Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Mirmil [325l] Palety przez 3 lata - dekoracyjne [Aktualizacja 23-12-12]
Strony: 1 ... 26 27 [28]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mirmil [325l] Palety przez 3 lata - dekoracyjne [Aktualizacja 23-12-12]  (Przeczytany 163181 razy)
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #405 : Grudzień 23, 2012, 20:31:20 »

Pethro: odkąd mam brzanki, nie zajmuję się prawie wcale akwarium na filmie widać mój karmik automatyczny który karmi 2 razy dziennie 12 i 15

teraz przed świętami zmieniałem około 50-60% wody po prawie półtoramiesięcznym nic nie ruszaniu
wcześniej tak średnio co 3-4 tygodnie podmianka 30-40-50% zależnie jak się działo w akwa

brzanki dużo ale to dużo dużo mniej brudzą niż palety, poza tym karmię je tylko dobrymi pokarmami suchymi i nic więcej

radzę Ci jako przyjaciel nie pakuj się w diody chyba że masz kasy jak lodu, wtedy tylko power led i to tak co 5-7 zm w kwardat na całe akwa lekko licząc na moje akwa 130 diodek wychodzi 150c50 i może miałbym 0,5W/l jak dla potrzeb roślin mogłoby starczyć

nie ratowałem roślin bo nie zajmowałem się akwarium czasami przez tydzień nie zaglądałem, amazon2 i karmik robią mi wysmienitą robotę, na filmie widać moje parametry w akwa

o którą marsylea ci chodzi? muszę popatrzeć bo jakiś trawnik do lowtecha wskazany jest Smiley pamiętasz pogestemona co od Ciebie dostałem? po miesiącu miałem trawnik że żwiru nie było widać, a więc posłucham rady i wykombinuję marsyleę tylko napisz którą

z brzankami nie odmulam wcale bo tak na dobrą sprawę nie ma co odmulać, jedynie co pozostaje ty zgniłe listki czasami i to wciągam do rurki przy podmianie, na filmie widać jak brzanki wpieprzają normalnie małe piranie.....!!! polecam filmik


« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2012, 20:35:35 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #406 : Grudzień 24, 2012, 14:06:43 »

Najmniejsza jest marsylia crenata, wygląda jak glosia. Inne gatunki wytwarzają większe listki na dłuzszych ogonkach - nawet do 10 cm.

Fajne są te brzanki, rzeczywiście podczas karmienia jak stado piranii  Cheesy
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #407 : Grudzień 25, 2012, 10:19:03 »

a Ty jaką masz? tę co polecałeś - chodzi o to że warunków świetlnych u mnie nie ma wcale przy tych diodach, a nie każda roślina nawet tego samego gatunku chce rosnąć, mam temp 23stC i PH 7,3-7,5
Zapisane

Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #408 : Grudzień 25, 2012, 10:25:52 »

Super akwarium, bardzo podobają mi się branki sumatrzańskie, niestety nie mam warunków do ich chodowli.

A jak  z roślinami, nie niszczą ci ich?  Kuzyn ma pare sztuk i mu strasznie niszczą, co chwile pływają szczatki roślin, albo wyglądają strasznie.
Może kiedyś uda mi się powiększyć zbiornik to spróbuję z brzankami bo one są po prostu boskie :-)
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #409 : Grudzień 27, 2012, 07:07:55 »

nie zauważyłem żeby kiedykolwiek przez pół roku jak je mam którakolwiek z brzanek była zainteresowana roślinami, ważnym jest jak sądzę aby brzanki trzymać w stadach - bezwzględnie! minimum po 20-30 sztuk, bo ryby te jeśli występują w mniejszych ilościach atakują i zaczepiają wszystko co się rusza nawet rośliny popychane prądem z filtra, w przypadku małej ilości atakują też same siebie nawzajem, a jeśli jest stado problemy ustępują

sądzę że minimalne wymagania dla brzanek to 100L akwarium i 20 sztuk diabłów sumatrzańskich + ewentualnie obsługa akwarium i to nie za fikuśna i najlepiej już wyrośnięta

u mnie brzanki są z dwóch powodów 1. małe wymagania do "lowtecha" idealne, 2. musiałem odpocząć od paletek

a w przyszłości chyba będą jednak skalary - kiedy ? nie wiem....  myślałem nad tanganiką ale trochę się zniechęciłem jak zobaczyłem parę akwarii, jeden samiec alfa "cukiereczek" reszta obdartusy szarobure z resztkami ubarwienia - o samicach już nie wspomnę, najbardziej rozwaliła mnie córa mówiąc jedno zdanie które zawiera wszystko co istotne: "tato mnie się to akwarium nie podoba, ty chcesz takie ładne nasze oddać za to!" no cóż tu więcej dodać, jeśli wgłębi wiem że dziecko 5 lat ma rację ...

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 07:11:15 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #410 : Grudzień 28, 2012, 19:52:47 »

AKCJA TABLETKA !!!  Grin polecam

Zapisane

slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #411 : Grudzień 28, 2012, 21:46:55 »

ja mam 12 brzanek z 30 innymi rybami w 250L sa znakomitym wypełnieniem srodka zbiornika gonią się do jedzenia pierwsze sa skalary z nimi nie obgryzają ich bo się zajmują sobą
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #412 : Grudzień 31, 2012, 07:01:39 »

ja mam 12 brzanek z 30 innymi rybami w 250L sa znakomitym wypełnieniem srodka zbiornika gonią się do jedzenia pierwsze sa skalary z nimi nie obgryzają ich bo się zajmują sobą

takie rzeczy to mogą robić tylko doświadczeni akwaryści tacy jak Ty, ja nie jestem aż tak bardzo zaawansowany...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 13:03:51 wysłane przez Mirmil » Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #413 : Październik 28, 2013, 17:42:09 »

I jak tam akwarium na LED-ach?
Planuję zrobić podobne - diod będzie 30W lub 40W w akwarium 300litrów.
Podłoże masz jakieś z dodatkami czy tylko zwykły żwirek?
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #414 : Październik 28, 2013, 18:02:25 »

On już chyba opylił swoje akwarium, widziałem na giełdzie jak sprzedawał poszczególne komponenty.
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #415 : Październik 28, 2013, 19:26:09 »

witam

to prawda akwarium sprzedane - postanowiłem trochę odpocząć i przygotować pokój do imprezy majowej mojej córki, a potem może solniczka będzie jeszcze nie wiem

podłoże było mieszane, gdzieś w wątku pisałem o tym, a co do diod to największy niewypał jaki można sobie wyobrazić

po czasie i doświadczeniach stwierdzam: IMHO diody + rośliny = porażka (krasnorosty i inne glony murowane, rośliny nie rosną albo dziczeją w oczach)
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #416 : Styczeń 26, 2014, 12:26:11 »

Witam.
Wiem, że wątek stary i nie aktualny ale napisze małe info odnośnie wcześniejszego pytania jak zbiornik szedł na diodach.
Tak dla innych zainteresowanych oświetleniem LED w akwarium.
Cytuj
po czasie i doświadczeniach stwierdzam: IMHO diody + rośliny = porażka (krasnorosty i inne glony murowane, rośliny nie rosną albo dziczeją w oczach)

Z mojego doświadczenie (choć krótkiego) ale stwierdzam, że rośliny na diodach będą rosły pod warunkiem, że to będzie kilka watów więcej niż miał Mirmil i raczej diody typu PowerLed a nie taśmy ledowe.

W moim przypadku 40W/300litrów = 0,13W/litr daje radę na akwarium bez wymagających roślin.
Odrobinka nawozów i CO2 jednak wskazana.
Na potwierdzenie podlinkuję mój wątek na temat oświetlenia LED.
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/oswietlenie-led-do-lowtecha/
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #417 : Styczeń 27, 2014, 06:39:39 »

Smiley

myślałem że nikt tu już nie zagląda

nie miałem taśmy tylko diody FLUX w tubie około 240 szt i myślę że jeśli chodzi o jasność to było ok, chyba zabrakło czegoś z pasma raczej, diody cree to inna bajka, nie testowałem ich za czasów mojego akwarium

może kiedyś wrócę do warzywniaka to pomyślimy

pozdrawiam
Zapisane

Strony: 1 ... 26 27 [28]
  Drukuj  
 
Skocz do: