Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jinrey - 120 l mój początek  (Przeczytany 2834 razy)
jinrey
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



« : Luty 24, 2010, 13:16:39 »

Witam! Jestem początkującym akwarystą. Akwarium mam już półtora roku, ale dopiero od pół roku udało mi się otrzymać równowagę w nim. Baniak jest wielkości 120 litrów. Woda filtrowana jest przez "Filtr aqua szut 750 turbo". Nie posiadam grzałki, ponieważ w pokoju jest stała temperatura, która nie zmienia się przez cały rok 24 stopnie Celsjusza. Jako podłoże mam zmieszane dwa rodzaje żwirku: drobno ziarnisty i grubo ziarnisty. Akwarium oświetlam lampką halogenową 35 W (przyczyniła się do bardzo szybkiego rozrostu moich roślin. W przeciągu 2-3 tygodni od roślin 5 cm urosły do 30 cm). W przyszłości zamierzam zmienić oświetlenie na dwie żarówki 20 W. (nie wiem tylko jak je zmontować, żeby można było je podłączyć do gniazdka, bez kupowania żadnych pokryw itp.) Jeśli chodzi o rośliny to mam:
Hygrophila corymbosa x 14
Bacopa monieri x 2
Echindorus Osiris x 1
taka zielona kulka Tongue (nie wiem jak się nazywa) x 1
Rybki:
około 26 czarnych molinezji
4 dziwolągi (molinezja balonowa skrzyżowana z czarną molinezją)
1 Gurami mozaikowy (były dwa, ale samiczka miała jakiś problem z rodzeniem i zdechła Sad )
2 Danio ( było ich 7 ale resztę oddałem)
1 Skalar (jeden zachorował jakieś 7 miesięcy temu, zrobił się cały zielony i zdechł)
2 Kiryski Spichrzowe
1 Wąż
1 Glonojad
(kiedyś miałem: neonki, kilka glonojadów, razborki, bojownika)

Zamierzam wprowadzić jeszcze wiele zmian, ale fundusze obecnie mi na to nie pozwalają. Pozdrawiam JinRey

Zdjęcie zrobione przed chwilą (grzebałem w akwarium) stąd te zacieki na szybie - żeby nie skasowali postu Tongue Mogę liczyć na jakieś porady na udekorowanie akwarium?

« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2010, 19:30:30 wysłane przez jinrey » Zapisane

Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 24, 2010, 13:42:44 »

Danio ryba stadna minimum 6 sztuk
Kirysek spizowy to samo
Skalary to samo, ale masz za male akwarium na nie.
Waz?
Jaki?
A fotki?
A co do tej kulki to chyba to sie nazywalo " rozdetka" Wink
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Dalien
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #2 : Luty 24, 2010, 13:49:17 »

Dodaj zdjęcia....

Krab jakie Ty pierdoły gadasz, kulka to zapewne gałęzatka
Zapisane

Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 24, 2010, 13:50:38 »

dobra, dobra tylko tak myslalem Roll Eyes czlowieku nie krzycz Shocked Z reszta napisalem chyba...
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
dominik523
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #4 : Luty 24, 2010, 16:19:02 »

Kraby jeśli nie masz doświadczenia to nie opowiadaj takich głupot bo wprowadzasz w błąd innych i tylko posty nabijasz... nie dotyczy to tylko tego tematu....
Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #5 : Luty 24, 2010, 16:53:33 »

dobra, dobra tylko tak myslalem Roll Eyes czlowieku nie krzycz Shocked Z reszta napisalem chyba...
Nie,krzyczenie to pisanie na caps locku.  Roll Eyes
Zapisane
tomto1
*****
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 279


Sing Hallelujah !


« Odpowiedz #6 : Luty 24, 2010, 16:59:45 »

Kolejny nabijacz +1. Czy te posty są aż tak konieczne ? Znudzi wam się zabawa w to.


Witam! Jestem początkującym akwarystą. Akwarium mam już półtora roku, ale dopiero od pół roku udało mi się otrzymać równowagę w nim. Baniak jest wielkości 120 litrów. Woda filtrowana jest przez "Filtr aqua szut 750 turbo". Nie posiadam grzałki, ponieważ w pokoju jest stała temperatura, która nie zmienia się przez cały rok 24 stopnie Celsjusza. Jako podłoże mam zmieszane dwa rodzaje żwirku: drobno ziarnisty i grubo ziarnisty. Akwarium oświetlam lampką halogenową 35 W (przyczyniła się do bardzo szybkiego rozrostu moich roślin. W przeciągu 2-3 tygodni od roślin 5 cm urosły do 30 cm). W przyszłości zamierzam zmienić oświetlenie na dwie żarówki 20 W. (nie wiem tylko jak je zmontować, żeby można było je podłączyć do gniazdka, bez kupowania żadnych pokryw itp.) Jeśli chodzi o rośliny to mam:
Hygrophila corymbosa x 14
Bacopa monieri x 2
Echindorus Osiris x 1
taka zielona kulka Tongue (nie wiem jak się nazywa) x 1
Rybki:
około 26 czarnych molinezji
4 dziwolągi (molinezja balonowa skrzyżowana z czarną molinezją)
1 Gurami mozaikowy
2 Danio
1 Skalar
2 Kiryski Spichrzowe
1 Wąż
1 Glonojad

Zamierzam wprowadzić jeszcze wiele zmian, ale fundusze obecnie mi na to nie pozwalają. Pozdrawiam JinRey

Widzę że niezła zupka..
Czymś nawozisz ?
Zapisane
jinrey
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #7 : Luty 24, 2010, 19:19:27 »

Nie nawożę. Nie używam żadnych użyźniaczy, uzdatniaczy itp.
Zapisane

Lepekun
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 109


Dziki z afryki :)


« Odpowiedz #8 : Luty 24, 2010, 22:17:21 »

Może moje pytanie jest dziwne , ale czego masz filtr na środku ?? Z boku mniej by raził.

Ogólnie to taki malutki chaos z tymi roślinami.
Akwarium ładniej by się prezentowało gdybyś wyją ten niebieski żwirek i zamiast tego czegoś co robi za tło dal normalny worek na śmieci lub brystol (koszt niewielki)
Zapisane

450 Malawi i 112 kotnik
djdzej555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :)


« Odpowiedz #9 : Luty 24, 2010, 22:28:55 »

    To ściek nie arwarium Grin u mnie jest ściek ale to co widzę to PROSI SIĘ JUŻ O RESTART Smiley
1. filtr, jaki typ???   ale juz widzę, ze za mały do tego akwarium
2. termometr rtęciowy ... ni dawaj go na przód tylko z tyłu, grzałka powinna być jak najdalej filtra
3. żwir to okrucieństwo kolorystyczno granulacyjne.
                                                                         popraw to
Zapisane

wszystko wymaga czasu i nakładów sił oraz środków

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/djdzej555-45l-i-32l/
jinrey
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #10 : Luty 24, 2010, 22:31:14 »

Filtr jest jak najbardziej odpowiedni, nie jest duży, ale ma wielką moc. Woda nie była zmieniana ponad pół roku i nawet się  nie przebarwiła od tamtego czasu. A w tym żwirku mi bardzo dobrze rosną roślinki. Jak miałem kiedyś taki bardzo drogi, drobny żwirek czarno-biały to mi rośliny nie rosły. A tutaj nawet nie muszę używać żadnych użyźniaczy itp
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2010, 22:33:04 wysłane przez jinrey » Zapisane

Dalien
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #11 : Luty 25, 2010, 09:19:41 »

Przez pół roku nie wymieniałeś wody, natomiast rozumiem że podmieniasz co tydzień ok 10 litrów? Wink
Zapisane

jinrey
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #12 : Luty 25, 2010, 10:14:01 »

Tak wymieniam... coś koło 10 litrów i nie co tydzień. Różnie... raz na dwa tygodnie, raz na półtora,
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: