Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: mianbo - 240l. - small forest  (Przeczytany 3487 razy)
mianbo
Nowy
*
Wiadomości: 45


« : Lipiec 20, 2012, 10:39:40 »

Witam, tak wygląda moje akwarium po rocznym doświadczeniu. Wiem że dalej jeszcze mi daleko do osiągnięcia czegokolwiek. Wciąż się uczę i pracuje nad wyglądem i stanem akwarium.
Wszelkie opinie, komentarze z których mógłbym coś wyciągnąć mile widziane.

Zbiornik:
- 240 litrów (120x40x50h)
Filtracja:
-TetraTec 1200
Ogrzewanie:
- grzałka 200W
Oświetlenie:
- 2x 30W + 2x 39W czas naświetlania 10h
Podłoże:
- I warstwa - JBL AquaBasis plus (10l)
- II warstwa - JBL Manado (ok 25l)
Nawożenie:
-kompletl AquaArt - Carbo, Potas, Green, Ferro, Clasic
- Butla wysokociśnieniowa CO2 2kg podawane na spiek ceramiczny
Pielęgnacja:
- codziennie nawozy
- co tydzień podmiana 30% wody
Flora:
- żabienica
- anubiasy
- ??
- kryptokoryna
- ??
Fauna :
- Kosiarka 3x - do oddania
- Zbrojnik Niebieski x6
- Bocja Wspaniała x4
- Skalar x5

foto





Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2012, 11:15:05 wysłane przez mianbo » Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1 : Lipiec 21, 2012, 19:21:26 »

Mam takie pytanko, jaką grubość ma podłoże przy tych 25kg Manado w baniaku 240l?. Pytam bo chcę też zastosować w takim samym baniaku takie podłoże ale tylko składające się z samego JBL Manado. Co do wyglądu baniak prezentuje się wzorcowo. Bocje to ryby stadne i wielkość baniaka trochę za mała na przynajmniej 6 szt, ale w zasadzie innych ryb tam prawie nie ma więc można by dołożyć. Skalary to też stadne ale tak jak dla bocji przy mały zbiornik dla 5 sztuk. Zbrojniki to masz chyba małe bo ich wcale tam nie widać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2012, 19:32:27 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 21, 2012, 21:28:11 »

Mam takie pytanko, jaką grubość ma podłoże przy tych 25kg Manado w baniaku 240l?.
To jest 25l a nie kg więc łatwo można policzyć Wink
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #3 : Lipiec 21, 2012, 23:35:17 »

Chyba już kumam to tak jak z objętośćą baniaka czyli  x*40*120=25000, czyli wychodzi 5,208333*40*120=25000/1000 czyli 25l to około 5,2cm to grubość warstwy Manado odliczając szyby baniaka wyjdzie 5,3cm.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mianbo
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #4 : Lipiec 22, 2012, 07:19:27 »

25 litrowy worek manado to 30kg, wychodzi ponad 5 cm, zbrojniki są malutkie i nie będą większe nic 8 cm bo są z takich rodziców. Myśle co zrobić ze skalarami bo się średnio dogadują, bocje dziwnie szaleją po całym akwarium nie wiem dlaczego....
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #5 : Lipiec 22, 2012, 10:26:07 »

Skalarów zostaw sobię jedną parę to powinny sie wtedy dogadywać. Co do bocji ta tak jak pisałem jest ich mało i dlatego się dziwnie zachowują. Drugą sprawą może być dość silne świało jakie masz bocje to raczej ryby nocne i lubiące dość zarośnięte baniaki tak aby w dzień mogły się schować przed światłem a u ciebie jakoś nie bardzo widzę gdzie mogły by się schować i może przez to pływają jak szalone.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2012, 10:28:34 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mianbo
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #6 : Lipiec 22, 2012, 11:10:35 »

tak tylko trochę mi ich szkoda oddać komuś bo domyślam się jak skończą... a co do bocji to masz racje nie mają żądnej kryjówki, bd szukał w sklepach jakiegoś ciakawego korzenia i umieszcze go w lewym rogu
Zapisane
tpl
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #7 : Lipiec 22, 2012, 14:52:56 »

Witam

Mam doświadczenie z podłożem typu Manado i muszę napisać, iż stanowczo nie nadaje się ono do akwariów w których dno zajmują większe ryby.

Sam używam tego podłoża (niestety) w swoim akwarium. Efekt był taki, iż eLki oraz Labeo je przekopywały i drobniejsze rośliny trawiaste były wykopywane. Na szczęście ziele się rozrosło i zakorzeniło. Jednak przy aranżacji baniaka „zabawy” było od groma, a i litraż nie taki mały, to miałem w pewnym momencie serdecznie dosyć.

Druga sprawa to taka, że te podłoże do pewnego czasu się syfi (pomarańczowy osad na liściach roślin).

Ja stosuję to razem z Aqua Basis Plus od ok. roku i pył już wypłukany, odfiltrowany i odmulony...jednak z początku była masakra.

Trzeba z wielką starannością te podłoże przepłukać, zanim się je umieści w akwarium, no i tak jak wspomniałem wcześniej...nadaje się do akwarium z krewetkami i neonami, a nie bocjami !

Pozdrawiam
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #8 : Lipiec 22, 2012, 19:44:57 »

Mam doświadczenie z podłożem typu Manado i muszę napisać, iż stanowczo nie nadaje się ono do akwariów w których dno zajmują większe ryby.
To dziwne, co piszesz.
Miałem manado przy zbrojnikach i przy bardzo płochliwych akarach marońskich i problemu z roślinami nie było.
Spłoszona akara uciekając wzbijała co prawda chmurę manado, ale ta bardzo szybko opadała.
Wg mnie manado to dobre podłoże i ja akurat mogę to polecić.
Zapisane

mianbo
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #9 : Lipiec 22, 2012, 20:01:17 »

hmm no ja też własnie jestem zdziwiony tą opinią, ponieważ jak narazie mam tydzień to podłoże i nie narzekam, faktycznie sporadycznie jakis mały łodygowiec wypadnie ale to są pojedyńcze sztuki może 1-2 na dzień, ale tak samo miałem przy żwirze. Co do trawniczka to przywiązałem do malego kamienia, kamień zakopałem w podłożu i po problemi Smiley No ale zobaczymy czas pokaże
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #10 : Lipiec 22, 2012, 20:13:59 »

hmm no ja też własnie jestem zdziwiony tą opinią, ponieważ jak narazie mam tydzień to podłoże i nie narzekam, faktycznie sporadycznie jakis mały łodygowiec wypadnie ale to są pojedyńcze sztuki może 1-2 na dzień, ale tak samo miałem przy żwirze. Co do trawniczka to przywiązałem do malego kamienia, kamień zakopałem w podłożu i po problemi Smiley No ale zobaczymy czas pokaże

Będzie tylko lepiej, bo podłoże z czasem robi się trochę muliste i zdecydowanie cięższe.
Trochę pyli tylko na początku. Później musi go jakaś większa ryby unieść, ale to i tak na chwile.
U mnie po 30 sekundach nie było śladu po chmurze.
Zapisane

tpl
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #11 : Lipiec 23, 2012, 14:08:50 »

Witam

Dziwi mnie fakt, iż nie macie/mieliście problemu z podłożem.

Już pomijając kwestię osadową, która ustępuje po jakimś czasie (o czym już wcześniej wspomniałem), nie macie problemu z opadającymi ziarnami manado na niepożądane elementy typu liście/kamienie ozdobne/korzenie ?

Jest to lekkie podłoże i u mnie Zbrojniki ze swobodą je podkopują żeby liznąć ozdobnego kamulca od dołu Wink.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2012, 14:10:44 wysłane przez tpl » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #12 : Lipiec 23, 2012, 14:48:17 »

... nie macie problemu z opadającymi ziarnami manado na niepożądane elementy typu liście/kamienie ozdobne/korzenie ?

Jest to lekkie podłoże i u mnie Zbrojniki ze swobodą je podkopują żeby liznąć ozdobnego kamulca od dołu Wink.
Bo to podłoże - zgodnie z instrukcją na opakowaniu - należy zalać gorącą wodą i zostawić tak na jakiś czas.
Po kilkunastu minutach lżejsze ziarenka i cały ten pył wypływają na powierzchnię i właśnie to należy odlać.
Po takim zabiegu można podłoże bez problemu wpakować do zbiornika.
A to, że unoszą się ziarna manado po przepłynięciu większych ryb to raczej normalne w przypadku lżejszego podłoża.
Z piaskiem też często tak się dzieje.
Mnie nigdy manado nie osadzało się na roślinach, chyba, że odkurzając dno wciągnąłem ziarna, które następnie wylatywały z rury i osiadały się tam gdzie popadnie.
Ale to znów dotyczy każdego rodzaju podłoża.

Zapisane

mianbo
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #13 : Sierpień 08, 2012, 21:30:41 »

wracam od dziewczyny a tu niespodzianka... 4 bocje nie żywe, skalary pół żywe...Dziś robiłem podmianę wody i kleiłem świetlówki ponieważ odklejają się całe mocowania, do klejenia użyłem tego co miałem pod ręką czyli kropelki, poczekałem aż wszystko wyschnie i założyłem na akwarium. Podejrzewam że jakimś cudem mogło się to dostać do wody, może parująca woda zaczeła się skraplać...
Niestety obudowę trochę przerobiłem i nie mogę jej oddać na gwarancji....
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: