Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Leśny 150L ogólny "zieleniak" na ziemi
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Leśny 150L ogólny "zieleniak" na ziemi  (Przeczytany 29541 razy)
Killvalius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #45 : Marzec 03, 2013, 18:39:18 »

Mam pytanie odnośnie korzenia. Słyszałem, że jeśli chcemy wstawić korzeń do akwarium z ziemią to najlepiej żeby pod nim nie było ziemi. Czy w swoim akwarium zauważyłeś jakieś problemy z tym związane?
Zapisane

"Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Trzeba tylko przekartkować złe."
Leśny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #46 : Marzec 19, 2013, 01:01:27 »

Mam pytanie odnośnie korzenia. Słyszałem, że jeśli chcemy wstawić korzeń do akwarium z ziemią to najlepiej żeby pod nim nie było ziemi. Czy w swoim akwarium zauważyłeś jakieś problemy z tym związane?

Mam ziemię na całym dnie (także pod korzeniem),żadnych problemów z tym nie zauważyłem,korzeń przecieżnie nie stoi bezpośrednio na ziemi,bo jest na niej gruba warstwa grysu bazaltowego.
Długo ci po takim restarcie akwarium dojrzewa? Pewnie przy wybieraniu ziemi straszny syf sie robi co?

Dojrzewa raczej normalnie (ze 3 tygodnie). Syf się robi przy restarcie,ale nie robie przecież tego co miesiąc,jak ma się ziemię pod podłożem to odradzam przesadzanie roślin o silnie rozwiniętym systemie korzeniowym,z tym jest problem i radzę takie rośliny dobrze rozplanować aby ich nie ruszać.

Mój baniak jaszcze mi nigdy tak szybko nie zarósł jak teraz,ograniczam ostatnio tylko nurzańca,przycinam limnophile i rotale a reszcie pozwalam się rozrastać.Zakwitł mi nawet lotos



Fotka całości 18.03.2013.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #47 : Marzec 19, 2013, 01:29:55 »

Kwitnący lotos wygląda świetnie! Masz może jakąś fotkę pokazującą go w całej okazałości-na tle całego baniaka widzianego od góry?

A widzisz Mrs - da się zrobić ładnego rośliniaka na ziemi Smiley Trochę inne rośliny trzeba dobrać, ale to właśnie największa sztuka, żeby umieć wybrać to co ci pasuje spośród setek gatunków.
Zapisane

Killvalius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #48 : Marzec 25, 2013, 22:35:08 »

Interesuje mnie Twoja pokrywa. Jest to jakiś "standard" z dodatkami czy od podstaw robiona przez Ciebie? Chętnie zobaczyłbym zdjęcia pokrywy żeby jakoś nakierować przeróbki mojej.

Pozdrawiam Killvalius
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 21:04:42 wysłane przez Killvalius » Zapisane

"Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Trzeba tylko przekartkować złe."
Leśny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #49 : Styczeń 19, 2014, 23:45:03 »

Restart 11.09.2013
Trochę zmieniona flora i zupełnie inne korzenie.

Fotka z 19.01.2014

Zapisane

Mataertest
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 505



WWW
« Odpowiedz #50 : Styczeń 20, 2014, 13:59:55 »

Ale piękne.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: