Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « mar33cki: 112l + 30l ogólne, na ziemi
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: mar33cki: 112l + 30l ogólne, na ziemi  (Przeczytany 10927 razy)
mar33cki
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« : Kwiecień 18, 2012, 13:23:12 »

Założyłem nowy wątek, bo moje akwa 112l przeszło prawie kompletny restart 17.03.2012, a dodatkowo pojawiło się szkiełko 30l  Grin Obydwa akwaria z założenia mają wymagać mało czasu i zasobów  Grin

Akwa 112l profil z pokrywą (80x35x40)

Wyposażenie:
filtr zewnętrzny Fluval 204 (gąbka, zeolit, coś na fosforany humus, ceramika)
grzałka 75W Atman
termometr
1x18W T8 Grolux Sylvana - z tyłu
2x18W T8 Osram Daylight - z przodu (zmiana 18.10.2011)

Ozdoby:
korzenie
trochę granitu

Podłoże:
ziemia wzbogacona glinką (z łąki sąsiada  Wink)
żwirek drobny (~15kg)

Flora:
rotala
microzorium
dębówka meksykańska
java mos
xmas
willow
phoenix moss
flame moss
weeping moss
nurzaniec
jakaś pływająca  - wybarwia się na czerwonoCeratophyllum demersum - rogatek sztywny  Wink
mały heniek
alternatea
cryptocoryne wendtii green

Fauna:
neon Innesa ok 30x
razbora Galaxy 5x
razbora maculata 10x
kirysek pstry 6x
zbrojnik 1x
krewetki Amano 2x
krewetki filtrujące 2x
krewetki pinokio 2x
ślimak Ampularia 1x

Zdjęcia z dnia 16.04.2012










-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Akwa 30l (40x25x30) otwarte

Wyposażenie:
filtr kaskada (gąbka, ceramika)
grzałka 25W
Aquael DecoLight 11W

Ozdoby:
korzeń
trochę granitu  Grin

Podłoże:
ziemia wzbogacona glinką (z łąki sąsiada  Wink)
żwirek drobny (~6kg)

Flora:
rotala
microzorium
java mos (korzeń)
xmas
willow
phoenix moss
weeping moss (bambus)
Hydrocortyle sp. japan
Eleocharis Parvula
mały heniek
alternatea

Fauna:
zbrojnik 1x wyskoczył skubaniec  Roll Eyes
krewetki yellow

Zdjęcia z dnia 16.04.2012






bojek na akcję z aparatem zastrajkował i dopiero jedzonko go przekonało do sesji:






edit: już poprawiłem otwieranie fotek w pełnym rozmiarze  Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2012, 06:59:29 wysłane przez mar33cki » Zapisane

Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 18, 2012, 15:09:39 »

Masz większe zdjęcia?
Wygląda fajnie, ale mało widać Wink
Zapisane

mar33cki
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 19, 2012, 09:15:23 »

wczoraj po wizycie u vento przybyło mi trochę zielska  Grin oczywiście nie pamiętam ich nazw, no i krewetek yellow  Grin główne zmiany zaszły w 30l. Fotki będą jak tylko zielenina ruszy.
Zapisane

mar33cki
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 26, 2012, 09:10:33 »

Aktualizacja zbiorniczków, choć najwięcej się zmieniło w małym.

Fotki z dnia 25.04.2012
112l


30l


widok z góry:




z boku:
Zapisane

Tomcajs
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 28, 2012, 10:57:41 »

Mam pytanie : sam robiłeś te kryjówki z pędów babusa i czy się sprawdziły-tzn czy są tylko dle krewetek, czy inne paskudy też tam wpływają ?
Natomiast dugie moje pytanie dotyczy krewetek filtrujących - czy nie przegrywają walki o jedzenie z inną denną służbą sanitarną, czy może jakoś specjalnie je dokarmiasz ?
Zapisane

112l  Neonarium
mar33cki
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 30, 2012, 07:57:04 »

pierwszą z 3 rurek kupiłem razem z mchem, a następne robiłem już sam  Wink, kupiłem 3m bambusa za 3,6zł w ogrodniczym, pociąłem, wygotowałem w solance i posklejałem silikonem akwarystycznym (lepiej się klei suche niż mokre  Cheesy)

co do kryjówek to generalnie kto pierwszy ten lepszy - widywałem w nich zarówno krewetki filtrujące, amano jak i zbrojnika. Tylko pinokio nie przyuważyłem, może dlatego że na razie są tylko 3.

Generalnie jakoś specjalnie nie dokarmiam konkretnej grupy w akwa. Od czasu do czasu wrzucę jakiś kawałek warzywa, liść dębowy, liść pokrzywy. A tak na co dzień to płatki, spirulina albo mrożonka. Jestem zdania, że krewetki mają sprzątać  Cool, a jak chcą się opychać to muszą się postarać  Wink

Filtrujące super wyglądają jak rozkładają te swoje sita i łowią  Cheesy, a że w płatkach zawsze jakieś drobiny są to i mają co łapać  Cheesy
Zapisane

mar33cki
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #6 : Maj 29, 2012, 12:56:38 »

112l:
wydałem neony i czekam na pstrążenice  Cheesy. zbiornik na ziemi jest bardzo stabilny, sporadycznie pojawiają się zielone kropki na szybie. Na mchach mam jakiś taki szaro-brązowawy nalot, ale jak poruszę wodą to spływa, więc pewnie syf z jedzenia, itp.. Jak podmienię wody po 2 tyg to też jest ok  Wink
od dawna nie miałem problemów z galaxy  Grin, śmigają razem z maculatkami, aż miło  Wink
podczas prac porządkowych śmignął mi między zielsko jakiś maluszek  Grin - podejrzewam, że kiryski się rozmnożyły, bo zbrojników to już od dawna mam tylko jednego. Fotek nie robiłem, więc nie aktualizuję.
razem z razborkami galaxy od Tasman20Wroc, dostałem roślinkę której nazwę zapomniałem, będą fotki to zapytam  Wink

30l:
widuję 1-2 yellowki i zastanawiam się, czy bojek się zaopiekował resztą, czy może się gdzieś (pod kamolcem) chowają...
zbiorniczek jest wrażliwy: tygodniowo odparowuje ok 4l wody (brak pokrywy) - nawilżanie pokoju było argumentem koronnym założenia akwa  Wink
pojawiają się okresowe wysypy okrzemek, kamolec zaczął się pokrywać nalotem (brak ekipy sprzątającej się kłania  Sad)
mchy rosną nieźle, reszta roślin raczej wolno - w to mi graj  Grin

generalnie obydwa baniaczki nie wymagają ode mnie wiele uwagi i cieszą oko  Cheesy, także podstawowe założenia spełnione  Cheesy od czasu do czasu wstrzykuję do obu trochę easy carbo (a raczej jego polskiego odpowiednika  Wink)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 13:01:50 wysłane przez mar33cki » Zapisane

mar33cki
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 06, 2012, 07:03:03 »

ten maluszek, którego widziałem to zdecydowanie kirysek  Cheesy, ma się gdzie schować więc ciężko go namierzyć...

a teraz fotki:






niestety trochę nieostre  Embarrassed


Zapisane

mar33cki
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #8 : Sierpień 24, 2018, 09:15:28 »

baaaardzo długo mnie tu nie było, a baniaki stoją i mają się.... różnie Smiley

30l właśnie przeszło metamorfozę w kierunku iwagumi - filtr wyczyszczony i zalany starą wodą, stare podłoże z ziemią odmuliłem i na to sypnąłem trochę świeżego granitu. Oczywiście popełniłem ten sam błąd - zbyt duża granulacja  Wściekły w tym ustawiliśmy aranżację, zalałem świeżą wodą. Dzień później zlałem część wody, żeby posadzić jedyną planowaną roślinę: elocharis parvula. Następnego dnia wpuściłem rybcie (10szt tetejka) i 3x amano.

Tym ostatnim chyba się nie spodobało, bo córka 2 już znalazła zasuszone ok 2m od zbiornika.... Chyba muszę sprawdzić parametry wody i ew. zrobić jakąś siatkową osłonę od góry. Akwa oczywiście otwarte od góry - z założenia ma służyć za naturalny regulator wilgotności Wink

podłoże: ziemia + żwirek 2-4mm
rośliny: elocharis parvula
oświetlenie: aquael leddy smart
ryby: tetejki

Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: