Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « misiek i jego 182 l początki...
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: misiek i jego 182 l początki...  (Przeczytany 2062 razy)
lolek261
Nowy
*
Wiadomości: 12


« : Sierpień 22, 2010, 08:54:13 »

http://img200.imageshack.us/i/040ua.jpg/
http://img38.imageshack.us/i/043nw.jpg/

Witam. Od niedawna posiadam akwarium 182l. To moje pierwsze akwarium więc wszelka krytyka mile widziana bo napewno przyczyni się do poprawienia błędów i kondycji akwarium.
Wymiary zbiornika to 80x40x56
Pokrywa standardowa, oświetlenie 2 x 18w.
Filtr HJ 611B
Obsada:
10 neon
5 razbor klinowych
4 molinezje (żółta, złota, czarna, srebrna)
2 prętniki
3 mieczyki
4 kosiarki
2 sumy
2 pielęgniczki ramireza
1 mułojad

Co do roślinek to napewno żabienica, paprotnica, a pozostałych nazw nie znam poprostu kupiłem, niestety jak to początkujący...
Mam do Was pytanie jeśli chodzi o obsadę czy nie za dużo rybek? podobają mi się pielęgniczki i chciałbym dokupić jeszcze 4 kakadu. Kosiarki kupiłem bo wyczytałem na wileu forach że zjadają ładnie glony czarne nitki ( są na jednej z roślinek ) ale nawet się nie chyciły za nie..

Proszę o szczerą opinię co zmienilibyście co zostawili itd. pozdrawiam misiek Smiley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 08:58:50 wysłane przez lolek261 » Zapisane
Albixxx
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 157


Może kiedyś...


WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 22, 2010, 09:02:03 »

przydałoby Ci się lepsze oświetlenie
Zapisane

Dalien
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #2 : Sierpień 22, 2010, 09:03:45 »

Po pierwsze musisz zmienić filtr, ten jest stanowczo za mało wydajny do Twojego akwarium!
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #3 : Sierpień 22, 2010, 09:10:26 »

Zupa Pani Rybna Wink
Pomieszane biotopy...

Po 1. dokup filtr kubełkowy
Po 2. ja bym się zdecydował na jakiś biotop i tak ogarnął obsadę i rośliny
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
lolek261
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Sierpień 22, 2010, 09:10:48 »

a co powiecie na osadę? czy nie zadużo rybek? można dokupić jeszcze 4 Pielęgniczki Kakadu?
Zapisane
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #5 : Sierpień 22, 2010, 09:15:57 »

Dalien ma rację, koniecznie wymień filtr, najlepiej na zewnętrzny kanister typu Fluval 305 lub JBL 900(nie chodzi o markę tylko wydajność!)  Marzyciel
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
Parravon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #6 : Sierpień 22, 2010, 15:56:05 »

a co powiecie na osadę? czy nie zadużo rybek? można dokupić jeszcze 4 Pielęgniczki Kakadu?
Rybek jest już dużo, a dodatkowym minusem jest pomieszanie biotopów masz już 2 ramirezy są to ryby terytorialne i jest duże prawdopodobieństwo że walczyły by z kakadu. Więc lepiej odpuścić.
Poczytaj o tych rybkach które masz i sam zdecydujesz co zostawić, a co zmienić  bo masz rybki o różnych wymaganiach.
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #7 : Sierpień 22, 2010, 16:06:20 »

Akwarium wygląda bardzo ładnie.  Tła tylko odrobinę brakuje..jednak mimo to przyjemnie się na szkiełko patrzy.
Tylko tych rybek już i tak dość sporo.. więc lepiej więcej nie dokładaj. Molinezje za to i mieczyki powinny być w ilości minimum 6 sztuk..żeby tworzyły jako takie stadko, ale tragedii nie ma Smiley.
Zapisane

Jason Bourne
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #8 : Sierpień 22, 2010, 17:36:18 »

Sprawa wygląda tak:
-oświetlenie masz bardzo słabe i w niedalekiej przyszłości mogą się pojawić problemy z kondycją roślin
-przydałoby się jednolite tło, najbardziej popularne jest czarne, które też fajnie podkreśla piękno neonów
-napewno będzie potrzebny wydajniejszy filtr,
-nie musisz napowietrzać, wystarczy że filtr będzie poruszał taflę wody
-pomyśl nad jakimiś łodygowcami (np rotale) na 3 plan przy tylnej szybie oraz na prawy bok aqua
-wydaje mi się, że najlepiej się zdecydować albo na inessy, albo rosbory, bo oba gatunki najlepiej wyglądają w większych ławicach, a na 12-15 sztuk obu gatunków to nie ma u Ciebie miejsca
-przydałoby się też zmierzyć parametry wody, bo masz dużo kamieni w baniaku, a te mają swój wpływ na skład chemiczny wody, czy odpowiedni dla posiadanych rybek?
-masz też fajne, nietypowo wysokie akwarium jak na ten litraż, więc atrakcyjnie mogłyby wyglądać tu skalary, ale tu w przypadku zainteresowania dużo poczytaj, bo zdecydowana większość dotychczasowej obsady musiałaby wtedy odpaść
-termometr też można ukryć/zamaskować roślinami przy bocznej szybie aqua, dzięki czemu będzie estetyczniej
-Twoje akwarium ma 80 cm długości i nie wiem, czy nie będzie to za mało dla kosiarek i sumów, nie wiem czy nie lepszym rozwiązanie byłaby rezygnacja z 1 rodzaju i dorzucenie na dno stadka mniejszych kirysków

TO tyle co mi na szybko przyszło do głowy i co może Ci trochę pomóc.
Zapisane
Dalien
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #9 : Sierpień 22, 2010, 20:14:57 »

No rybeczki pomieszanie z poplątaniem ale jak kto lubi, nie zmienia to faktu że masz ich za dużo, jeśli nie dokupisz filtra stan ryb może się pogorszyć z powodu dużego zanieczyszczenia pochodzącego z konieczności wsypywania większej ilości karmy oraz odchodów.

Przy zakupie filtra nie sugeruj się pojemnościami, dla przykładu w moim 220L miałem filtr UNIMAX 250 gdzie wg producenta max obciążenie filtra to 250L, zakwity glonów miałem regularnie, padło mi 8 z 10 razborek bez widocznego powodu, dopiero po dodaniu dodatkowego filtra wewnętrznego TURBO 650 sytuacja się stabilizuje. Tak więc filtr powinien mieć wydajność przynajmniej skrajną dolną.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: