Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Mirmil [325l] Palety przez 3 lata - dekoracyjne [Aktualizacja 23-12-12]
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Mirmil [325l] Palety przez 3 lata - dekoracyjne [Aktualizacja 23-12-12]  (Przeczytany 163211 razy)
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #390 : Maj 26, 2012, 21:32:43 »

sorry, odkąd mam brzanki zająłem się bardziej rodzina niż akwarium, dam foty i opinie w najbliższym czasie, ale wygląda to marnie ogólnie

wiele roślin nie daje rady niestety ....

pozdrawiam
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #391 : Maj 26, 2012, 21:38:22 »

Mnie właśnie bardziej chodzi o opinie niż foki zwłaszcza jak rośliny nie dają rady. Dzięki za odpowiedź.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #392 : Czerwiec 01, 2012, 06:34:43 »

W weekend może uda się znaleźć chwile na foty, ale w sumie teraz rośliny rosną 10 razy wolniej więc aktualizacje będę robił rzadko, ale skoro baniakmaniak chcesz to opiszę po krótce jak to wygląda.
Ale może zacznę od początku,.... jak już wiesz zmieniłem w baniaku oświetlenie z 216W T5 (do sprzedania cały zestaw) na 6 tub LED z czego 4 tuby po około 40-50 diod każda w kolorze ciepłym i 2 tuby też po około 40-50 LED w kolorze zimnym, moc pobierana łącznie około 24W, ilości lumenów nie znam, ale jest jasno w akwarium i fajnie się na to patrzy (ani za ciemno ani za jasno).
Czas świecenia uległ zmianie rozjaśnienie następuje około 10:00 i świecą z pełną mocą do 21:00 a potem ściemniają i tak co dzień. CO2 podaję jak wcześniej w automacie, ale PH uległo zmianie z 6.82-6.95 na 7.30-7.50 - i zasadniczo utrzymuje się w granicach 7,40; CO2 rzadko jest załączane. Nawozów minimum raz po podmianie wody jakieś 10ml mikro i tyle. Temperatura około 23-24 stC, praktycznie bez grzałki.

RYBY
W takich warunkach brzanki czują się WYŚMIENICIE, zdechła tylko jedna z 58-59szt na samym początku i nie za bardzo wiem czemu chyba aklimatyzacja, choć w sklepie były ponad 2 tygodnie więc co miało zdechnąć to już w sklepie poszło.
Brzanki na samym początku wpieprzyły wszystkie fireredki teraz nawet nie wiem czy w ogóle mam je w akwa, pozostały amano i filtrująca, natomiast z moich obserwacji brzanki zagłodziły mi kiryski które zaczęły zdychać z głodu. Brzanka jest niesamowita jak zobaczy żarcie to nie ma mocnych nie uronią na dno ani jednej tysięcznej grama Smiley

po prostu małe piranie, które wpieprzą wszystko dosłownie, skutek jest taki że mam super czyste idealnie bez glonów akwarium z czego jestem podwójnie zadowolony - 1. super żywe nie bojące się rybki którym nie muszę podawać pod pysk jedzenia; 2. pięknie czyste lśniące podłoże już od miesiąca, o tym że wszystko leci na automacie (sterownik, karmik) i rzadko zaglądam już nawet nie piszę


ROŚLINY
ok, co do roślin, w tych warunkach jak pisałem wcześniej rzecz ma się następująco:
1. hygrophila corymbosa - rosła, rośnie i będzie rosnąć - polecam wszystkim tę roślinkę
2. Hydrocotyle leucocephala - rośnie zdrowe i silne ale wolno
3. ludwigia repens - marnieje na pniu widać niedobory, światła, potasu, makro i mikro kolor zielony z lekkim odcieniem brązowego liście małe i słabe - będzie robić wyjazd z akwa
4. sagittaria subulata - stoi w miejscu na razie nie rośnie, ale też nie gnije, mam nadzieje że to okres przejściowy i że da radę się przyjąć
5. moczarka kanadyjska - rośnie ładnie zdrowa mocna ciut mniejsza rozeta niż wcześniej ale za to gęstsza
6. rotala rotundifolia - marnieje najbardziej - gnije, listki małe, prawie zdziczała, słaba kolor liści zielony z odcieniem brązowego, miałem już ją wyrzucać ale dałem jej szansę gdyż miałem pięknie wyrośniętą ze wcześniejszego akwa i po prostu szkoda było wyrzucać, ale w weekend chyba wyjedzie z piskiem z akwa
7. Limnophila aquatica - nagłe zahamowanie wzrostu, zamiast pięknych nowych koronek wypuszcza dzikie proste listki, żółknie, jest 3 razy mniejsza w sensie średnicy aniżeli wcześniej, może gdzieś na tyle jeszcze ją pozostawię jakiś czas
8. bacopa - wzrost prawie zerowy, nowych listków brak na razie ciężko powiedzieć co będzie ale widać że chyba też będziemy musieli się rozstać

Reszta roślin wyjechała z akwa wraz z paletami

poluję na Cryptocoryne pontederiifolia, może ktoś ma chociaż sadzonkę chętnie zamienię za coś!!!
ta roślinka u mnie rosła nawet bez CO2 i zawsze miała się dobrze dlatego bardzo bym ją widział w moim akwa

pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2012, 06:59:44 wysłane przez Mirmil » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #393 : Czerwiec 01, 2012, 07:30:04 »

Dzięki za pełne info co do roślin. Co do karmienia kirysków to tabletki dla ryb dennych mogły by pomóc bo spadają na dno a krążki są spore i raczej brzanki tego nie opierdzielą zanim znajdą się na dnie. Bacopa też nie da rady bo u mnie przy 0.5 w/l bez CO2 też nie chciała zbytnio rosnąć. Mam taką propozycje można by do Twojego akwarium dodać do tego światła co masz jedną świetlówkę 28W HE w T5 o długości 115 cm daje jakieś 2600 lumenów i może by wystarczyło wtedy światła. U siebie właśnie kombinuję jak połączyć dwie technologie led i świetlówki HE które są bardziej energooszczędne prądowo i pod wyględem wytrzymałości wypalania. Już teraz zamontowałem 2x28W HE i 1x54W w HO i efekt jest bardzo dobry no i nie podgrzewa mi tak wody jak przy 3x54W HO, światło mi spadło do mocy 0,5W/l ale jest tak samo jasno na oko co przy 3 mocniejszych.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #394 : Czerwiec 01, 2012, 08:31:39 »

baniakmaniak:

tabletki dodaje od samego początku Smiley, specjalne dla sumów i ryb dennych ale wierz mi że jak brzanki dopadają taki krążek to tylko się kotłuje... zrobię najlepiej filmy wiele się wyjaśni.... już nie dbam o to żeby dogodzić wszystkim, jeśli kirysy nie nadają się - trudno...

po jednym miesiącu stwierdzam spadek zużycia energii elektrycznej o ok. 50% przykładowo kwiecień taryfa NT 139 a za maj 71, a taryfa dzienna WT kwiecień 189, a maj 98

różnica jest ogromna, myślę raczej o tym żeby pozostać na tym świetle LED i zobaczyć co się da hodować w takich warunkach, a dla wielu będzie to wspaniały gotowiec, na razie nawet w dalszych planach nie mam na widoku świetlówek.... sorry

pozdrawiam

   
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #395 : Czerwiec 02, 2012, 12:51:07 »

baniakmaniak: a oto obiecane foto - aktualizacja HQ ---> http://www.mirekkon.akwarium.net.pl/galeria.htm



oraz film



« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2012, 13:01:57 wysłane przez Mirmil » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #396 : Czerwiec 02, 2012, 15:07:24 »

baniak zaczął przypominać LT-jak z pielęgnacją?
Sagittaria trochę jak na grządce wygląda-kiedy ją obsadzałeś?
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #397 : Czerwiec 02, 2012, 16:21:22 »

baniak zaczął przypominać LT

wszystko się do tego sprowadza jeśli chodzi o koszty, zmiana wody raz na 2 tygodnie czysto idealnie...

sagitaria ma tak rosnąć dopóki się nie przyjmie i nie zacznie puszczać nowych kłączy, chodziło o zapewnienie jej jak największej ilości światła z tego co jest, a potem tak jak hygrophilia powędruje w inne miejsca (zmiany są zauważalne od pierwszych zdjęć brzankarium - jakie pokazałem na początku)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2012, 16:24:56 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #398 : Grudzień 23, 2012, 15:06:34 »

Witam
"Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni."  Grin Grin Grin a więc czas coś napisać  Good !

Po paro-miesięcznej przerwie w nierobieniu zdjęć oraz w nierobieniu niczego w akwarium, postanowiłem strzelić parę fotek, w sumie w low-techu niewiele się dzieje także wielkiej rewolucji zdjęciowej nie będzie, ale zawsze to coś...

zdjęcia HQ ---> http://www.mirekkon.pl/galeriahistoria.htm











a tu nawet filmik się udało nakręcić podczas karmienia:




Wesołych Świąt Wszystkim, oraz Udanego 2013!!!
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2012, 15:22:03 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #399 : Grudzień 23, 2012, 15:33:47 »

Takie barzanki do jakiej wielkości rosną? Mogą żyć z neonami oraz skalarami?
Do 200l się nadają?
Bardzo ładne akwarium jak i rybki. Wink
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #400 : Grudzień 23, 2012, 16:26:56 »

Mogą żyć z neonami oraz skalarami?

"Pojechałeś jak burza... po bandzie" kolego Burza Smiley - żart

nie mogą być ze skalarami w 200% bo będą podgryzać płetwy skalarom i nie dadzą im spokoju, co do neonów to nie wiem, ale raczej też nie są zalecane, najlepiej hodować je z innym brzankami lub same, bo są one dość upierdliwe w stosunku do innych ryb, ale bywają wyjątki oraz gatunki z którymi mogą być... szukaj na forach ja daleki jestem od mixowania

dorastają do 6 cm, a czasami ciut więcej zależy co jedzą

do 200l nadają się bezproblemowo takie stadko 25-30 sztuk byłoby w sam raz

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2012, 16:31:19 wysłane przez Mirmil » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #401 : Grudzień 23, 2012, 17:39:08 »

Widzę że ziielsko daje radę na led-ach. Ciekawe ujęcia brzanek.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #402 : Grudzień 23, 2012, 18:57:47 »

No to wszystko wiem, brzanek sobie nie kupie Wink
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #403 : Grudzień 23, 2012, 19:47:59 »

baniakmaniak: zielsko rośnie ale tragicznie wolno, jest coraz rzadziej jak widać, ale naprawdę nic a nic nie leje ani nie sypię idzie tylko woda z kranu i CO2

można to opisać tak:
1. hygrophila corymbosa - daje radę ona rosła i rośnie mi wszędzie i na prawie każdej wodzie w moim regionie
2. cryptocoryne - chyba najlepiej się aklimatyzuje w moim low techu bo nie widać po niej żadnych niedoborów
3. moczarka - cienizna, wątlizna
4. ludwigia repens - ledwo dycha Smiley znacznie lepiej radzi sobie tuż pod powierzchnią chyba jej brakuje tych watów z sieci jednak
5. hydrocotyle leucocephala - w sumie tak jak hygrophila corymbosa, ale najlepiej mu się rośnie jak pływa po powierzchni
6. żabienica - dostałem jedną i w sumie dopiero się aklimatyzuje, ale po 3 miechach puściła młode kłącze, mam nadzieję że będzie ok

reszta jest milczeniem

LED-y to porażka akwariowa, zdania nie zmienię, a jeśli by ktoś chciał zrobić na powerach to i owszem ale jak się policzy koszty to .... mało kogo stać na coś porządnego z prawdziwego zdarzenia

co do brzanek to uwierz mi trochę czasu mnie to kosztowało - zrobiłem ponad 200 zdjęć z czego wybrałem tylko to co widzicie - a myślałem kiedyś że szczytem sprytu jest zrobić fotkę gupikowi hehehe, jakże się myliłem

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2012, 19:51:28 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #404 : Grudzień 23, 2012, 20:00:59 »

Ciekawe spostrzeżenia z tymi ledami, dobrze że sam sie w to nie pakowałem. Jakby ci sie dotychczasowe rosliny znudziły spróbuj z marsylią, u mnie rosnie nawet pod kryptokoryną w całkowitym cieniu  Shocked  A te rosliny które nie rosną próbowałeś podratować kulkami czy czymś innym dokorzeniowym ? ludwigia i rotala to wytrzymałe zielsko, nawet na brak światła. Moczarka z tego co pamietam rośnie ładnie o ile ma chłodno.

Ogólnie akwarium czyste i przejrzyste, często je odmulasz?
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28
  Drukuj  
 
Skocz do: