Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « piterix 900l - ogólne, krótka relacja z zakładania i po założeniu
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: piterix 900l - ogólne, krótka relacja z zakładania i po założeniu  (Przeczytany 32572 razy)
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #15 : Lipiec 21, 2011, 10:07:29 »

Wiesz.. w domu, w którym mieszkam bałam się te 200l postawić bo to ma 100 lat i gliniano-słomiane stropy Tongue Cholera wie czy się kiedyś nie przedrzemy do salonu teściów z rybami  Grin

Sorry piterix - kończę już ten OT Wink
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #16 : Lipiec 21, 2011, 11:13:44 »

Piterix, Dobrze to wygląda. Sama ta przestrzeń i zróżnicowanie na takiej dużej długości to mega efekt. Ze skalarami fanie bo będą miały  miejsca jak dojdzie do tarła.

Co to za ramka, którą zakładasz?
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #17 : Lipiec 21, 2011, 11:36:40 »

Ramka wokół akwarium jakieś 3cm na szkle i jakieś 20 ponad - żeby:
- ryby nie wyskakiwały (jescze żadna nie wyskoczyła... ale...)
- światło nie raziło,
- nie było widac łączenia tafli wody z szybą (kamienia na szkle).

Chciałem mieć duży baniak - 1500l, stanęło na 900l i jak przyszła szafka to wydawało się, że będzie ogromny, potem jak kleili szkoło - też, nawet jak zalewałem je puste wodą było jeszcze duże, ale teraz wydaje mi się małe i kombinuję jak rośliny poprzesadzać, żeby jeszcze kilka gatunków upchnąć... i żeby to jeszcze jakoś wyglądało.
Prawa strona jest mniej oświetlona i tam jest plaża, na końcu plaży korzeń, którego nie widać - bo za słabe światlo, a na nim rosną anubiasy i oba zbrojniki chcą tam mieszkać - samo miejsce jest niemal skończone aranżacyjnie i wygląda jak czarne wody ;-). Z drugiej strony akwarium posadziłem nużańce i nie bardzo mi się to teraz podoba... rogatek wogóle mi w tym akwarium nie pasuje... tak samo jak jezierza - ale nie mogę się jeszcze pozbyć tych roślin bo mnie glony zjedzą ;-). No i jeszcze czekam aż żabienica wyrośnie z tyłu i zacieni kryptokoryny - bo wypadły dokładnie pod HQI 150w i trochę za mnocne jest to światło dla nich...
Ogólnie niby wszystko było przezemnie dziesiątki razy przemyślane, od filtracji (wszystkie filtry i podmiana z jednej strony akwarium), poprzez ośiwtlenie i docelowe zarośnięcie... ale jak przyszło do realizacji to niektóre rzeczy mnie zaskakują - np. miałem troszkę wgłębki... i w ciągu kilku dni pokryła całą powierzchnię wody... powodując ładne wybarwienie i rośnięcie kryptokoryn, ale trawnik zamiast w szerz - poszedł w górę... Ponieważ w nowym mieszkaniu jeszcze nie mieszkam to trochę mi ciężko się tym baniakiem zajmować i go pilnować.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #18 : Lipiec 21, 2011, 11:43:05 »

900l - małe. No chyba nie bardzo.

Ładnie się zapowiada.
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #19 : Lipiec 21, 2011, 12:21:12 »

Ramka wokół akwarium jakieś 3cm na szkle i jakieś 20 ponad - żeby:
- ryby nie wyskakiwały (jescze żadna nie wyskoczyła... ale...)
- światło nie raziło,
- nie było widac łączenia tafli wody z szybą (kamienia na szkle).


Chodziło mi o to z czego jest ta ramka?
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #20 : Lipiec 21, 2011, 13:04:52 »

No właśnie jeszcze jej nie ma. Miała być z aluminium - ale sam materiał to podobno 500 PLN + robocizna + coś tam... więc chyba będzie robiona z pleksi/plexy... Tylko nie wiem kiedy bo facet z firmy reklamowej nie odbiera telefonow...
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #21 : Lipiec 21, 2011, 14:56:10 »

Pietrix firma , która kleiła zbiornik jest z Twojej okolicy czy z kraju?
Wolnymi krokami zbliża się moment w którym  w moim domu stanie troszeczkę większy zbiornik o Twojego. Mam kosztorysy z paru firm, ale jeszcze się rozejrzeć nie zaszkodzi. Smiley
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
koyoo
Nowy
*
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #22 : Lipiec 21, 2011, 16:39:15 »

 Shocked super akwarium , bardzo mi się podoba .
Jeśli mogę spytać ile wyniosło Cię całe akwarium razem szafką ??
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #23 : Lipiec 21, 2011, 16:57:16 »

Pietrix firma , która kleiła zbiornik jest z Twojej okolicy czy z kraju?
Wolnymi krokami zbliża się moment w którym  w moim domu stanie troszeczkę większy zbiornik o Twojego. Mam kosztorysy z paru firm, ale jeszcze się rozejrzeć nie zaszkodzi. Smiley

Ciekaw jestem jak namówiłeś drugą połowę Wink, jak masz jakiś tajny sposób to się pochwal, ja nie mogę swojej namówić nawet na 300 :-/
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #24 : Lipiec 21, 2011, 17:16:59 »

Pietrix firma , która kleiła zbiornik jest z Twojej okolicy czy z kraju?
Wolnymi krokami zbliża się moment w którym  w moim domu stanie troszeczkę większy zbiornik o Twojego. Mam kosztorysy z paru firm, ale jeszcze się rozejrzeć nie zaszkodzi. Smiley

Ciekaw jestem jak namówiłeś drugą połowę Wink, jak masz jakiś tajny sposób to się pochwal, ja nie mogę swojej namówić nawet na 300 :-/
Obecnie mieszkam w bloku. Po "awarii" 375L obiecałem żonie, że większy zbiornik stanie dopiero po przeprowadzce do wymarzonego  domu.
Tak się składa, że jestem w trakcie budowy i powoli, powoli wszystko zmierza ku końcowi Smiley. Już na etapie projektowania przyszły zbiornik został uwzględniony( doprowadzenie i odprowadzenie wody, wytrzymałość stropu itd).
Widzisz więc, że nie mam tajnego sposoby. po prostu trzymam się "umowy' z żoną i tyle. Nie ma kontrargumentów, skoro zgodziła się wcześniej. Smiley

Przepraszam autora za mały OT
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #25 : Lipiec 21, 2011, 18:40:12 »

Ja się nie gniewam ;-). A to wcale nie jest taki OFF top miałem ten sam problem:
http://www.akwarium.net.pl/forum/akwarystyczne-pogaduszki/jak-przekonac-zone-do-kolejnego-akwarium-(450l)/45/

Jak widać temat większego akwarium gościł w mojej głowie od dawna. I stanęło na tym - że kupuję większe mieszkanie - to będzie większe akwarium i żona zgodziłaby się na KAŻDY litraż... ale jeden z projektantów budynku już nie... a wszystko to wina tego dewelopera - bo jak kupowałem to mieszkanie to wybudowany był jedynie podziemny parking... i błagałem ich że dopłacę za zbrojenia, za dodatkowe słupy, wykupię dodatkowe metraże - ale oni - nie ma takiej konieczności, 3 metrowe akwarium na 80 cm na 80 cm może spokojnie stanąć... niczego nie trzeba wzmacniać itd... A po podpisaniu umowy, wpłacie zaliczek itd w rozmowie mówili nie ma problemu a oficjalnie na pisma odpowiadali 150 kg/m2 - czyli 5 cm baniaka... super...

Firma która robiła zbiornik - szkarz z Gdyni z ulicy Świętojańskiej. Żaden inny (nawet duży zakład) nie chciał się tego podjąć i wszyscy odsyłali do niego - ponieważ transport  takiego baniak z południa Polski, wraz z wniesieniem i zakwaterowaniem ludzi i dietami wychodził dużo drożej (mimo, że sam baniak taniej)... to zdecydowałem się na naszego szkarza.

Koszty... wolałbym o tym nie pisać... zapłaciłem średnią cenę rynkową (jak sądzę) szkło 2 z kawałkiem, szafka 2 z kawałkiem i tyle Wam powiem... ale to niestety tylko wierzchołek góry lodowej.... A tak wogóle - KOSZMARNIE drogie są rośliny, nie kupowałem od kilku lat i ceny mnie powaliły - kupiłem na allegro zestaw 12 gatunków czerwonych roślin za 40 PLN - a wszystkiego było mniej niż w 1 koszyku sklepowym z czego większość w tak mizernym stanie, że szkoda gadać - mimo, że przesyłka szła niecałe 2 dni... całe szczęście, że miałem duużo roślin z poprzednich baniaków... a ja tak tanio sprzedawałem rośliny - porcja jak koszyk sklepowy heńka za 5 PLN... a teraz kupiłem 50 sadzonek za 20 zł i było tego mniej niż w moim 1 koszyku... Zresztą, nie ma to większego znaczenia - uważam, że rośliny są za drogie i tyle ;-)
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #26 : Lipiec 21, 2011, 18:44:50 »

Edycja nie działa...

emperor - to mój kolejny krok - budowa domu. A tam stanie dopiero akwarium  Smiley. Zainspirowany doświadczeniami Kinga chcę mieć coś naprawdę wielkiego... ale to potrwa znacznie dłużej... najpierw trzeba zarobić... spłacić kredyt... itd... na emeryturze ? Wściekły
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #27 : Lipiec 21, 2011, 18:55:24 »

kupiłem na allegro zestaw 12 gatunków czerwonych roślin za 40 PLN - a wszystkiego było mniej niż w 1 koszyku sklepowym z czego większość w tak mizernym stanie, że szkoda gadać - mimo, że przesyłka szła niecałe 2 dni... całe szczęście, że miałem duużo roślin z poprzednich baniaków... a ja tak tanio sprzedawałem rośliny - porcja jak koszyk sklepowy heńka za 5 PLN... a teraz kupiłem 50 sadzonek za 20 zł i było tego mniej niż w moim 1 koszyku... Zresztą, nie ma to większego znaczenia - uważam, że rośliny są za drogie i tyle ;-)

A po co szukasz zielska na alledrogo skoro możesz znaleźć je tutaj?! Ja wczoraj wysłałem do jednago z forumowiczów paczkę z rotalą indicą, ludwigią repens i kilkoma innymi. Jak się okazało na poczcie, wysyłane rośliny ważyły 790g Wink Samej rotali było tam z 150sadzonek. Kosztowało to adresata 11zł za przesyłkę. Ja nic nie chciałem, bo to zostało mi po przycince z której część wcześniej sprzedałem. Sprzedana paczka zresztą ważyła też coś pod kilogram i zawierała kilkadziesiąt koszyków sklepowych, a wziąłem za nią 25zł-bo tyle będą mnie kosztowały rośliny in-vitro do nowego zbiornika. Wystarczy się tu trochę rozejrzeć Wink
Jak będziesz potrzebował jeszcze jakiegoś zielska, to zapraszam pa PW.

Pozdr
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #28 : Lipiec 21, 2011, 18:58:36 »

Odnośnie roślin to od razu o Tobie Vento pomyślałem. Nie chciałem jednak robić "reklamy' bo już raz delikatnie zostałem zje.... Smiley

Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #29 : Lipiec 21, 2011, 19:04:13 »

Odnośnie roślin to od razu o Tobie Vento pomyślałem. Nie chciałem jednak robić "reklamy' bo już raz delikatnie zostałem zje.... Smiley



Nie zostałeś zje... tylko z uśmiechem uświadomiony o możliwej szkodliwości takich działań Wink Ale nauczyłem się już filtrować wiadomości PW od naprawdę potrzebujących od tych pisanych przez zwykłych cwaniaczków, więc śmiało-reklamę możesz mi robić Smiley
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: