 4-10 mm (wiem za duży rozmiar)      

Oświetlenie - 3 x14 w osram 865 1x 13 w osram 840 - na elektronice  z żarówek (działają ponad rok Smiley )

Filtr - tetra EX 700
Grzałka - tetra 50 W-- co ciekawe wystarcza a miałem dokupić lub wymienić na większą


Flora:
kryptokoryny
wywłócznik czerwony - rosnie mimo słabego światła
Rotala rotundifolia
Bacopa Caroliniana
Hygrophila difformis
Microsorum pteropus
Nymphea lotos
Echinodorus "python"
Echinodorus "Paul clocker"
Alternanthera r.
Wąkrotka białogłowa


Fauna -
2 szt. - barwniaki czerwobruche - para
5 szt. - otosek
1 szt. - zbrojnik niebieski - nie widziałem od 2 tygodni
3 szt akary z maroni - w tym dobrana para - ale ikry nie upilnowały
10 szt - danio pręgowane/lamparcie różowe - brakowało rybek górnej warstwy wody - danio spisuje się idealnie



Zdjęcia:Marzec 2009




Zdjęcia Maj 2009




Aktualizacja : Luty 2010
W związku z przeprowadzką akwa w czerwcu/lipcu testuje różne rośliny - akwarium niestety wygląda na nieuporządkowane.

Co do nawożenia - kulki gliniane bod żabienice , ziemia na dno  + nawożenie CO2 (wykorzystałem 0,5 butli 1,5 kg od kwietnia 09) + potas ok 40 ppm/akwa raz na tydzień.
Karmienie - obficie - wodzień mrożony + żywy + granulaty firmowe
Na dnie z przodu akwarium wytworzyła się warstwa mułu która służy za nawóz żabienicą(korzenie przerosły ponad pół akwarium - ciężko będzie ją przesadzić)


Zdjęcia Luty 2010





« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 14:05:11 wysłane przez Przepol » Zapisane

Martinez75
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 132


« Odpowiedz #1 : Luty 19, 2009, 16:21:51 »

Akwarium mi się podoba, kula mchu to gałęzatka, otoski to ryby stadne, powinieneś dokupić 4 - 6 sztuk albo może zrezygnować ze zbrojników, bo jak podrosną to będą miały trochę ciasno  Wink . No i pomyśl o towarzystwie dla pielęgniczki. Powodzenia  Good !

Oczywiście, gałęzatka to glon  Embarrassed (moja wina i niedopatrzenie, przepraszam), zasugerowałem się treścią pierwszego postu  Wink
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 17:12:27 wysłane przez Martinez75 » Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 19, 2009, 16:34:34 »

kula mchu to gałęzatka
Nie mchu tylko glonu.

Akwarium całkiem sympatyczne Wink
Szkoda ze tam małe zdjecia, nie mozna sie dokladniej przyjrzec  Roll Eyes
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Kamil921023
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 411



« Odpowiedz #3 : Luty 19, 2009, 16:48:25 »

Akwa fajne Cheesy
Ta trawa na 3 plan to raczej nurzaniec Grin
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #4 : Luty 19, 2009, 19:36:04 »

Rosliny bardzo ladne i zdrowe (na tym co mozna zobaczyc), choc dolozylabym moze cos pierzastego dla urozmaicenia tych lisci  Grin
bo ten rogatek i moczarka sa calkowicie niewidoczne.
Jesli chodzi o zbrojniki to owszem sa tak brzydkie ze az piekne, ale po jakims czasie nie spelniaja naszych oczekiwan - nie jedza glonow, ale nasze piekne korzenie i strasznie kupkaja - ale jesli chcesz to sobie trzymaj, choc uwazam ze sa troszke za duze do tego baniaczka. Duzo wieksza  pocieche bedziesz miec z otoskow - tylko troszke wiecej trzeba ich miec niz 2 szt
Zapisane

Przepol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 20, 2009, 08:55:29 »

glon glon  -wiem wiem

Co do obsady - zaopatruje sie na giełdzie w Krakowie - rybki zdrowe  - ale: otoski są za 3 zł ale min 6 (za dużo jak dla mnie) - co do zbrojników mam do nich sentyment.
Pielęgniczka miała harem ale została sama (dziurawica to ciężką choroba)

Neonki niestety też chorują wiec z zakupami stop - kilka sztuk ma obtarte łuski i białe kropki/kłaczki - na pewno nie ospa - myślałem nad jakąś chemia - ale odkąd karmie tylko mrożonką a nie płatkami objawy ustępują.
Rośliny wyglądają na zdrowe ale są bardzo świeże. Dam zdjęcie za miesiąc jak rosną. Colorate kupiłem na giełdzie - 20 szt za 12 zł - ale jest w średnim stanie - z daleka wygląda extra z bliska już mniej.
Zapisane

ryba243
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #6 : Luty 20, 2009, 16:45:54 »

bardzo ładnie zarosniete podoba mi sie
Zapisane
karol13
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 198



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 21, 2009, 18:31:56 »

Bardzo ładne akwarium. Ma w sobie tyle spokoju Wink  Jest tam jakiś szczególny klimat. Piękne rośliny.
Pozdrawiam
Zapisane

Nie polemizuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem. Grin Grin Grin Grin Grin
boggi
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 184


« Odpowiedz #8 : Marzec 12, 2009, 00:04:28 »

.... hmmm .... kiedy moje takie będzie ?
Zapisane

Przepol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 12, 2009, 12:46:02 »

Prośba o identyfikację:




Od posadzenia anubiasa (a raczej położenia na dnie) - wypuścił 2 liście, nadwodki rosną, duże żabienice wypościły po 2 liście + odnogi na kłączach. Nurzaniec olbrzymi przyrasta po 2 cm dziennie - a te krasnorosty ciągle rośną Sad
Zapisane

explode4
"Ja mówię Ci: Ty nigdy nie rób tego co robią ludzie źli Nigdy nie pozwól by dusze zabrali Ci Pamiętaj, że o sobie decydujesz Ty"
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14



« Odpowiedz #10 : Marzec 15, 2009, 10:25:11 »

bardzo przyjemnie sie patrzy na twoje akwarium, zieloniutkie rosliny. super!!  Good !
Zapisane
Lukam
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #11 : Marzec 15, 2009, 10:32:14 »

Prośba o identyfikację:




Synema Triflorum - Nadwódka zmienna
Zapisane
macciek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #12 : Marzec 16, 2009, 08:38:20 »

Witam ciekawe akwa bardzo ladnie  papa papa papa
Zapisane
Przepol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 10, 2009, 16:24:08 »

Krasnorosty w odwrocie - zmiany w roślinach i rybach - aktualizacja w pierwszym poście + prośba o identyfikacje jednej z roślin
Zapisane

Przepol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


WWW
« Odpowiedz #14 : Luty 07, 2010, 14:04:42 »

Aktualizacja - luty 2010
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: