Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « papassmerf 1 akwa, zalane 04.10.2010 33l
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: papassmerf 1 akwa, zalane 04.10.2010 33l  (Przeczytany 2040 razy)
papassmerf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80


« : Październik 05, 2010, 21:40:29 »

Wczorajszy restart i oto efekty, ale wcześniej kilka danych technicznych:
Objętość 33l
CO2 brak
Nawozów brak
Oświetlenie świetlówka 2400K 13W

Fauna
1+2 Gupik
2 Płatka

Flora
 :niewiem:

Jakość fotek  słaba, ale pracuję nad tym :ok:




« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 22:18:49 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #1 : Październik 05, 2010, 21:42:22 »

Akwa to taki troche jest nielad np. ta rotala (chyba bo nie widze dokladnie) to nie pasuje. Akwa wczoraj zalales i juz tam masz ryby??!! A gdzie dojrzewanie...
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #2 : Październik 05, 2010, 22:35:02 »

Fajny zbiornik Smiley . Tylko filtr schowaj może w lewy róg za rośliny.
Trochę nie pasuje mi ta gałąź z samego przodu do tego korzonka za nią, więc bym ją wyjęła.
Podobają mi się akwaria w których pływa Pistia..a w Twoim tym bardziej pasuje..szkoda, że u mnie nie bardzo chce rosnąć.
Zapisane

papassmerf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #3 : Październik 06, 2010, 20:57:40 »

Tylko filtr schowaj może w lewy róg za rośliny.
W lewym rogu jest grzałka i termometr, za kamyczkiem się nie zmieści, ogólnie zapomniałem filtr dać tam gdzie jest teraz czyli całkiem z prawej strony.
Ale nad korzeniem się zastanowię, choć nie wiem czym ten 2 utrzyma się w takiej pozycji Cry
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 06, 2010, 12:09:08 »

witam

papasmerf: widzę że zaczynasz dlatego co nieco Ci podpowiem

3 rzeczy które zauważyłem

1. jeśli któryś z tych kamieni to piaskowiec uważaj na parametry wody piaskowce lubią puszczać rożne związki do wody którymi są nasączone, najlepiej nie używać piaskowca w akwarium takim jak Ty masz

2. te pływające pistie lub limnophilium rozłogowe lub inne często przerzedzaj żeby nie zasłaniały światła inny roślinom, pomyśl o węglu w płynie lub CO2, bo widzę masz gatunki roślin które bez węgla będą słabo rosły, dodatkowo minimum co musisz mieć to aquapotas, mikroelementy i makroelementy - wydatek jednorazowy około 70zł ale te ilości wystarczą ci na 2 - 3 lata aby tylko uzupełniać a nie nawozić bo i tak masz słabe oświetlenie

3. przydałoby się coś z tym światłem zrobić żeby nie dawało tak po oczach można dolać wody lub od góry dokleić samoprzylepną czarną nieprzeźroczystą folię tak aby nie było widać powierzchni - IMHO bardziej elegancko to wygląda

widzę że masz jakąś kombinowaną pokrywę pomyśl nad jej udoskonaleniem

aha i co do obsady
dodaj sobie 3-4 kiryski a nawet 5 maluchów
dobrze byłoby też 3-5 otosków (otociclus affinis) - "glonojad"
oraz dokup lub uproś u kogoś tak do 10 gupików i będziesz maił fajnie

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2010, 12:15:31 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Krystiannn
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #5 : Grudzień 12, 2010, 00:15:01 »

ładne akwarium tylko tak jak już ktoś napisał schowaj ten filtr, a cała aranżacja o wiele ładniejsza niż te wszystkie systematycznie ułożone Twoje jest ciekawe bo jest inne
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(60-litrow)-wielka-zmiana/

Cztery korzenie wszystkich rzeczy: ogień, powietrze, woda i ziemia.

                                                                                   Ralph Waldo Emerson
papassmerf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #6 : Grudzień 12, 2010, 13:42:25 »

wieczorkiem zaktualizuję bo się troszkę zmieniło, filt już wyleciał i jest teraz kubełek
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: