Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Mirmil [325l] Palety przez 3 lata - dekoracyjne [Aktualizacja 23-12-12]
Strony: [1] 2 3 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Mirmil [325l] Palety przez 3 lata - dekoracyjne [Aktualizacja 23-12-12]  (Przeczytany 162498 razy)
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« : Maj 10, 2009, 18:13:28 »

Witam

Specyfikacja akwarium
   Akwarium 325l  -  130x50x50 szkło 10mm przód optiwhite reszta float
   Pokrywa AquaBoro ALU panele dzielona na 3 grodzie
   Oświetlenie 2 x Świetlówka 1                  54W PHILIPS Aquarelle 10000K - 120cm
   2 x Świetlówka 2                                   54W PHILIPS 865 6500K - 120cm
   2 x Statecznik elektroniczny PHILIPS        2x54 HF-PERFORMER II
   4 x Odbłyśniki                                       ALU - 110 cm

   2 x diody flux tuba 120cm razem ponad 100 sztuk diod stanowiących oświetlenie wieczorowo-nocne
 
Szafka
   Komoda własny wyrób  Cheesy blat 135 x 55, 3 szuflady 14x40 standard, szafka, półki mini barek, płyta 1,8cm
   kolor olcha, fronty Stolech - badziewie, wysokość od podłogi do powierzchni blatu 58cm

Grzałka
   Eheim Jagger 200W

Filtracja
   JBL CristalProfi e1500 + skimmer
   Hagen FLUVAL 3 PLUS filtr wewnętrzny
 
Technika
   CO2 Butla wysokociśnieniowa CO2 1,5 kg + elektrozawór 230V 3,5W + dyfuzor spiek BOYU kwiatek  
   Sonda do pomiaru PH typ ERHAQ1 Hydromet
 
Inne
   lampa UV 18W,  

Sterowanie
   Sterownik AMAZON  http://www.mirekkon.akwarium.net.pl/amazon.htm- własny projekt i wykonanie
  
Woda
   Twardość ogólna - GH - 13
   Twardość węglanowa - KH - 7  
   Kwasowość wody - PH - 6,80-6,85 dzień oraz 6,82-6,90 noc - dawkowanie CO2 od początku non stop
   Azotany - NO3 - 40 do 50 (zoolek)
   Temperatura -  29,0˚C - 29,3˚C dzień i 28,7˚C - 29,1˚C noc


Flora
   Hydrocotyle leucocephala, blyxa japonica, ludwigia repens, limnophila sessiliflora, sagittaria subulata, heteranthera
   zosterifolia, eleocharis acicularis, rotala green, lomariopsis lineata, lagarosiphon madagaskariensis, limnobium rozłogowe,  
   moczarka kanadyjska, hygrophila corymbosa, rotala rotundifolia, micnathemum umbrosum, hemnanthus micrantemoides
      

Nawożenie
   PLANTA ACTIV:
   Mikroelementy
   Makropelementy
   Aquapotas
   Power colour

   FERROACTIV

   K2SO4 - DIY - proszek
   SYMFONIA ZŁOTA - DIY - proszek
   KH2PO4 - DIY - proszek
  
Fauna
   9 x discus
   ok 50 x neony
   4 x drobnoustek beckforda
   10 x otociclus affinis
   15? x kirysek
   15? x gupik endlera + młode około 12
   2 x terta albinos

no i krewetki

?? x fireredki
12 x amano
2 x filtrujące

Pokarmy
   SUCHE:
   granulat - niemiecki fur alle discusfishe
   płatki D-50 PLUs
   płatki REGULAR
   płatki Asta color
   płatki z czosnkiem
   płatki mieszanka miesno-roślinno-tłuszczowa z worka TETRA
   spirulina

   MROŻONE:
   swojej roboty serca wołowe


ZDJĘCIA Z AKWARIUM PALETKOWEGO


powiększ kliknij prawym myszki -> z menu wybierz Pokaż obrazek a potem kliknij lupą


ZDJĘCIE NO 1

powiększ kliknij prawym myszki -> z menu wybierz Pokaż obrazek a potem kliknij lupą

ZDJĘCIE NO 2

powiększ kliknij prawym myszki -> z menu wybierz Pokaż obrazek a potem kliknij lupą

pełny opis mojego akwarium znajduje się tu: http://www.mirekkon.akwarium.net.pl/akwarystyka.htm
galeria zdjęć oraz historia zmian od startu jest tu: http://www.mirekkon.akwarium.net.pl/galeria.htm
zobacz też inne zakładki na mojej stronie: http://www.mirekkon.akwarium.net.pl/index.htm
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2014, 16:46:26 wysłane przez Mirmil » Zapisane

MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #1 : Maj 10, 2009, 19:03:54 »

Pozazdrościć litrażu, choć właściwie to wygląda na mniej- dużo mnie, no ale. Roślinki są, i (chyba zdrowe) i nawet fajnie posadzone... więc fajnie Smiley Czekać aż urośnie Cheesy
Zapisane
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 10, 2009, 19:10:16 »

No extra. Mi bardziej imponuje zapał do samodzielnych konstrukcji (ledy, skalar).
W ledach tylko barwa ciepła dlatego że odpalasz je razem ze świetlówkami? Nie myślałeś tylko o oświetleniu tylko na ledach?
Zapisane

Kamil921023
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 411



« Odpowiedz #3 : Maj 10, 2009, 19:12:24 »

Bardzo fajny baniak.Super litraż  Good ! Na tył posadził bym troche więcej vallisnerii.
Troche nie podobją mnie się te kamienie na korzeniu,ale to twój zbiornik Cheesy
Ogólnie fajnie urządzony Smiley
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #4 : Maj 10, 2009, 19:41:24 »

Caly baniak nawet ladny, ale te krysztaly po lewej bardzo sie gryza z tym konarem oblozonym otoczakami
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #5 : Maj 10, 2009, 19:48:05 »

Podoba mi się podłoże. O reszcie trudno mi cokolwiek powiedzieć, aż nie wyrosną rośliny.
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 10, 2009, 20:42:01 »

speedeecat: skalary robię od dawna w porozumieniu z Loccutusem, dla mnie żaden problem bo jestem elektronikiem, a i od konstrukcji drewnianych typu szafka komoda lub inny wynalazek nie stronie cały pokój sobie sam wyposażyłem,

a o samych ledach w akwa zapomnij, chyba że malawi lub tanganika, holender ODPADA za mało lumenów fizyki nie przeskoczysz chyba że kupisz ledy 5 razy droższe od T5 no i pytanie ile wtedy prądu będą pobierały - fizyki nie przeskoczysz,

a te ledy zapalają się minutę wcześniej niż maja zgasnąć świetlówki potem świecą jako światło wieczorowe i nocne, a następnie się ściemniają powoli 26 minut tyle ile trwa zachód aż do zera, a z rana się powoli rozjaśniają do max potem włączają się świetlówki, a po minucie automatycznie gasną ledy i już tylko świetlówki, oczywiście jest też opcja doświetlania czyli włączania kolejnych dwóch tak sobie w przyszłości planuje od 13:00 do 17:00, ale na razie mniej muszę patrzeć co rośnie i czy glon nie wyprzedza roślin w walcie o mikroelementy

kryształy po lewej to odmiana kwarcu są jak szklane i wyglądały świetnie tylko glon ich obrósł w starym akwa, trochę to sczyściłem ale i tak zostało

a co do tych kamieni to przecież nie ma być tak Smiley normalnie skurczysyn ładny ale pływa więc go przydusiłem, może znajdę jakiś duży fajny kamyk i obwiążę go mchem lub innym zielskiem wtedy zobaczycie

o podłożu zapomniałem napisać to substraty aqua + aqua II plus + filtus floran + filtus floran start + żwir ziarnistość 1-3mm ale nie kwarc,

hehe fajnie że uwierzyliście że te kamienie na korzeniu to tak ma być Smiley
te otoczaki krase z korzenia pójdą gdzieś w jedno miejsce tak aby pogrupować coś z nich ułożę jak wspomniałem akwa ma 2 dni i narzazie się nawet nie zastanawiam na drobnostkami, ważne jest żeby dosadzić zielska i uniknąć w możliwy sposób glonów
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 20:55:40 wysłane przez Mirmil » Zapisane

speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 10, 2009, 21:06:41 »

Wszystko pięknie ale co do ledów to nie zgodzę się bo na PKMD chłopaki z powodzeniem hodują trawniki na ledach dających 6500K Smiley Jak by co to zapraszam tu. Teoria swoje a praktyka swoje zresztą okaże się kiedy sam skompletuje sprzęt Wink
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 21:41:40 wysłane przez speedeecat » Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 10, 2009, 22:10:16 »

speedeecat: są nawet tacy co chcą wykorzystać sterownik PLC zupełny bezsens działań zobacz na ceny, czy gra jest warta świeczki, a co do tych trawników, to jakoś nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć a tym bardziej uwierzyć (w sumie to ja glosie przy świeczce będę hodował żeby zaimponować innym chociaż na 5min ŻAL -  dzieci neo to piszą), powtarzam fizyki nie oszukasz, a ci biedni fantaści karmią się fikcją i chcą wydawać bajońskie sumy na specjalne ledy bo to co jest na rynku w zupełności się nie nadaje, uwierz bo trochę w tym szperałem.

Problem polega na tym że do fotosyntezy potrzebne jest światło ale nie byle jakie tylko takie co dostarcza energie bo światło to energia nie, a energia to światło to wiemy ze szkoły, ale problem w tym że nie każde światło ma energię i nie każda energia to światło; dlatego po chłopsku podchodząc do tematu jak nie posmarujesz nie pojedziesz suma energi pobranej i oddanej musi być taka sama a ile idzie na straty Bóg jeden wie, reasumując diody nie dają mocy świetlnej jedynie poświatę która dla roślin jest nie wystarczająca, chyba że kupisz ledy za duże pieniądze wystarczy zobaczyć na allegro i na ceny, czy to się wtedy kalkuluje?

powodzenia w kompletowaniu sprzętu

ja wole nie wydawać bez sensu kasy po to aby sprawdzić i się przekonać na własnej skórze, wole rozsądnie kupić dobry sprawdzony sprzęt
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 22:25:39 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #9 : Maj 11, 2009, 02:25:37 »

czy możesz sprecyzować co miałeś na myśli pisząc o poświacie z tych ledów zamiast światła z energią ? miałeś na myśli nieodpowiednie widmo czy jak to interpretować ?

po co ci lampa UV w baniaku z gęstą roślinnością ? w dodatku na start gdy każda ilość bakterii nitryfikacyjnych jest na wage złota Wink

Akwarium sie nieźle zapowiada, będziesz sadził jakiś niski trawnik ?
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 11, 2009, 06:03:42 »

Pethro: miałem na myśli dokładnie to o czym piszesz tylko bez przesady z tą lampą UV, chodzi o to że do fotosyntezy potrzebna jest odpowiednia ilość energii której obecnie produkowane diody nie są w stanie zapewnić ze względu chociażby na widmo no i natężenie, poza tym diody dają światło kierunkowe tworząc na dnie jaśniejsze i ciemniejsze plamy, ... dla mnie EOT

a co do rośli to zamówiłem mały zestawik roślin parę z nich to: eleocharis acicularis, glossostigma elatinoides, Micranthemum umbrosum, hemianthus micranthemoides no i coś czerwonego na środek na drugi plan Didiplis diandra, a na tył pójdzie jeszcze Lagarosiphon madagaskariensis, jakiś tam zestaw mchów też będzie no i na środek korzenia zamiast otoczaków będzie wgłębka

sadzę tego dużo bo nie wiem co się przyjmie a co nie, jak wiadomo w niektórych baniakach rośnie coś a coś innego żebyś na głowie stawał to nie, kwestia warunków miejsca położenia akwarium nawet miejsca zasadzenia rośliny w akwarium itp

zapraszam za pól roku wtedy będzie już co podziwiać na razie jak każdy początek bywa trudno
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2009, 06:05:46 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #11 : Maj 11, 2009, 06:52:48 »

Są diody białe zimne co mają wysoki pik z światłem zielonym i niebieski, jak połączyć takie diody z diodami czerwonymi to już po problemie bo ich widmo pokryje się z zapotrzebowaniem roślin, a nawet jest jeszcze zielone widmo które daje sporo lumenów dla ludzkiego oka.
Myślę że natężenie to tylko kwestia ich odpowiedniej ilości, po za tym można kupić mocne diody.
Jedyna bariera to spory koszt na początek.
Pewnie jakbyś spróbował z diodami mocnymi to byś miał inny stosunek do tego rodzaju oświetlenia Wink

Nie masz tam za mało światła jak na potrzeby micranthemum i glosi ?
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 11, 2009, 07:16:02 »

Pethro: nie Smiley, diody są do tanganiki i malawi a nie do ogrodów podwodnych typu holender i jak nie zobaczę to nie uwierzę, to moje zdanie, ale CCC jak kto na kasie śpi

co do glosi i micranthemum mysle że dam radę w sumie jest 216W z odbłyśnikami lux, ale na razie nie bede przesadzał ze świeceniem żeby nie miec zakwitu i wszelkiego gloniska, jak pisałem nie wiem co się przyjmie a co nie ale chce spróbować wszystkiego, jak się nie przyjmie to też płakał nie będę mam w zanadżu sagitarie subulata i cryptocoryne wendetii

ale troche za wcześnie gdybać, bo teoria czasami odstaje od praktyki znacząco...

dzieki za rzeczową polemikę
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2009, 07:17:38 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #13 : Maj 11, 2009, 07:31:55 »

z tego co zobaczyłem to odniosłem wrażenie że świecisz na razie tylko 2 x 54 W, a jak dasz glosie do takich warunków to sie raczej wyprostuje zamiast płożyć a z czasem zdechnie
no chyba ze to tylko do zdjecia było 2 x 54W Tongue moze sie z nią wstrzymaj na razie az będziesz miał dla niej sprzyjające warunki Wink
wielu ludzi tutaj na start daje glosie po czym szybko sie do niej zraża a to ładna i wdzieczna roślinka  Grin

jak bedzie 4 x 54W to napewno urosnie u mnie smiga na 4 x 39W
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 11, 2009, 07:37:44 »

z tego co zobaczyłem to odniosłem wrażenie że świecisz na razie tylko 2 x 54 W, a jak dasz glosie do takich warunków to sie raczej wyprostuje zamiast płożyć a z czasem zdechnie
no chyba ze to tylko do zdjecia było 2 x 54W Tongue moze sie z nią wstrzymaj na razie az będziesz miał dla niej sprzyjające warunki Wink
wielu ludzi tutaj na start daje glosie po czym szybko sie do niej zraża a to ładna i wdzieczna roślinka  Grin

jak bedzie 4 x 54W to napewno urosnie u mnie smiga na 4 x 39W

było do zdjęcia 2x54W Smiley normalnie skalar bedzie doswietlał w godzinach 12-17 czyli 216W  ale za wczesnie na tak długie świecenie nie chce mi się czyścić akwa za taką przyjemność a podstawowe błędy mam już za sobą

niestety nie moge sie wstrzymać z glosią bo kupiłem zestaw roślin i facet mi wyśle wszystko razem, myśle nad tym żeby w miarę szybko posadzić dużo zielska dużoooooo a nawet więcej ile się da to najskuteczniejsza walka z glonami
narazie podaje CO2 parametry wody zapomniałem podać ale juz uzupełniłem w pierwszym poście
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: