Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « vento - kilka baniek, łącznie 535L
Ankieta
Pytanie: Kto był silniejszy? Smiley
Rambo - 32 (46.4%)
Conan - 37 (53.6%)
Głosów w sumie: 69

Strony: 1 [2] 3 4 ... 15
  Drukuj  
Autor Wątek: vento - kilka baniek, łącznie 535L  (Przeczytany 109535 razy)
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #15 : Marzec 02, 2012, 11:17:05 »

WOW Shocked
Robi wrażenie
Powiedz mi jedno jak radzisz sobie z wodą czy często podmieniasz no i jak to robisz.
Jaka woda RO czy kran.


Pozdro

Ps. Co do łapania otosów beż rozwalenia całej aranżacji robisz tak-
Tniesz butelkę plastikową 1l na pół  robisz trochę dziur po bokach
Potem odwróconą połówkę z gwintem wkładach do drugiej połówki
trochę piachu na dno butelki żeby nie pływała jakiś smakołyk na dno i wstawiasz na dzień do akwarium
w nocy same tam wlezą i nie wydostaną się raczej
Wyciągasz butle i masz wszystkie w środku


« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 11:25:31 wysłane przez szakallo » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #16 : Marzec 02, 2012, 12:12:08 »

sposób z butelką stosuję już od dawna na krewetki Smiley Otosy jednak w tym akurat baniaku są za sprytne, albo za leniwe, żeby dać się na to złapać Smiley
Podmiany robię co 5-6dni (tak przynajmniej się staram). Podmieniam na czysty kranex. Do krewetkariów staram się dawać odstany, a do dwóch większych zbiorników prosto z kranu. Podmiany po 30-40%
Z dużego baniaka wężem ogrodniczym do wanny i tą samą drogą z kranu do bańki. W mniejszych zlewam wodę do wiadra, a uzupełniam butlą 5L.
Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #17 : Marzec 10, 2012, 20:35:42 »

Czy w baniaczkach CO2 leci 24/24 czy masz jakiś elektrozawór ?
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #18 : Marzec 10, 2012, 21:31:25 »

Czy w baniaczkach CO2 leci 24/24 czy masz jakiś elektrozawór ?


Co2 podaję tylko w 375L i w 54L. Dozowane jest przez całą dobę.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #19 : Marzec 15, 2012, 20:44:14 »

Widzę że mamy rozwiązanie zagadki ta pstrążenica dodatkowa to nie kto inny jak Carnegiella marthae.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #20 : Marzec 15, 2012, 22:14:11 »

Widzę że mamy rozwiązanie zagadki ta pstrążenica dodatkowa to nie kto inny jak Carnegiella marthae.

Czekałem na Twoją wypowiedź w tej kwestii Smiley Dziękuję!

Jak rozumiem z wcześniejszych dywagacji na temat pstrążenic, mogę te dwa gatunki trzymać razem i będą się miały ok w swoim towarzystwie?
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #21 : Marzec 15, 2012, 23:01:07 »

Marthae na pewno lepiej by się czuła w grupie Carnegiella myersi czy Carnegiella schereri, bo są bardziej podobne ubarwieniem. Jednak marmurki też należą do tego rodzaju więc marthae na pewno lepiej będzie się czuła z marmurkami niż jeżeli było by to coś z rodzaju Gasteropelecus czy Thoracocharax. Bo te dwa ostatnie rodzaje obstawiałem.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
pawel81
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 57


Nature Zone 240L


WWW
« Odpowiedz #22 : Marzec 21, 2012, 15:23:36 »

Wow, Super baniaczki.

Zielsko widzę ciężko okiełznać tak ładnie rośnie. Oba zbiorniczki niesamowite.

Mam pytanie co do granulatu, czy już widać różnice w prowadzeniu zbiornika w porównaniu do bazaltu?

Sprzedajesz czasem lub wydajesz roślinki ? Smiley
Zapisane

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(240)-nature-zone-pawel
http://www.youtube.com/watch?v=LX1-waIyNbo
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #23 : Marzec 21, 2012, 15:59:02 »

Wow, Super baniaczki.

Zielsko widzę ciężko okiełznać tak ładnie rośnie. Oba zbiorniczki niesamowite.

Mam pytanie co do granulatu, czy już widać różnice w prowadzeniu zbiornika w porównaniu do bazaltu?

Sprzedajesz czasem lub wydajesz roślinki ? Smiley

dzięki Smiley

różnica między bazaltem a substartem ady jest kolosalna... polega na kilku kilo przyrostu zielska miesięcznie więcej Wink Duży wydatek na drogie podłoże zwraca się z nawiązką po kilku przycinkach.

Rośliny regularnie wystawiam na forum i allegro. Kwestia dogadania Smiley
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #24 : Marzec 21, 2012, 18:20:19 »

dopiero teraz zwróciłem uwagę na pewną rzecz... mianowicie na oświetlenie drugiego baniaczka (bodajże 54l). czy jest on podświetlany na tylnej szybie?? Smiley zdradź się i napisz coś więcej o tym oświetleniu Wink
Zapisane

bastek500
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #25 : Marzec 21, 2012, 18:45:59 »

mnie się wydaje że to po prostu lampka z tyłu akwa dodana żeby był lepszy efekt na zdjęciu
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #26 : Marzec 21, 2012, 18:51:58 »

dopiero teraz zwróciłem uwagę na pewną rzecz... mianowicie na oświetlenie drugiego baniaczka (bodajże 54l). czy jest on podświetlany na tylnej szybie?? Smiley zdradź się i napisz coś więcej o tym oświetleniu Wink

przymocowałem za akwa (jakieś 40cm od tylnej szyby) zwykłą lampkę nocną. Kwestia kilku prób odpowiedniego ustawienia i oczywiście tło typu 'mist' i to cała tajemnica efektu zachodzącego słońca Wink
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 03, 2012, 22:52:39 »

Dzięki uprzejmości znajomego akwarysty wszedłem w posiadanie nowego zbiorniczka-moje pierwsze w karierze OW Smiley Piotrze-WIELKIE DZIĘKI!!!

Szkło 36x22x26h, czyli niecałe 21L full Opti White.

Oświetlenie AquaEl 11W.

Podłoże ADA AmazoniaI i piasek kwarcowy. ADA jest tylko pod eleocharisem-jakieś 0,5L, reszta to piasek.

Filtracja tymczasowo kaskada HBL. Czekam na wirnik do docelowego pod ten baniak filtra kubełkowego Eheim 2211 Smiley

Dekoracje stanowią korzenie zakupione od znajomej akwarystki z Krakowa i naszej koleżanki z forum, oraz kamienie Knife Stone.

Flora eleocharis parvula, phoenix moss, christmas moss.

Fauna z racji rozmiarów będą tylko krewetki-jakie jeszcze nie wiem.























I widok całości pod oknem-54L po odświeżeniu aranżu i sporym cięciu hydrocortyle. Wyleciało jakieś 0,5kg mchu i wielki wór hydrocortyle. Teraz postaram się bardziej pilnować przyrostów, tak aby skały pozostały lepiej widoczne:











Nastąpiło też kilka zmian w kostkach. Wyleciały hamburgi, zostały głowice z drobną gąbką. Doszło trochę mchu, bolbitis i w najniższym inny korzeń umożliwiający większy dostęp do zbiornika:


























Mamuśka z jajami:







25L z Yellow-młodziutkie microsoria thin leaf powoli się ukorzeniają, generalnie większych zmian brak Smiley











Widok całości po zachodniej stronie pokoju. Pomijając fakt, że fotki robię kiepskie, tu kompozycja z głównego zbiornika jest celowo niewyraźna (wymogi konkursowe). Tu tydzień po ostatnim już cięciu-teraz mam miesiąc na dokładne modelowanie i wysyłam Smiley








I to co hodowcy roślin uwielbiają-wzmożona fotosynteza Smiley  Od razu uprzedzam błędne domysły-akwarium nie jest po podmianie, ani świeżo po przycince-tak na prawdę wygląda codziennie kilka godzin po odpaleniu całego światła-jak woda gazowana Smiley













Jak widać fotograf ze mnie słaby, więc nadrabiam ilością zdjęć Tongue
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 23:08:04 wysłane przez vento » Zapisane

pawel81
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 57


Nature Zone 240L


WWW
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 03, 2012, 23:39:26 »

Fajnie Smiley Tylko czekać aż się mech rozrośnie.
Zapisane

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(240)-nature-zone-pawel
http://www.youtube.com/watch?v=LX1-waIyNbo
ewelineczka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #29 : Kwiecień 04, 2012, 08:45:26 »

Jej,jak ładnie będzie Wink  Fajnie,że tobie sie przydały te korzonki i znalazłeś dla nich miejsce .
Tobie zawsze sie udaje zrobic coś przyjemnego dla oka  Good !

A krewetki to chyba jakieś ciemne tam wpuścisz?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15
  Drukuj  
 
Skocz do: