Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « vento - kilka baniek, łącznie 535L
Ankieta
Pytanie: Kto był silniejszy? Smiley
Rambo - 32 (46.4%)
Conan - 37 (53.6%)
Głosów w sumie: 69

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15
  Drukuj  
Autor Wątek: vento - kilka baniek, łącznie 535L  (Przeczytany 109533 razy)
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 04, 2012, 09:44:17 »

Może coś gdzieś przegapiłem, ale jakie to jest światło AquaEI - W Twoim przypadku 11W? Czy to tylko nazwa lampki czy rodzaj oświetlenia?
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #31 : Kwiecień 04, 2012, 09:51:17 »

Może coś gdzieś przegapiłem, ale jakie to jest światło AquaEI - W Twoim przypadku 11W? Czy to tylko nazwa lampki czy rodzaj oświetlenia?

chodzi o moduł oświetleniowy firmy AquaEl o mocy 11W.
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 04, 2012, 10:08:22 »

I jak to świeci? Znaczy widziałem na zdjęciach ale jakie to ma parametry?

Edit:

Kurde, ja wpisywałem AquaEI, a powinienem l czyli małe L - dlatego nie mogłem tego znaleść.... ale fujara ze mnie Cheesy

Dzięki i pozdrawiam Smiley
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 10:10:29 wysłane przez fr0t » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #33 : Kwiecień 04, 2012, 10:35:32 »

lampka ma chyba 6500k.
Przy zakupie trzeba tylko pilnować, żeby był to nowy model-jest opis modelu na świetlówce-bo te stare szybko się przepalały. Na szczęście AquaEl przyznaje się do błędu i bez problemu wymienia przepalone stuki na nowe wersje. Z tą firmą jest chyba najmniej problemów przy reklamacji-nie kombinują, tylko od razu oddają nową lampkę Smiley
Zapisane

Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #34 : Kwiecień 04, 2012, 12:54:57 »

Na szczęście AquaEl przyznaje się do błędu i bez problemu wymienia przepalone stuki na nowe wersje. Z tą firmą jest chyba najmniej problemów przy reklamacji-nie kombinują, tylko od razu oddają nową lampkę Smiley
Dzieki za info  Grin, kupiłem dwie, obie padły, jedna po drugiej praktycznie, myślałem że z mojej winy - coś w gniazdku z napięciem.
Trzy dni płakałem.
Po świętach wyśle, może wymienią  Good !.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #35 : Kwiecień 04, 2012, 12:56:39 »

wymienią na pewno-najlepiej przedzwoń do sklepu w którym kupowałeś i zapytaj czy mają formularze reklamacyjne. Ja swoje zostawiałem w sklepie i za tydzień/dwa były do odbioru nowe Smiley
Zapisane

shock523
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #36 : Kwiecień 04, 2012, 13:37:22 »

Vento-Masz świetnie prezentujące się zbiorniczki kondycja roślin powala na kolana  ;)Sporo kasy musiałes w to zainwestowac ale ważne ze cieszy oko.Pozdrawiam
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #37 : Kwiecień 04, 2012, 14:06:03 »

Vento-Masz świetnie prezentujące się zbiorniczki kondycja roślin powala na kolana  ;)Sporo kasy musiałes w to zainwestowac ale ważne ze cieszy oko.Pozdrawiam

dzięki za opinię Smiley
Kasa i tak by się rozeszła na głupoty, a tak przynajmniej coś ładnego w domu stoi Smiley
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #38 : Kwiecień 07, 2012, 08:11:54 »

Dopiero się dopatrzyłem, że na środku największego akwarium z pierwszego postu jest korzeń. Widocznie nie zwróciłem uwagi na pierwsze zdjęcie pustej bańki - myślałem, że to zdjęcie z innej beczki czy co... nie wiem. W każdym razie rośliny ładnie pokryły korzeń, ale zastanawiam się, czy jest tam wolna przestrzeń pod nimi, między konarami, czy tam rybki mogą sobie wpłynąć/się schować?
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #39 : Kwiecień 07, 2012, 09:08:17 »

Dopiero się dopatrzyłem, że na środku największego akwarium z pierwszego postu jest korzeń. Widocznie nie zwróciłem uwagi na pierwsze zdjęcie pustej bańki - myślałem, że to zdjęcie z innej beczki czy co... nie wiem. W każdym razie rośliny ładnie pokryły korzeń, ale zastanawiam się, czy jest tam wolna przestrzeń pod nimi, między konarami, czy tam rybki mogą sobie wpłynąć/się schować?

Miejsca pod korzeniami jest bardzo dużo. Obwiązany na gnatach mech, mocno zarósł, nie dopuszczając światła niżej. Żadne rośliny nie są w stanie tam przetrwać, więc przestrzeń pod spodem jest wolna. To zresztą ulubione miejsce Tetr, kiedy już zmęczą się światłem. Najlepsze jest to, że z przodu jest coś w rodzaju świetlika, przez który widać chowające się tam ryby
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #40 : Kwiecień 07, 2012, 15:18:44 »

To super musi wyglądać, ja mam sporego gnata, ale niestety nie mogę tu w Anglii żadnego mchu dorwać, zamówiłem tydzień temu taką "kupkę" z Malezji - nie wiem w jakim stanie dotrze, ale mam podobny pomysł na jego umiejscowienie Smiley Mam nadzieje, że coś w rodzaju "nie ściągaj" w akwarystyce nie obowiązuje Smiley Poza tym i tak mało prawdopodobne, że uzyskam identyczny efekt, a mech na korzeniu to coś normalnego.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 08, 2012, 00:12:04 »

jeśli jesteś w stanie określić koszt przesyłki na wyspy, mogę skołować Ci każdy rodzaj mchu-najlepszym wyjściem w tym wypadku byłoby in-vitro, bo czas przesyłki nie wpływa na jakość otrzymanych roślin.
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #42 : Kwiecień 09, 2012, 10:31:14 »

Hm spoko. Taka paczka do 1 kg i max 60cm krawędz to koszt około 10 zł. Chybaże w kopercie bąbelkowej jako gruby list to na pewno jeszcze taniej. Jakby Ci się coś uzbierało to możesz dać znać i się dogadamy.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #43 : Kwiecień 10, 2012, 14:26:25 »

Hm spoko. Taka paczka do 1 kg i max 60cm krawędz to koszt około 10 zł. Chybaże w kopercie bąbelkowej jako gruby list to na pewno jeszcze taniej. Jakby Ci się coś uzbierało to możesz dać znać i się dogadamy.

koszt paczki priorytetowej do 1kg w Polsce to 11zł. Cennik poczty pokazuje, że do Anglii 70zł Sad List polecony priorytetowy wychodzi niecałe 35zł.
Cennik więc trochę obniża opłacalność takiej transakcji...
Zapisane

DorianUK
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80


Memento Mori


« Odpowiedz #44 : Kwiecień 10, 2012, 17:32:32 »

Przciez na eBay.co.uk są mchy z UK chyba z 5 rożnych gatunków.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15
  Drukuj  
 
Skocz do: