Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: papassmerf 33l  (Przeczytany 2129 razy)
papassmerf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80


« : Sierpień 28, 2010, 20:51:27 »

Jak w temacie to jest moje 1 akwarium więc nie zjedzcie mnie na dzień dobry ;-)
Akwarium skromniutkie 33l 45x25x30
Filtr aqua fan mikro
Świetlówka jakaś taka która długo nie będzie tj jutro będzie 2x8w 6500k philipsa
Czarne podłoże z odrobiną białego grysu
Roślinność taka jakaś nazw nie znam zbytnio :niewiem:
CO2 brak ale słoiki przygotowane do bimbrowni
nawożenia brak







« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 00:02:20 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #1 : Sierpień 28, 2010, 21:07:26 »

Ogólnie fajnie tylko dodaj jakieś tło np. z brystolu ( czarne albo niebieskie Wink )
A co do bimbrowni to jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś robił bimbrownie w słoikach Smiley ( tu masz stronkę poczytaj trochę : http://www.akwajp.webpark.pl/bimbrownia.html )
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #2 : Sierpień 28, 2010, 22:57:36 »

Bardzo ładnie, a jeszcze ładniej było by gdyby filtr był czymś zasłonięty. Fajnie też wygląda te nierówne ułożenie podłoża, i korzenie są super...tylko ten biały grys z podłoża to ja bym spróbowała powyciągać bo psuje widok.
Zapisane

papassmerf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #3 : Sierpień 29, 2010, 09:18:45 »

tzn grysu nie wyciągnę, ale przysypie go tym czarnym podłożem Wink filtr  zatem pójdzie obok grzałki ale to za jakiś czas dopiero bo w tej chwili nie mam co posadzić w jego miejsce Roll Eyes
Zapisane
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #4 : Sierpień 29, 2010, 09:31:28 »

ze słoików bimbrownia będzie nie szczelna bo robłlem ze słoików
Zapisane
Jason Bourne
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #5 : Sierpień 29, 2010, 09:41:41 »

Bombelki z filtra możesz sobie podarować, bo tylko wytrącają CO2 za dnia, którym odżywiają się roślinki. Ten filtr wygląda tak fabrycznie? Czy odłączyłeś dolną część z wkładem (jeśli tak to błąd, bo filtr nie spełnia teraz swojej funkcji w pełni, gąbka nie "zbiera syfiku")? Pomyśl nad tłem i przykryciem górnej części (ale świetlówki pewnie kupujesz z pokrywą).
Zapisane
papassmerf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #6 : Sierpień 29, 2010, 10:11:37 »

bimbrownia ruszyła Cheesy i wszystko jest jak być powinno.
Bombelki z filtra możesz sobie podarować, bo tylko wytrącają CO2 za dnia, którym odżywiają się roślinki. Ten filtr wygląda tak fabrycznie? Czy odłączyłeś dolną część z wkładem (jeśli tak to błąd, bo filtr nie spełnia teraz swojej funkcji w pełni, gąbka nie "zbiera syfiku")? Pomyśl nad tłem i przykryciem górnej części (ale świetlówki pewnie kupujesz z pokrywą).
Więc skąd co2 się w wodzie bierze? skoro ryb brak, a z tego co pamiętam ze szkoły przy powierzchni wody rozpuszczalność powietrza jest niska, więc chyba lepiej napowietrzacz włączyć. Filtr fabryczny w tej chwili znajduje się niżej zaraz przy dnie, "syfku" w akwa nie ma bo zwierząt brak, w tej chwili czekam na rozrost flory ponieważ bimbrownia szaleje i rybki mi się poduszą.
Zapisane
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #7 : Sierpień 29, 2010, 10:16:39 »

Co do bimbrowni : jeżeli włączysz napowietrzacz to dawkowane co2 od razu jest "wyrzucane" z akwarium. Więc skoro chcesz aby Ci lepiej rosło to wyłącz napowietrzacz Smiley
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #8 : Sierpień 29, 2010, 10:32:20 »

A swoją drogą to racja co do tego filtra....gąbka powinna być założona, bo w dojrzewającym akwa głównie chodzi o to by na tej gąbce osadziły i rozmnożyły się pożyteczne bakterie. Inaczej czekanie na dojrzewanie akwarium trochę mija się z celem.
Zapisane

papassmerf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #9 : Sierpień 29, 2010, 10:35:32 »

jeśli jest bimbrownia to oczywiście napowietrzanie się mija z celem ale jeżeli jej nie ma...? Co do filtra jak pisałem wszystko jest na miejscu, za parę dni zrobię kolejne zdjęcia, tyle że wieczorem przy samym oświetleniu akwa a nie tak jak teraz w dzień, jak tylko woda się wyklarowała
Zapisane
rzymek1995
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 432



« Odpowiedz #10 : Sierpień 29, 2010, 11:09:08 »

ladnie sie zapowiada tylko brakuje pokrywy.i nieiwm czy by nie bylo lepiej dac jakiegos wiekszego filtra jak w przszlosci zamierzaz miec rybki;d ale  ogolnie mi sie podoba jest zielona fajnie;p
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: