Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267781 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« : Marzec 29, 2010, 20:43:29 »

Mój nowy malutki zbiorniczek zbiornik.
Specyfikacja:
1.   szkło: kostka 30x30x30 z przednią szybą profilowaną czyli ok. 25l.
2.   filtr wewnętrzny atman.
3.   oświetlenie: świetlówka 11W daylight.
4.   podłoże: JBL manado.
5.   dekoracje: korzeń, kamienie.
6.   parametry: PH~7,5, KH-14, GH-14.

Fotki:




A reszta do archiwum.

ARCHIWUM

Stara 270'tka.










Poprzedni zbiornik
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/215/dsc06487g.jpg/][/URL]

stara 240'tka


128 Wiktoria















 

« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2013, 20:06:03 wysłane przez mrs » Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #1 : Marzec 29, 2010, 20:53:41 »

Flory w ogóle nie planujesz?
Jakoś tak pustawo. Chociaż mech na te korzenie by się przydał.
Zapisane

rogerakva
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #2 : Marzec 29, 2010, 22:32:57 »

Dość surowo, ale cóż to właśnie sprawia że wody tego biotopu są takie piękne. W całym zbiorniku brakuje mi jednego dużego zbrojnika, kilku mniejszych pielęgniczek lub tetr. Do tego kilka Żabienic i może być naprawdę zadziwiająco.
ps. liście z jakich drzew użyłeś w zbiorniku??
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #3 : Marzec 29, 2010, 22:43:39 »

Skoro nie ma roślin przydał by się filtr hydroponiczny
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 06:32:15 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #4 : Marzec 30, 2010, 06:48:12 »

Akwarium piękne, lubię takie surowe i mroczne klimaty. Mam nadzieje, że już niedługo spełnię swoje marzenia i założę podobny zbiorniczek. Powodzenia  papa
PS.
Skoro nie ma roślin przydał by się filtr hydrofoniczny
Co to za filtr ? Filtruje na zasadzie słuchania szumu wody ?
Zapisane

Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #5 : Marzec 30, 2010, 07:03:54 »

Jest pięknie. Też dążę do takiego stanu akwarium rezygnując z zieleniny. Gratulacje za klimat.
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #6 : Marzec 30, 2010, 08:31:12 »

Świetny baniak! Może w ramach naturalnego filtra dużo pistii na dach, przy okazji jeszcze pogłębi mroczność klimatu. Gratulacje i powodzenia!
Zapisane

Tomacha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #7 : Marzec 30, 2010, 08:57:06 »

Skoro nie ma roślin przydał by się filtr hydrofoniczny

Taki filtr ma cos wspolnego ze studiem nagraniowym ? Smiley Moze to stosuje sie przy nagraniach muzyki....Nie znam sie. W akwarium na pewno lepiej sprawdzi sie filtr HYDROPONICZNY...Smiley
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #8 : Marzec 30, 2010, 09:55:35 »

Podoba mi się  Smiley  Zwracam zwłaszcza uwagę na obsadę - fajnie dobrana obsada.
Jak się zachowują, podchodzą do tarła?
Zapisane
magda78
czas na zmiany
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #9 : Marzec 30, 2010, 11:13:42 »

bardzo ciekawy pomysł na zbiornik
no i nie masz problemów z niedoborem mikro i makro u roślin  Good !
Zapisane

250l towarzyskie
60l krewetki RC
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #10 : Marzec 30, 2010, 17:49:37 »

Witam ponownie,
Flory w ogóle nie planujesz?
Jakoś tak pustawo. Chociaż mech na te korzenie by się przydał.
Zerknij proszę na tytuł wątku. W tym biotopie roślin raczej nie ma.

Dość surowo, ale cóż to właśnie sprawia że wody tego biotopu są takie piękne. W całym zbiorniku brakuje mi jednego dużego zbrojnika, kilku mniejszych pielęgniczek lub tetr. Do tego kilka Żabienic i może być naprawdę zadziwiająco.
ps. liście z jakich drzew użyłeś w zbiorniku??
Zauważ, że mam 11 ryb dennych. Jeśli oddam kiryski wtedy pomyśle o zbrojniku.
Na dnie jest 6 pielęgniczek. Może  pomyśle jeszcze nad haremem kakadu ale obawiam się, że zrobi się za ciasno.
Na pewno będą jeszcze pstrążenice, nie wiem tylko kiedy. Ciężko je dostać na śląsku.
Co do liści to w przeważającej wiekszośći są to liście dębu.
Ta gałązka po prawej stronie - szczerze mówiąc nie wiem co to jest. Jakiś czas temu jak żona wyciągneła mnie na spacer gdy topniały śniegi zauważyłem te gałązke. Fajna, wyschnięta z liściami, to zabrałem, wygotowałem, wymoczyłem i do zbiornika.
Do tej pory jakoś się trzyma.
Zamówiłem jeszcze liście ketapangu. Jak dojdą to na pewno trafią do baniaka.

Świetny baniak! Może w ramach naturalnego filtra dużo pistii na dach, przy okazji jeszcze pogłębi mroczność klimatu. Gratulacje i powodzenia!
Myśle o pistii. Jak trafie to kupie i zobaczymy co z tego będzie.

Podoba mi się  Smiley  Zwracam zwłaszcza uwagę na obsadę - fajnie dobrana obsada.
Jak się zachowują, podchodzą do tarła?
To mnie właśnie najbardziej zaskoczyło.
Kilka dni po przyniesieniu ryb jedna z samic bardzo ładnie sie wybarwiła.
Na tą chwile siedzi w kokosie i przegania nawet skalary, może coś z tego będzie.
Wczoraj samiec "tańczył" obok drugiej samicy, dziś widze, że i ona nabrała barw.
Może i z tego coś będzie.
Samice się gonią.
Większy samiec przegania mniejszego.
Natomiast skalary pływają bardzo zgodnie, ciągle w stadzie.
To co mnie zaskoczyło u skalarów: W 112l akwarium troche się goniły podczas karmienia, w tym zbiorniku nic takiego nie ma miejsca.

bardzo ciekawy pomysł na zbiornik
no i nie masz problemów z niedoborem mikro i makro u roślin  Good !
Miałem wcześniej akwarium roślinne. Tak trochę z braku pomysłu. Przyznałem sam przed sobą, że nie trafiłem w swój gust.
Mialem w planach większy zbiornik ale dopiero początkiem przyszłego roku. To, że nie byłem zadowolony z roślinnego baniaka dało mi kopa do zmiany. W tej chwili tylko żona marudzi bo miejsca więcej zajmuje, bo cały czas się w to gapie Smiley

Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 17:51:42 wysłane przez mrs » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #11 : Marzec 30, 2010, 19:48:36 »

baniak mnie się bardzo podoba i nie mam zastrzeżeń, no i zastanawiam się tylko nad żaglowcami - czy to ich docelowa liczba? aha uważaj bo zaraz jakiś biotopowy spec Ci napisze: hodowlane skalary w Orinoko? Wink

btw, co to za pokrywa - robiłeś sam?

czekam na aktualizację,
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #12 : Marzec 31, 2010, 17:28:24 »

baniak mnie się bardzo podoba i nie mam zastrzeżeń, no i zastanawiam się tylko nad żaglowcami - czy to ich docelowa liczba? aha uważaj bo zaraz jakiś biotopowy spec Ci napisze: hodowlane skalary w Orinoko? Wink

btw, co to za pokrywa - robiłeś sam?

czekam na aktualizację,
Myśle, że tak.
Teraz w akwarium miejsca jest sporo ale żaglowce szybko rosną.
Co do hodowlanych skalarów w Orinoko to jako ciekawostke powiem, że miałem okazje kupić skalary manacapuru F1 po 40zł za sztuke. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że jednak jest to już F1 wic tak czy inaczej ryba wyhodowana w niewoli.
Istnieje co prawda większa szansa, że pierwszy rzut po dzikich rybach będzie opiekował się potomstwem tak jak F0 jednak myśle, że i hodowlane skalary można tego nauczyć.
Celem moim było odzwierciedlenie pewnego fragmentu tej pięknej rzeki (w Orinoko wolnopłynące wody występują rzadko i tylko w pewnych fragmentach tej rzeki). Myśle, że w większym lub mniejszym stopniu mi się to udała.

Jeśli chodzi o pokrywe to niestety jest to pokrywa kupiona w sklepie (wromak). Mówie niestety bo nie zdawałem sobie sprawe z tego, że zakładanie pokrywy o długości 120cm może być takie denerwujące. Na szczęście otwory na węże są w sam raz i nic nie musiałem ciąć.
Będe chciał za jakiś czas pokrywe sprzedać i zrobić samemu.
Pokrywa jest w kolorze szafli i mebli czyli buku.

Aktualnie, do akwarium trafił nowy korzeń, więcej liści dębu i liście ketapangu.
Jutro zrobie zdjęcie.

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #13 : Marzec 31, 2010, 21:05:19 »

wracając do pokrywy mieszałeś coś w niej, że świeci tylko jedna rura?

btw, sam w tym roku będę kupował bańkę tej wielkości co Twoja, no i też przymierzam się do zrobienia pokrywy
zerknij tu:

http://retez.pl/index.php

znalazłem firmę na necie handującą tym spienionym pcv no i podałem mniej więcej wymiary płyt - wyszło, że kosztowałoby to 150 zeta
z przesyłką (same docięte płyty) biorąc pod uwagę ceny wygodnych pokryw alu pod baniak 240l na necie z 400 zł to minimum wygląda na to, że gra jest warta
świeczki zwłaszcza, że robisz pokrywę otwieraną od góry i kończy się klnięcie na podnoszenie pieprzonej wydmuszki!!!
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 01, 2010, 14:58:49 »

wracając do pokrywy mieszałeś coś w niej, że świeci tylko jedna rura?

btw, sam w tym roku będę kupował bańkę tej wielkości co Twoja, no i też przymierzam się do zrobienia pokrywy
zerknij tu:

http://retez.pl/index.php

znalazłem firmę na necie handującą tym spienionym pcv no i podałem mniej więcej wymiary płyt - wyszło, że kosztowałoby to 150 zeta
z przesyłką (same docięte płyty) biorąc pod uwagę ceny wygodnych pokryw alu pod baniak 240l na necie z 400 zł to minimum wygląda na to, że gra jest warta
świeczki zwłaszcza, że robisz pokrywę otwieraną od góry i kończy się klnięcie na podnoszenie pieprzonej wydmuszki!!!

Widziałem strone którą mi pokazałem już wcześniej, na etapie zastanawiania się czy warto jest to robić.
Powiem tak, za pokrywe dałem równe 200zł. Spienione PCV wyjdzie Cie 150zł do tego statecznik elektroniczny + świetlówki + coś czym będziesz musiał pokryć pcv. Wyjdzie Cie to ok 300zł albo i więcej (kleje, wkręty, kątowniki). Nie wiem czy w takim przypadku nie lepiej jest zainwestować w pokrywe aluminiową? Jak troche odkuje się z kasą to może sam zainwestuje w aluminium. Większego zbiornika na razie nie planuje więc myśle, że taka inwestycja by się opłaciła. Obecną pokrywe na gwaracji po prostu sprzedam na allegro.

W obecnej pokrywie wyjąłem jedną świetlówke i tyle.
Przy stateczniku magnetycznym niczym negatywnym to nie skutkuje a w BW nie potrzebowałem 60W światła. Myśle, że przy 30W jest optymalnie.
Pozdrawiam.

Zaktualizowałem troche opis zbiornika.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2010, 15:11:51 wysłane przez mrs » Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: