Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: tediuss 100 ogólne  (Przeczytany 2013 razy)
tediuss
Nowy
*
Wiadomości: 11


« : Grudzień 21, 2009, 20:54:26 »

Witam to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość.Moje akwa ma 100 litra i sam je wyciąłem i sleiłem obudowa tez ręczna więc prosze o porady bardziej zaawansowanych niz ja.
Ogólne 100
Filtr kaskadowy
oswietlenie 1x18w +2kompakty dające żekomo po 40 watów
woda miekka ok 5-10dh-ph ok 6-7
temp.26-28 stopni

Obsada:
1 Sewerum,6 guramin ,2ramirezy,3kirisniaki,3 kiryski i 1 Skalar
 
Roslinki troche kiepskie ponieważ po zmianie stanowiska padły i został tylko anubias najsilniejszy a także kupiłem  teraz moczarke.



Napowietrzanie nie jest włączone cały czas tylko raz dziennie na ok 30 min
Jak dodawałem te 2 kompakty to planowałem że będą białe  ale w sklepie nie doczytałem że barwa ich jest  mała i dlatego jest poświata żółta Embarrassed -musze zmienić Smiley
Pozdrawiam .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 21:21:42 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

.....cierpliwość to piękny dar.......
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #1 : Grudzień 21, 2009, 21:02:02 »

baniak wygląda pomimo chaosu nawet nawet ale uzupełnij opis obsady, bo wygląda mi że coś tu jest za dużo... imho obsada do korekty.

oj dopiero dopatrzyłem zdecydowanie za dużo "dużych" ryb, no i glony też w ataku są...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 21:08:35 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Łukasz87
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #2 : Grudzień 21, 2009, 21:06:13 »

czyżby tam pływał skalar!!?? z obsada bedzie kiepsko a reszta na plusik Smiley  Grin podoba sie
Zapisane
tediuss
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #3 : Grudzień 21, 2009, 21:09:02 »

Obsada:
1 Sewerum,6 guramin ,2ramirezy,3kirisniaki,3 kiryski i 1 Skalar

wiem że troszke za dużo ale  planuje zmiany na taki 200 lub 300 litra:)-skalara chcę oddać .
Wszystkie rybki rosły od małego od takich maluuutkich dlatego teraz ciężko się z nimi rozstawać:)

Planuje też samemu skleić bo co może być przyjemniejszego od tego jak się samemu skleci baniaczek ale czekam na nowy rok bo teraz szybki poszły w góre hihi:)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 21:11:01 wysłane przez tediuss » Zapisane

.....cierpliwość to piękny dar.......
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #4 : Grudzień 21, 2009, 21:14:38 »

jak dla mnie to sewerum i skalar od razu out zdecydowanie za mały zbiornik, dla gurami na styk ale dla haremu 1+2 a nie dla 6-ciu, dla kiryśników też zalecają większe akwa...
p.s. a filtr chodzi 24 na dobę?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
tediuss
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #5 : Grudzień 21, 2009, 21:21:51 »

Jasne że tak  filtracja musi być:)

Ta woda dostała takiej barwy właśnie od kiedy używam tych kompaktów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 21:25:09 wysłane przez tediuss » Zapisane

.....cierpliwość to piękny dar.......
Łukasz87
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #6 : Grudzień 21, 2009, 21:39:31 »

Planuje też samemu skleić bo co może być przyjemniejszego od tego jak się samemu skleci baniaczek ale czekam na nowy rok bo teraz szybki poszły w góre hihi:)

Gotowy taniej wyjdzie a 200-300l to ja bym miał strach kleić i później jak by tak (odpukać) zalało mieszkanie same straty też kiedyś chciałem kleić akwa ale jak szklarz wycenił szyby to szybko sobie odpuściłem
Zapisane
tediuss
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #7 : Grudzień 21, 2009, 23:01:31 »

Planuje też samemu skleić bo co może być przyjemniejszego od tego jak się samemu skleci baniaczek ale czekam na nowy rok bo teraz szybki poszły w góre hihi:)

Gotowy taniej wyjdzie a 200-300l to ja bym miał strach kleić i później jak by tak (odpukać) zalało mieszkanie same straty też kiedyś chciałem kleić akwa ale jak szklarz wycenił szyby to szybko sobie odpuściłem

Tak żeby kleić to trzeba miec troszke pojęcia -ja byłem szklarzem 5 lat Smiley a co do ceny to zależy gdzie kupujesz szyby:)
Zapisane

.....cierpliwość to piękny dar.......
Łukasz87
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #8 : Grudzień 22, 2009, 07:03:30 »

Planuje też samemu skleić bo co może być przyjemniejszego od tego jak się samemu skleci baniaczek ale czekam na nowy rok bo teraz szybki poszły w góre hihi:)

Gotowy taniej wyjdzie a 200-300l to ja bym miał strach kleić i później jak by tak (odpukać) zalało mieszkanie same straty też kiedyś chciałem kleić akwa ale jak szklarz wycenił szyby to szybko sobie odpuściłem

Tak żeby kleić to trzeba miec troszke pojęcia -ja byłem szklarzem 5 lat Smiley a co do ceny to zależy gdzie kupujesz szyby:)

Jestem ciekaw o ile taniej wychodzi zrobienie baniaka 200l bo widziałem nie raz że można taki dorwać za 180zł a jak już robisz sam akwa to bym na przednią szybę dał optiwhite
Zapisane
tediuss
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #9 : Grudzień 22, 2009, 10:20:19 »

no tak z takiej szybki to bym chciał mieć nawet całe akwa -a co do ceny to tak 200litra gdzieś właśnie za ok 200-220 juz można mieć -widziałem gdzieś akwa  w sklepie za ok 260 zł 200 litrowe ale jak samemu się wykona to można sobie samemu dobrać gabaryty tak zeby pasowały nam do warunków mieszkaniowych Smiley
Zapisane

.....cierpliwość to piękny dar.......
damian1902
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #10 : Grudzień 24, 2009, 12:29:16 »

Fajny zbiorniczek
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: