Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « vento - kilka baniek, łącznie 535L
Ankieta
Pytanie: Kto był silniejszy? Smiley
Rambo - 32 (46.4%)
Conan - 37 (53.6%)
Głosów w sumie: 69

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15
  Drukuj  
Autor Wątek: vento - kilka baniek, łącznie 535L  (Przeczytany 109532 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #195 : Kwiecień 20, 2014, 23:11:07 »

Dokładnie tak jak napisał Mrs. Dodatkowo fotka Twojego baniaka w całości Vento nadaje się na jakiś konkurs akwarystyczny.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #196 : Maj 17, 2014, 21:26:49 »

No to się pochwalę, że widziałem szkiełka na żywo. Prezentują się rewelacyjnie. Krewetkarium z małymi epifitami:bucefki, anubiasy i bolbitisy plus mech jest ekstra Good ! Good ! Good !.
Chciałbym takie mieć i jakoś mi nie wychodzi. A najlepsze jest to, że Vento na luzaku twierdzi, iż czasem tam wody doleje gdy już widoczna ilość odparuje, czasem może jakąś niewielką podmianę zrobi lejąc kranovit.
Powiem wprost ZAZDROSZCZĘ.
Zapisane

gg - 4479432
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #197 : Maj 26, 2014, 16:32:04 »

Sebtul, wszystko fajnie, tylko gdzie fotorelacja z odwiedzin ?  Huh
Pozdrowienia dla obydwu panów Cheesy
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #198 : Maj 30, 2014, 15:25:20 »

Fotorelacji z mojego domu nie będzie, bo i oglądać nie za bardzo było co-za to zapraszam do zapoznania się z fotorelacją z Pierwszej Warszawskiej Konferencji Akwarystycznej, na której częścią wystawy były także moje akwaria:

http://akwa-mania.mud.pl/wystawy/konferencjawawa/konferencjawawa.html
Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #199 : Maj 30, 2014, 16:38:08 »

Znalazłem to szkiełko co mi się podoba. Jest to 54l z becefkami i sakurą schoko.
Zapisane

gg - 4479432
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #200 : Listopad 24, 2014, 19:07:45 »

Kolejny leń Wink
Vento co z Twoimi zbiorniczkami? Jedyne chwaściarnie, które mnie się podobały.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #201 : Listopad 27, 2014, 00:19:59 »

Czasu brak, akwa ledwo dycha, choć dwa nowe projekty już stoją w domu i dojrzewają... ogarnę wszystko do końca roku i jak będzie się czym pochwalić, wrzucę zdjęcia Smiley
Zapisane

mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« Odpowiedz #202 : Luty 19, 2015, 02:32:52 »

zastanawiam się nad jednym, czy te baniaki zarabiaja na siebie... w sentymencie czy w kasie?
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #203 : Luty 19, 2015, 13:36:52 »

zastanawiam się nad jednym, czy te baniaki zarabiaja na siebie... w sentymencie czy w kasie?
Pokaz mi zbiornik zarabiający na siebie? Cheesy
Nawozy, oświetlenie, CO2  itp parę PLN-ów kosztują. Nie sadze by kilka chwastów z przycinki pokryło wspomniane koszta? Oczywiście mogę się mylić.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« Odpowiedz #204 : Luty 19, 2015, 22:42:29 »

Mylisz się, mam kilka zbiorników i same sie utrzymują. Wszystko zalezy od tego co masz i ile masz...
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #205 : Luty 20, 2015, 09:37:22 »

Jeżeli nie tajemnica to może zdradzisz  jak zbiorniki zarabiają na siebie? Hodowla ryb?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #206 : Luty 20, 2015, 09:43:09 »

Zielenina się podobno potrafi utrzymać. I krewetki. Przynajmniej Vento kiedyś pisał, że z zielska ma spokojnie na utrzymanie zbiorników (w sensie prąd i nawozy). Ja tam jestem w stanie w to uwierzyć o ile hoduje się ciekawsze i trudniejsze w utrzymaniu zielsko.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #207 : Luty 20, 2015, 21:10:57 »

Dobrze prowadzony zieleniak z taka ilością roślin jest w stanie spokojnie sam się utrzymać. Nie mówię tu o akwariach konkursowych z toną kamieni dekoracyjnych, ale czymś bardziej w stylu holendra.
Ja za całość płacę około 150zł za prąd (w tym 80% generują akwaria). W najdroższych czasach, kiedy używałem nawozów ADA, wychodziło mi drugie tyle za nawożenie miesięcznie. CO2 to już mniejszy koszt, bo nabicie butli to wydatek rzędu 20zł raz na trzy miesiące. Licząc jakieś tam koszta dodatkowe (woda do podmian, jakiś środek na glony, pokamy dla ryb i krewetek) wychodzi łącznie około 350zł miesięcznych kosztów. Przy sprzedaży roślin i czasem kilku krewetek, spokojnie można tą sumę uzyskać. Nie ukrywam, że pomagają mi w tym rzadsze i mocno poszukiwane przez akwarystów rośliny, ale kiedy nie miałem nic poza zwykłymi łodygowcami, też nieźle sobie radziłem Smiley
Największy problem niestety to zawsze inwestycja w założenie takich zbiorników, bo jest nie mała, licząc cały sprzęt.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2015, 21:31:21 wysłane przez vento » Zapisane

mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« Odpowiedz #208 : Luty 20, 2015, 22:40:29 »

TAK ZGADZAM SIE Z vENTO, MAM 1X400L, 2X 300L, 2X100L, 1X 50, AKWARIA SAME SIE UTRZYMUJE, GDYŻ prowadzę spis wydatków i przychodów. nie mamnic szczegolnego, ale m.in za gupiki moskiewskie kupilem sobie caly zestaw 300l, za rosliny zawsze mi zostanie też na piwo. MOja zona powiedziła wprost, do czasu jak sie akwaria same utrzymuję moge je miec, jak nie, to sorki, zostaw sobie jedno.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #209 : Kwiecień 13, 2015, 22:23:47 »

Mała aktualizacja Smiley

Do zbioru doszły dwa kolejne zbiorniki. Tym razem robione na zamówienie w zaprzyjaźnionej firmie.
Właściciel ma fioła na punkcie akwariów, jednak nie chce moczyć w nich rąk, a tylko cieszyć się ich widokiem. Ja łapy moczyć uwielbiam, więc się dogadaliśmy Smiley

Po przyjściu na miejsce zastałem strasznie zaniedbany zbiornik 240L z kilkoma krabami tęczowymi, rakami, gupikami i jakimiś stawowymi zdobyczami z wycieczki na ryby... DRAMAT!



na szczęście dostałem wolną rękę w działaniach, "byle było ładnie wreszcie" Smiley

Od razu zniknęło tło, raki i kraby (poza jednym) trafiły do nowego właściciela, gupiki do moich rośliniaków hodowlanych, a stawowe przybłędy do... stawu Smiley

Wspomniany jeden krab do akwarium przejściowego:








Zaczęło się od doprowadzenia bańki 240L do porządku.
Trochę danych technicznych:

Szkło: 120x40x50  240L

Filtracja: Unimax 250
              Dorywczo:
              Skimmer Eheim
              Pat Mini

              Chcę spróbować z delikatną filtracją na razie, dla sprawdzenia własnej teorii o pozytywnych cechach nadfiltracji. W razie potrzeby dorzucę drugi taki sam filtr.

Oświetlenie: Belka 3x54W
                               2x865
                               1xAquastar

Podłoże: Benibachi Black Soil  - Nie chciałem aktywnego za bardzo w stylu amazonii, bo nie mogę tam być codziennie, żeby wszystkiego pilnować. Szukałem czegoś w stylu Manado, ale czarnego. Padło na to- ma niewielkie walory makroelementowe, zaś duże estetyczne.

Dekoracje:  włoski łupek filitowy

Rośliny:

-rotala green

-hydrocotyle sp. japan

-echinodorus tenellus

-eleocharis parvula mini

Zakładanie-na dno położyłem styropian, żeby niemal 50kg skały nie zrobiło wywietrznika w szybie Smiley


































Ranek po zalaniu:







Tydzień po zalaniu:




Dwa tygodnie po zalaniu:











Od początku podaję K2SO4 i CO2 na maxa na spieku ceramicznym cylindrowym. Światło 6h dziennie na razie.
Po drugim tygodniu zacząłem delikatnie dodawać makro.
Jak na razie rośnie jak szalone Smiley Popierwszych dwóch dawkach makro, rośliny dosłownie wystrzeliły w górę!

No i pora na akwarium dla wspomnianego kraba Smiley
Bańka nowa z zestawu GLOSSY Aquaela-przyznam, że przepięknie wykonany zbiornik!

Akwarium: 80x35x54 cm  Standardowa 126L z wklejoną na stałe pokrywą, więc wymiary podane wraz z nią.

Oświetlenie: Dwie belki led 12W

Filtracja:  Asap 300 ustawiony tak aby tworzył niewielki wodospad.

Podłoże:  drobny bazalt

Dekoracje:  czarna lawa wulkaniczna i korzeń z polskich wód

Zioło typowo paludaryjne Wkleję opis, jak okaże się co krab zaakceptuje, czego nie zniszczy, lub nie zje Smiley











Zapisane

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15
  Drukuj  
 
Skocz do: