Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pawelek-131 45l ;)  (Przeczytany 2090 razy)
pawelek-131
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 222


;)


« : Grudzień 04, 2010, 17:58:25 »

Witam Wink Chciałem pokazać mój baniaczek który jest podczas reanimacji Wink
http://www.akwarium.net.pl/forum/akwarystyczne-pogaduszki/pilne-jak-podratowac-ten-baniaczek/msg304475/#msg304475
^^
Tu link do tematu o pytanie jak go podratować Wink

A tu opis baniaka i zdj. po pierwszych pracach Wink

Filtr:
Aqua Fan mini

Oświetlenie:
Na razie lampka biurowa ;( ale nie długo już świetlówka akwarystyczna 14W Wink

Podłoże:
Drobny żwirek koloru białego i czarnego+ kamienie

Rośliny:
Gałęzatka na kamieniach, Anubias 2x

Dekoracje:
Korzeń, Gałąź dębu, tło dekoracyjne

Fauna:
5x neon innesa, 2x kirysek pstry

Wiem, że jeszcze dużo brakuje, jestem w trakcie zmian... Muszę dokupić roślin itp.
A teraz zdj.














Bierzcie pod uwagę, że jeszcze baniaczek jest w trakcie prac. Wink
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 04, 2010, 18:16:40 »

nie jestem do końca pewna, ale chyba po lewej stoi bimbrownia tak? Jeśli tak to sobie odpuść bo nie ma co odbierać CO2 i tylko ryby przyduszasz. Jak będziesz miał dużo roślin to możesz nawozić Smiley

Co do wystroju to bardzo ciężko cokolwiek na razie mówić. Powiedz lepiej co i gdzie planujesz posadzić.
Zapisane
pawelek-131
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 222


;)


« Odpowiedz #2 : Grudzień 04, 2010, 19:43:42 »

No a więc tak planuje na korzeniu po prawej posadzić jeszcze troszkę anubiasa tak ze 2. po lewej na przodzie na kamieniach jeszcze z 1/2 gałęzatki. I na tył jakieś duże rośliny, a na tą gałąź dębu po lewo posadzić jakiś meszek Wink No a z czasem może coś żeby pływało na powierzchni wody Wink i to tak na tyle Wink
Zapisane
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #3 : Grudzień 04, 2010, 22:00:56 »

no widac przynajmniej jakieś poprawy Smiley
posadź mech i porponuje ci Red Cherry Smiley
Zapisane

pawelek-131
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 222


;)


« Odpowiedz #4 : Grudzień 05, 2010, 12:57:54 »

A mchu właśnie myślę teraz najbardziej Wink I myślę, że już nie długo znowu coś zrobię w baniaczku Wink O red Cherry też myślę, ale zobaczymy z czasem Wink
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 08, 2010, 11:50:45 »

Radzę: kup sobie szybko rosnące rośliny za grosze zamiast inwestować w anubiasy - wyjdzie to na dobre twojej kieszeni i zbiornikowi. Skoro nie jesteś wieloletnim praktykiem to nie baw się w akwarium w którym nie będzie roślin odbierających produkty przemiany materii.

Ponieważ akwarium jest małe to utrzymywanie równowagi biologicznej i chemicznej nie należy do najprostszych rzeczy pod słońcem a rośliny, które szybko rosną pozwolą Ci to w miarę opanować. Jak już będziesz miał świadomość tego co się dzieje w Twoim akwarium to możesz sobie pozwolić na zmniejszanie ilości np moczarki na rzecz anubiasów. Oczywiście warto w tym czasie badać wodę.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: