Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Mirmil [325l] Palety przez 3 lata - dekoracyjne [Aktualizacja 23-12-12]
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Mirmil [325l] Palety przez 3 lata - dekoracyjne [Aktualizacja 23-12-12]  (Przeczytany 162495 razy)
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 09, 2009, 07:49:42 »

macciek: poznaję te rybki i musze powiedzieć że im gęściej z tyłu tym lepiej bo chowają się w krzaczorach - a środek zawsze będę miał przejrzysty bo przecież chce je oglądać a nie szukać w gęstwinie, miałem na myśli gęsty dywan w podłożu oraz gęstą ścianę z tyłu reszta bedzie cięta co 2 tygodnie

rybka ta nie lubi światła bo gdy świecę pełną mocą bardzo rzadko wychodzą, ale gdzy świeci połowa mocy są na szkle no i w świetle diodowym nocnym też pięknie pływają, są już po aklimatyzacji ale i tak czasami imi korba bije i jedna wypłasza wszystkie gwałtownym ruchem, ostatnio u znajomego akwarysty którym ma 18 sztuk tak się zpłoszyły że jedna walnęła o odbłyśnik aż jest skóra zeszła, całe szczeście nic poza tym jej się nie stało, troche to wkurzające bo są czasami nieobliczalne, no i strandard "głupi jasio" czyli ganianie jednej oraz walka o przywództwo pomiędzy red turkus a tą czerwoną, one non stop w umiarkowany sposób się przeganiają - ale to ponoć normalne Smiley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 06:57:16 wysłane przez Mirmil » Zapisane

gregorij
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #31 : Czerwiec 09, 2009, 14:15:14 »

Piękne akwarium, podoba mi się bardzo, tylko wiesz że lagarosiphon madagascariensis to roślina drugo lub trzecioplanowa? a u Ciebie rośnie na pierwszym planie, nie pasuje do całości
A ile ma ten mech na korzeniu? bo nie wygląda na miesiąc lecz dużo więcej i tak rośnie, ohh nie jeden by chciał mieć coś takiego w akwarium
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 14:16:55 wysłane przez gregorij » Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #32 : Czerwiec 09, 2009, 15:58:33 »

heh dobre pytanie dlaczego?

niestety też popełniam błędy ... lagarosiphon madagaskarski oraz hemiantus micranatoidies niestety prawie całkiem mi zgineły, hamiantus się rozpłynął a z lagarosiphonu zostało to co widać na zdjęciu - przyczyną był brak potasu na początku, bo ja przez pierwsze 3 tygodnie niczym nie nawoziłem oprócz CO2 - żadnej chemii oprócz uzdatniacza Planta activ Crystal&save tylko do wody podmienianej


teraz posadziłem go centralnie niech nabiera sił a jak się rozrośnie pójdzie na 2 plan jeszcze nie za bardzo wiem gdzie

a mech ma 3 tygodnie max 3,5 Tongue - sadzony jako pojedyncze gałązki na korzeń przywiązane nitką
Zapisane

gregorij
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #33 : Czerwiec 10, 2009, 13:53:15 »

ok, wszystko jasne, a powiedz czym nawozisz że te rośliny że tak rosną a szczególnie mech?
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #34 : Czerwiec 10, 2009, 17:20:33 »

do trzech tygodni niczym, a potem sam potas, po miesiącu czyli teraz leje Planta activ mikro i makro po jednej dawce dozownika na tydzień oraz procolor jedna dawka na 2 tygodnie będę dawał no i aquapotas dwie dawki na tydzień, ale to się jeszcze zobaczy jakie proporcje po tym jak to wszystko będzie rosło, za wcześnie na intensywne nawożenie, no i długie świecenie - teraz już tylko cierpliwość ...
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #35 : Czerwiec 11, 2009, 19:37:56 »

dużo dodatkowych zdjęć z ostatniej chwili jest tu: http://www.mirekkon.akwarium.net.pl/ <- strona stworzona dzięki nowej fajnej możliwości za grosze -> http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15028.0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2009, 05:56:24 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« Odpowiedz #36 : Czerwiec 11, 2009, 20:33:44 »

Bardzo bardzo bardzo ladny baniaczek   mmmm pozazdroscic litrazu
Zapisane

.
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #37 : Czerwiec 15, 2009, 20:39:34 »

witam po tygodniu

tu są aktualizacje http://www.mirekkon.akwarium.net.pl w zakładce GALERIA
są też filmiki ale w zakładce AKWARYSTYKA, jutro postaram się dać lepszą jakość filmów
zapraszam

p.s. gregorij zwróć uwagę jak lagarosiphon wyrósł za niespełna tydzień celowo nie robiłem przycinki żeby pokazać co się z zielskiem dzieje przez tydzień
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 22:23:37 wysłane przez Mirmil » Zapisane

gregorij
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #38 : Czerwiec 16, 2009, 06:51:26 »

pozazdrościć, naprawdę... oby tak dalej, sam przymierzam się do prezentacji mojego baniaczka ale jakoś kiepsko mi to idzie, a tą stronę sam robiłeś??
Zapisane
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #39 : Czerwiec 16, 2009, 08:09:22 »

filmy "HQ" już są ale nie za bardzo jestem z tej HQ zadowolony może za jakiś czas uda mi się wypracować lepsze standardy
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #40 : Czerwiec 20, 2009, 21:10:48 »

aktualizacja na mojej stronie http://www.mirekkon.akwarium.net.pl/galeria.htm, dokonałem mocnej przycinki oraz paru zmian można porównać zdjęcia jak było a jak jest
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #41 : Czerwiec 21, 2009, 10:21:17 »

Postepy godne opisu  Good ! niesamowite wrazenie !
Moze troszke za duza roznorodnosc roslin, ale w calosci fajnie sie komponuje.
Widze ze korzonek jeszcze nie tonie (nadal na nim kamienie)
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #42 : Czerwiec 21, 2009, 16:28:38 »

gina2006: dz, posadziłem dużo rożnych gatunków bo nie za bardzo wiedziałem co będzie rosło a co nie, a tu... rośnie wszystko  Grin i nie mogę się zdecydować co wyrzucić, na razie chyba pod wyżerkę pójdzie glosostigma elatinoides potem zobaczymy...

a z tym korzonkiem to długa historia jakby mi się nie podobał okropnie to by koleś takiego negatywa dostał na allegro że szok, dam temu korzonkowi szanse około rok zobaczymy co potem, na chwile obecną myślę na tym żeby "omotać" te otoczaki mchem i jak zarosną będzie naturalnie wyglądało, jak kupka mchu... myślałem jeszcze nad innymi wątrobowcami żeby zamaskować te kamyki ale na razie chyba będzie mech i to przy następnej przycince  papa
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #43 : Czerwiec 21, 2009, 19:21:12 »

Moze sprobuj z pelia na tych kamyczkach, wyglada jak liscie i jest bardzo latwa w okielznaniu
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #44 : Czerwiec 21, 2009, 19:27:49 »

hmm, myślisz że jak "twarda" glośka nie daje rady to "delikatna" pelia wytrzyma?, spróbować zawsze można tylko skąd ja ją wezmę? może przy najbliższym wyjeździe do akwarystyka uda się nabyć - allegro odpada bo za przesyłkę więcej wyjdzie niż ta roślinka dla mnie warta, chyba że zestaw tylko pytanie po co jak mam full.. w najgorszym wypadku przesadzę zwartki lub rozsadzę kępczastą blyxe

pomyślę na tym, bo moja wizja akwa zmienia się nieustannie i może faktycznie być wielki come back to neonki w ilości 100 szt, tak jak to było pierwotnie zamierzone Sad a wszystko przez żonę i jej chwilową paletkową wizję hehe
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2009, 19:34:31 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: