Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mistyficus 30l  (Przeczytany 2053 razy)
mistyficus
Nowy
*
Wiadomości: 9


« : Sierpień 10, 2012, 20:02:18 »

Witam. Chciał bym się pochwalić swym akwarium. Nie ma rewelacji, gdyż dopiero zaczynam swą przygodę z akwarium i brak chwilowo funduszy na większe zmiany. Akwarium zaistniało dzięki cioci (podarowała akwarium i filtr z pompką). Ale planuje w najbliższym czasie kupić oto te akwarium  Smiley  http://allegro.pl/akwarium-72l-profil-pok-mata-zwir-full-wyp-gratisy-i2530540675.html

Co do obecnego akwarium:

Zbiornik:
-30 l

Filtracja:
-Aquael 250 V 450l/h

Podłoże:
-kamyszki wypłukane z żwiru

Flora:
-rośliny sztuczne (gdyż nie mam chwilowo warunków i raczej przy moim doświadczeniu sztuczne zostaną też w nowym)

Fauna:
-12 karasi srebrzystych z stawu (3-5 cm)

Foty




I z oświetleniem




« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 20:21:04 wysłane przez mistyficus » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1 : Sierpień 10, 2012, 20:12:19 »

Masakra.
Nie ma się czym chwalić i fundusze nie maja z tym nic wspólnego. Za cenę tego plastikowego szkaradztwa kupiłbyś żywe rośliny. Zapewniam Cię, że są gatunki łatwe w uprawie nawet dla nowicjusza. "Kamyszki" trzeba było wywalić, a zostawić żwirek. Najważniejsze na koniec- w takim litrażu(małym) to co najwyżej ślimaki bądź krewetki możesz hodować, a nie ryby. Ogólnie to na początku sporo poczytaj, a później bierz się za rybki.
Pozdrawiam, życzę cierpliwości i sukcesów.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mistyficus
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2 : Sierpień 10, 2012, 20:37:59 »

Plastikowe szkaradztwo. Ale lepsze takie niż coś z żywymi źle zrobię i zaszkodzi to karasiom. Gatunki łatwe w uprawie zostały by raz dwa zjedzone.  I nie rozumiem czemu wszyscy tak tępią sztuczne. Rozumiem, że żywe lepsze, ale sztuczne nie są złe. Również ładnie wyglądają, nie trzeba pielęgnować (co jakiś czas tylko wyczyścić), nie produkują CO2 w nocy, nie potrzebują oświetlenia, a ja na obecna chwile nie mam jak i po co mam inwestować jak niedługo będzie kasa to przyjdzie nowe z gotowym oświetleniem. I sztuczne zostają gdyż nie chce jeszcze zaczynać z żywymi. Ważniejsze rybcie i każdy woli co innego Smiley  

Co do tego, że za dużo ich. Są małe i z obserwacji nie widać żeby miały źle. Są bardzo energiczne i mają się dobrze. Mają dobrze napowietrzoną wodę, dużo miejsca do pływania. Gdy urosną to nadejdą zmiany. Rozumiem, gdybym miał ich tam z 50, to wtedy była by dla nich katorga.
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #3 : Sierpień 10, 2012, 20:57:04 »

Są małe i z obserwacji nie widać żeby miały źle.
Na pewno czują się cudownie.

dużo miejsca do pływania.
O tak całe jezioro maja do dyspozycji.

Gdy urosną to nadejdą zmiany. Rozumiem, gdybym miał ich tam z 50, to wtedy była by dla nich katorga.
Nie urosną tylko skarłowacieją. Większość i tak w niedługim czasie odejdzie do krainy wiecznej wody. Masz tam tylko 12szt to faktycznie katorgi nie mają, pełen wypas.
Widzę, że wszystko wiesz najlepiej, w takim razie tyle z mojej strony.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #4 : Sierpień 10, 2012, 21:35:23 »

Proponuję dokupić plastikowe rybki (zamiast żywych) do tego gigantycznego akwarium nie trzeba by ich jak to nazwałeś pielęgnować i wtedy to miałbyś wypas baniak.
Twój nick mówi sam za siebie czysta prowokacja kolego.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mistyficus
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Sierpień 11, 2012, 09:04:37 »

Przepraszam, macie racje. Dopiero zaczynam swą przygodę z akwarium i trochę mnie poniosły emocje. Jeszcze raz przepraszam. Postaram się jak najszybciej poprawić mój błąd z akwarium.
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #6 : Sierpień 11, 2012, 11:04:05 »

Moim zdaniem łatwo to udowodnić, czy to prowokacja  Cool Filtr jest tak stary, że można by sadzić, że to fotka sprzed 10lat.

Mistyficus zrób zdjęcie filtra stojącego przed akwarium  Cool.

Swoja drogą tyle "mistyfikacji" Cheesy jest na forum, że trzeba by to jakoś wykorzystać. Większość nowych userów lub gości zaglądających na forum może nie zrozumieć aluzji o mistyfikacji, szczególnie jeśli wcześniej nie mieli z czymś takim do czynienia. Moze dobrym rozwiązaniem było by przygotowanie gotowego tekstu, który by tłumaczył podstawy trzymania ryb w akwarium, można by to wklejać za każdym razem bez potrzeby zbędnego rozpisywania się, a ewentualnie zmieniać szczegóły, tak by pasowało do pytania prowokatora.

(jest to oczywiście tylko pomysł rzucony na stół, wymaga sprecyzowania i dopracowania)
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: