Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « lwica79 - 300l-ogólne + 35l-Krewetkarium + 25l
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
  Drukuj  
Autor Wątek: lwica79 - 300l-ogólne + 35l-Krewetkarium + 25l  (Przeczytany 53578 razy)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #105 : Kwiecień 18, 2010, 20:28:06 »

jedno z najładniejszych zbiorników z papuzimi jakie widziałem. piękne.
gratuluję i życzę dalszych sukcesów
Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #106 : Czerwiec 24, 2010, 22:20:34 »

aktualizacja moich akwariów:

300l   


35l     


25l       


ostatnie to szczególna tragedia Smiley , ale jakoś to powoli zmienię Smiley
Zapisane

Mataertest
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 505



WWW
« Odpowiedz #107 : Czerwiec 29, 2010, 22:03:37 »

Piękne masz te papuzie, szkoda, że je sprzedajesz.
Co do akwa nr 3 to masz tak za mało żwirku, a tak wszystkie akwaria świetnie się prezentują Wink
Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #108 : Sierpień 17, 2010, 20:57:56 »

I tak wygląda akwa bez Papuzich...dość smutno na pierwszy rzut oka, ale mimo to dopiero teraz wiem ile w nim miałam rybek, bo wszystkie widzę przy posiłkach.



link do większego zdjęcia :  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4dae5ee5f8ef0401.html
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #109 : Sierpień 18, 2010, 14:45:32 »

Edyta a co z papuzimi?
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #110 : Sierpień 18, 2010, 14:46:42 »

Wszystkie baniaczki wyglądają ciekawie. Najbardziej podoba mi się to 300l jest bardzo dekoracyjne brak tylko jakiejś ciekawej pokrywy. Nie myślałaś nad zrobieniem jakiejś? Swiatło jak widać zrobiłaś stąd moje pytanie.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #111 : Sierpień 18, 2010, 14:58:45 »

Edyta a co z papuzimi?

papużki zostały sprzedane do Lublina, uprzednio się oczywiście upewniłam na ile mogłam, że będą miały dobre warunki. Poszły do akwarium 450l , do kogoś kto już miał doświadczenie z Pielęgnicami.
Żal mi..naprawdę, ale i tak jeszcze trochę i musiała bym im szukać nowego-większego domku, bo całe dno było by zryte i niewiele roślin by sie uratowało Sad


Wszystkie baniaczki wyglądają ciekawie. Najbardziej podoba mi się to 300l jest bardzo dekoracyjne brak tylko jakiejś ciekawej pokrywy. Nie myślałaś nad zrobieniem jakiejś? Swiatło jak widać zrobiłaś stąd moje pytanie.

zastanawiałam się nad pokrywą kiedyś...ale za dużo grzebię codziennie w akwarium i przeszkadzała by mi tylko. Co prawda krewecie RC trochę wyskakują z akwarium, ale te kilka sztuk przeżyję. Ze względu jednak na Gurami Marmurkowe które obecnie posiadam zastanowię się nad przykryciem chociaż części akwarium szybą...ale to dopiero jak temperatura w mieszkaniu będzie zauważalnie niższa w porównaniu do tej w zbiorniku.
Zapisane

sk4lar
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #112 : Sierpień 18, 2010, 15:30:57 »

Ładne masz te akwaria i rybki  Cheesy A co to za roślinka na środku? W pierwszym poscie masz napisaną starą obsadę. Jakie rybki teraz będziesz konkretnie hodować, te co masz czy planujsz jakieś inne dokupic? A co do tego tła, to natchnęło mnie by zrobić tylną tapete z kory drzew naklejaną na steropian.Po zewnętrznaj stronie zbiornika i czy Ty tą Twoją też sama zrobiłaś czy to kupiona?
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #113 : Sierpień 18, 2010, 17:58:46 »

Najwyższa kępa roślin na środku akwa to: bardziej po lewej- Heteranthera zosterifolia  (rosnąca mi coraz gorzej więc się chyba rozstaniemy) a obok niej Hygrophila difformis -szybko i pięknie rosnąca roślina.

Obecna obsada akwarium to:
-Gurami Marmurkowe -7 sztuk (docelowo 5 samic i 2 samce)
-Gurami Dwuplame - jedna starowinka samica
-Zbrojniki LDA16 - 2 dorosłe samce i 1 samica + 4 podrostki (na sprzedaż)
-Gupiki Niebieskie(znaczy z niebieskimi płetwami..jak w awatarze) - kilka samic, kilka samców i trochę maluchów
-Kiryski - 6 Black Venesuela , 8 Albinosów, 5 Sterby
-Otoski - co najmniej 10 sztuk
-Kosiarka - jedna pozostała..nie jestem w stanie jej wyłowić by oddać
-Ramirezka -samiec (do sprzedania)
-Krewetki Red Cherry- co najmniej kilkadziesiąt
-Helenki i Świderki

Tło robiłam sama. Są to duże kawałki kory naklejone na styropianie. Tło oczywiście zewnętrzne. Jak już będziesz to robił to pamiętaj żeby styropian pomalować najpierw na kolor- podobny do kory..bo ja głupia najpierw przykleiłam korę a później wypełniałam przestrzenie pomiędzy kawałkami farbą- a tak i ciężej i niedokładnie Smiley .
Zapisane

sk4lar
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #114 : Sierpień 18, 2010, 18:36:55 »

Tło robiłam sama. Są to duże kawałki kory naklejone na styropianie. Tło oczywiście zewnętrzne. Jak już będziesz to robił to pamiętaj żeby styropian pomalować najpierw na kolor- podobny do kory..bo ja głupia najpierw przykleiłam korę a później wypełniałam przestrzenie pomiędzy kawałkami farbą- a tak i ciężej i niedokładnie Smiley .
Dzięki za cenne rady .Właśnie szperam w google jak są robione takie tła ,widziałem że z kory sosny też robią.A jakiej farby  do tego najlepiej używac i kleju? Kora dębowa myślę że będzie dobrą opcją. Roll Eyes
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #115 : Sierpień 18, 2010, 19:15:30 »

Wiesz co..farba i klej nie mają znaczenia jako że to tło zewnętrzne..ja użyłam farby do malowania ścian jakiejś najtańszej o małej pojemności a klej akurat miałam po remoncie do klejenia styropianu na suficie. I jakoś wszystko się trzyma.

A kory użyj takiej jaka Ci się najbardziej podoba i jaką znajdziesz po prostu. Moja jest dębowa bo akurat takie drzewo w parku się posypało i rozlatywało Smiley.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 19:17:04 wysłane przez lwica79 » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #116 : Sierpień 19, 2010, 09:24:09 »

Styropian aby pomalować jadnolicie najlepiej wałkiem gąbkowym - prosto i skutecznie (wchodzi we wszystkie nierówności)
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
scalare
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #117 : Wrzesień 16, 2010, 17:22:16 »

Ale sliczny zieleniak, zwłaszcza ta ostatnia fota. Też mam w planach kiedyś taki większy zbiorniczek z pielęgnicami co najmniej 375l. Pozdrawiam swietną akwarystkę  papa
Zapisane

kuba1006
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


Crystal'ka :)


« Odpowiedz #118 : Wrzesień 20, 2010, 15:56:05 »

ja mam pytanko, jakiej wymiary ma ta 25 ?
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #119 : Wrzesień 20, 2010, 16:11:20 »

25l to faktycznie 23l...tak zaokrągliłam . Wymiary zbiornika to 40x23x25
Zapisane

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
  Drukuj  
 
Skocz do: