Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Marcin14 250L słodkie i 540L morskie
Ankieta
Pytanie: Jak oceniasz moje akwarium?
Super - 3 (12%)
Fajne - 19 (76%)
"Takie sobie" - 2 (8%)
Brzydkie - 0 (0%)
Najgorsze - 1 (4%)
Głosów w sumie: 25

Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Marcin14 250L słodkie i 540L morskie  (Przeczytany 58603 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #45 : Październik 02, 2010, 22:38:09 »

Teraz wygląda o wiele lepiej. Mam pytanko co to za czerwona roślina na środku? bo mam też taką to jakaś nadwódka? jaką ma nazwę łacińską?
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #46 : Październik 03, 2010, 09:37:35 »

Teraz wygląda o wiele lepiej. Mam pytanko co to za czerwona roślina na środku? bo mam też taką to jakaś nadwódka? jaką ma nazwę łacińską?


Dzieki. Wlasnie chce zeby te rosliny jeszcze podrosly, wywoczniki puszcze prawie do tafli wody, heterantery beda tez wysoko ale nie az tak jak wywloczniki, z bacopy ma byc taka zbita gruba roslin-bedzie taka gorka, limnphila tez bedzie dosc wysoko a narazie mocno przycialem zeby odrosty wzbily sie w gore-zeby padalo tam swiatlo, z henka bedzie maly trawniczek sprzodu. Mam nadzieje ze uda mi sie to wszystko zrobic tak jak bym chcial no i mysle ze bedzie fajnie.

Roslina to alternathera reinecki tu masz linka:

http://www.holender.fora.pl/baza-roslin-akwariowych,33/alternanthera-splendida-alternatera-reineka-bordowa,67.html

Z tej rosliny wlasnie bedzie taka 20cm gorka-glebka roslin.

Tu masz stronke o alternaterach:

http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/alternaterar.html
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2010, 09:46:24 wysłane przez Marcin14 » Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #47 : Październik 03, 2010, 19:21:08 »

Dzięki właśnie chyba mam obydwie odmiany tą bordowa też.  Pisze w opisie że jest wymagająca co do oświetlenia u Ciebie jednak śmiga więc zobaczymy jak u mnie ruszy przy 108 watach.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #48 : Październik 30, 2010, 18:13:33 »

Witam wszystkich Smiley
MAla aktualizacja:
Doszly nowe rosliny:
Bolbitis,
Zabienica amazonska,
Blyxa,
Microsorium (nie wiem jaka odmiana bo jeszcze sa za male).

Rosliny jak widac troche przyniszczone przez srodek na slimaki, dzisiaj mocno przycialem, najbardziej ucierpiala heterantera i hemiantus ale juz sie pozbieraly ale no jak juz pisalem-przycialem je. Reszta roslin rosnie jak ...

To teraz jakies zdjecie Smiley

Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #49 : Październik 30, 2010, 21:06:45 »

Przepiękne akwarium z roślinami, ale brakuje mi tu czegoś extra ( czytaj: kokosy, korzenie itd.)
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #50 : Październik 30, 2010, 21:44:59 »

Przepiękne akwarium z roślinami, ale brakuje mi tu czegoś extra ( czytaj: kokosy, korzenie itd.)

Dzieki  Embarrassed Zastanawialem sie nad korzeniem tylko ten ktory mam jest za duzy tzn. nie jest on jakiegos ciekawego ksztaltu i zajmuje strasznie duzo miejsca a jak narazie brakuje mi czasu zeby jechac gdzies i poszukac czegos bo zeby kupic to nie mam kasy :/
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
djbasti
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123



« Odpowiedz #51 : Październik 31, 2010, 08:09:53 »

Przepiękne akwarium z roślinami, ale brakuje mi tu czegoś extra ( czytaj: kokosy, korzenie itd.)

Dzieki  Embarrassed Zastanawialem sie nad korzeniem tylko ten ktory mam jest za duzy tzn. nie jest on jakiegos ciekawego ksztaltu i zajmuje strasznie duzo miejsca a jak narazie brakuje mi czasu zeby jechac gdzies i poszukac czegos bo zeby kupic to nie mam kasy :/

dużego można ładnie schować w roślinach i żeby trochę było go widać i wtedy będzie fajny efekt
Zapisane

500l
54l
Pozdrawiam!
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #52 : Październik 31, 2010, 09:57:12 »

No tylko problem w tym ze on jest duzy objetosciowo tzn. w srodku to caly jeden korzen, mysle nad takimi patykami z wierzby itp. Jeszcze cos wymysle Wink
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
scalare
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #53 : Listopad 02, 2010, 21:00:28 »

Ciekawy zieleniak. Jak ja lubię taką dżungle za szkłem  Good !
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #54 : Listopad 02, 2010, 21:50:28 »

Jeszcze nie jest tak jak chce zeby bylo :p chce zeby bylo bardziej zarosniete, ciekawe jak mi to wyjdzie :p
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Dominik15
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #55 : Listopad 14, 2010, 17:47:34 »

Może jakas aktualizacja? Smiley
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #56 : Listopad 14, 2010, 18:06:18 »

14.11.2010r.

Wywalilem z tego akwa paprotnice a w jej miejsce posadzilem bolbitisa.
Na zdjeciu widac plywajacego henka-przy samicy kirysa albinosa mlode sadzonki nie utrzymia sie w podlozu 2h  Wściekły .
Widac jak aponogeton znowu kwitnie, jeden jest przekwitniety z nasionami a drugi sie powoli otwiera-troche juz mnie to denerwuje bo wiecznie cos mi plywa po powierzchni...

Teraz fotka z dzisiaj:



Moze tak ogolnie co u mnie Wink

W 250L rotala rotundifolia zaczyna fajnie rosnac i za niedlugo wreszcie zrobie z niej jakas kule, hemiantus tez sie zbiera, doszlo 10 cierniooczkow, mam zamiar dokupic 2 samice gurami mozaikowego ale watpie zebym trafil tylko w samice.

84L (krewetkarium) wreszcie w pelni dojrzale, rosliny smigaja jak oszalale, krewetki tez w dobrej kondycji.-rozmnozyly mi sie tez w krewetkarium helenki (hehe mialem tylko 2 dorosle a teraz mam juz kilka Cheesy)

Pozostale baniaki no to nic szczegolnego.

Mam zamiar zrobic sobie kostke akwa morskie, ale najpierw musze poczytac jeszcze troche i nazbierac kase na piasek i skale bo chce kupic te najdrozsze (mam znajomego, on mi pomoze-od niego bede mial wode i moze jakas skale).
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 18:11:29 wysłane przez Marcin14 » Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #57 : Listopad 14, 2010, 18:57:46 »

Nadal jest ciekawie co do kwitnięcia roślin to powinieneś się cieszyc a nie smucic u mnie przed restartem żabienica ozyrysa też kwitła przez ten remont w salonie który trwał 3 tygodnie szlak trafił i żabienicę i zaszczepki które wtedy wyrastały, jedyne pocieszenie ,że i tak była za duża zajmowała prawie połowę baniaka 240l.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #58 : Listopad 14, 2010, 19:23:37 »

Nadal jest ciekawie co do kwitnięcia roślin to powinieneś się cieszyc a nie smucic u mnie przed restartem żabienica ozyrysa też kwitła przez ten remont w salonie który trwał 3 tygodnie szlak trafił i żabienicę i zaszczepki które wtedy wyrastały, jedyne pocieszenie ,że i tak była za duża zajmowała prawie połowę baniaka 240l.

No ja sie ciesze tylko te pedy takie juz stare bo przekwitniete brzydko wygladaja, a mi jedna zanim przekwitnie to juz druga wychodzi.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #59 : Grudzień 14, 2010, 21:11:30 »

Aktualizacja:

14.12.2010r.


Teraz na szybko zdjecie robione, jest ogolny balagan bo moje gurami jak zaczna (samce) walczyc ze soba to jest niezla rozruba-blyxy plywaja po powierzchni, gdzies jeszcze bacopa i limnophila plywa.

Doszly 2 dorosle samice gurami mozaikowego-kupilem od goscia w swojej miejscowosci maja ok rosku, moje gurami maja teraz ok. 9 miesiecy.
Do akwarium przybyly takze 3 gupiki endlera.
Dolozylem swietlowke 18W z przodu-osram lumilux.
Doszla zabienica amazonska.
Mial dojsc fajny korzonek ale zaczla z niego ciec zywica wiec chyba sie to opuzni, w najgorszym wypadku do tego nie dojdzie.
To chyba na tyle. Konkretne zdjecie i cale uzupelnienie w weekend.

Zdjecie:


Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do: