Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: mich4el - 30l  (Przeczytany 2069 razy)
mich4el
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Sierpień 09, 2012, 19:00:56 »

Witam wszystkich na forum. Chce zaprezentowac swoje akwarium, jest to moje pierwsze. WYmaga sporo dopracowania jeszcze, ale staram sie zeby wygladalo jak najlepiej.
Na poczatku mialem same rasbory ale jakos zaczely zdychac tydzien po tygodniu, wiec zdecydowalem sie na neony zielone, i wtedy 2 rasbory sie uchowaly.
Problemy jakie mam to gnijace liscie od dolu bacopy po lewej stronie (chyba tak sie nazywa ta roslina:)), oraz brak swiatla po prawej stronie, przez to roslinka po prawej zakrywajaca filtr srednio dobrze rosnie. Wiecej swiatla dochodzi go po lewej stronie, bede chcial zamontowac dodatkowa zarowke, jesli pokrywa na to pozwoli.
Akwarium mam od 2 miesiecy, na poczatku przezylem atak glonow jednak czesta wymiana wody i aquaart carbo pomogly wygrac walke.
Konstruktywna krytyka mile widziana, przyda sie.

Zbiornik:
- 30 litrów

Filtracja:
-Hailea BT-300 wewnetrzny

Ogrzewanie:
- grzałka 50W

Oświetlenie:
- zarowka 22W, 6500K

Podłoże:
- AquaSubstrate II+

Nawożenie:
- AquaArt Carbo

Pielęgnacja:
- co tydzień podmiana 30% wody

Flora:
- jakas trawa
- gwiazda wodna (niedawno posadzilem)
- ludwigia jakastam:)
- bakopa
- ??
- ??
- pomoc w rozszyfrowaniu jakie mam rosliny mile widziana

Fauna:
- 5 x neon zielony
- 2 x otosek
- 2 x rasbora galaxy
- 6 x krewetka red cherry

Foty




Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #1 : Sierpień 09, 2012, 19:45:54 »

Witam.
Na początek masz u mnie plusa, bo jeśli to faktycznie twoje 1 akwarium, to świetny początek. Dysponujesz też pewną wiedzą, więc czytasz fora lub poradniki.

Napisz czy dodajesz nawozy do wody i czy stosujesz coś poza węglem ?
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #2 : Sierpień 09, 2012, 19:56:15 »

Bardzo ładny baniaczek. Podoba mi się.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #3 : Sierpień 09, 2012, 20:06:05 »

Jak to twoje pierwsze szkło to jestem pod wrażeniem jedna sprawa ktora powtarza się zawsze ludzie po co wam grzałki w akwariach jeśli macie w domu 20 stopni  większość ryb  znosi dobrze takie chłody - zbędny wydatek , a zzbiorniczek bardzo przyjemny dla oka powodzenia .
Zapisane
mich4el
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Sierpień 09, 2012, 20:09:21 »

dzieki za przychylne opinie, leje raz na 3 tygodnie troche potasu poza weglem w plynie, zauwazylem ze troche mi liscie bledna wiec nie wiem czy nie dodac zelaza.
aha przy wymianie wody dolewam troche wody destylowanej do zmiekczenia, to dobrze?Smiley
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #5 : Sierpień 09, 2012, 20:21:41 »

A myślałeś nad zastosowaniem co2 w akwarium i jakąś linią nawozową ?
Zapisane

mich4el
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Sierpień 09, 2012, 20:26:54 »

myslalem, ale czy nie za maly litraz na butle? raczej myslalem nad wymiana aqua na wieksze:]
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #7 : Sierpień 09, 2012, 20:30:31 »

30 litrów nie jest za małe na co2, zwiększenie akwarium też często mija się z celem, wszystko zależy od tego jak wielką wyobraźnią się dysponuje.

Dla przykładu 27l

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/30x30x30-anubisa-re-amazonia-newco2-22w27l/

 Cool
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #8 : Sierpień 09, 2012, 20:31:31 »

Licznik bąbelków rozwiązałby problem zbyt małego litrażu.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mich4el
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #9 : Sierpień 09, 2012, 20:37:04 »

szczerze to rzeczywiscie rosliny jakos rosna ale moglyby lepiej, np trawka, ogolnie to wymienilbym ja na hemianthusa, ale juz jednego hemianthusa wyzszego mialem i srednio sie sprawdzil, niedawno posadzilem gwiazde wodna i zobacze jak bedzie rosla bo slyszalem ze ma dosc spore wymagania.
btw. jestescie w stanie rozszyfrowac reszte moich roslin?Tongue
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: