Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « KSnake - 240l Azja - update 22.10.2009
Ankieta
Pytanie: No to w skali szkolnej Wink
Cudo
5
4
3
2
1
Brzydallll

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: KSnake - 240l Azja - update 22.10.2009  (Przeczytany 17064 razy)
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« : Listopad 22, 2008, 18:28:21 »

Nowe na niebiesko

Witam wszystkich.
Pragnę zaprezentować moje akwarium 240l, które ma być docelowo azjatyckie jednak na razie są tam roślinki, które temu przeczą (ale pokochałem je w ciągu ostatnich 3 miesięcy bardzo mocno i je przesadziłem Grin  )

Akwarium zalałem 2 tygodnie temu wodą z podmiany w mniejszym akwarium, które teraz stoi jako ślimakarium  Undecided  (ale nie o tym tutaj). Do filtra na start wrzuciłem bioceramikę z dojrzałego filtra. Dzięki tym zabiegom mogłem już przenieść rybki.


Zdjęcie (tak wyglądało na początku)


Zbiornik:
Wromak 120x40x50 - 8mm prosty.
Pokrywa Wromak 120x40 2x30W
Jako szafka służy biurko komputerowe wzmocnione poprzecznie przy samej podłodze.

Woda:
pH - 6,5/6,8 (to nie wahania ale nie dokładny test paskowy)
kH - ~5*d
gH - ~6*d
NO3 - 10mg/l
NO2 - 0mg/l
CO2 - podawane z bimbrowni drożdżowej ok 15 bąbli/min - na razie bez CO2 bo bimbrownia droga, a na ten litraż za mała, jestem w trakcie poszukiwania taniej butli.
Temp - 27-28*C
Woda z kwasami humusowymi z korzenia.


Osprzęt:
Filtr - Aquael UniMAX 250 Pro - wkłady: gąbka, węgiel aktywowany wata perlonowa, zeolit, bioceramika - deszczownia
Grzałka - Aquael Comfort Zone 200W
Oświetlenie - 2x30W T8 POLAMP Daylight 6500k (docelowo będą jeszcze dwa kompakty 26W do doświetlenia boków), pokrywa oklejona folią aluminiową kuchenną   Roll Eyes
Oświetlenie licząc od tyłu: 1x30W Narva Oceanic Colour 8000k + 1x30W T8 Osram 840 + 2x24W Osram Duluxstar 827 (boki) + 1x39W T5 AquaMedic Reef White 10000K, pokrywa oklejona folią - szczelniej niż poprzednio Wink Wszystko na statecznikach elektronicznych Philipsa

Podłoże to żwirek kwarcowy 1,5mm - 4mm. Bez domieszki podłoża dla roślin bo docelowo będę dodawał nawóz ze składnikami mineralnymi żeby podnieść przy okazji kH, bo dorzucenie marmurkowych/grysowych bloczków nie pomaga.

Nawożenie:
Plant Gainer Micro + Macro - około 5ml na 40l podmienianej wody raz na 2 tygodnie


Obsada:
3x Gurami mozaikowe - 2 samce + 1 samica
7x  6x Razbora Klinowa (zamówione jeszcze 9 szt.)
3x Kosiarka
~25x  ~15x Caridina cf. babaulti/heteropoda (trwa identyfikacja, z którą na na forach krewetkowych nie dają rady)
10x - 'White Pearl'
2x 1x Atyopsis moluccensis (krewetka filtrująca)


Rośliny:
Duże:

  Echinodorus Jenisej
  Limnophila sessiliflora
 Limnophila aquatica
  Echinoforus Rubin Narrow Leafs - świeża sadzonka, której nie widać jeszcze pośród Cryptocoryn

  Echinodorus Red Flame
  Cabomba Caroliniana
  Bacopa Monieri

 Eleocharis Parvula - Sitowie Drobne
  Pogostemon Helferi - Wodna Gwiazda
  Hygrophila Corymbosa - Angustifolia   te trzy zeżarły kosiarki Sad
  Hygrophila Corymbosa Var. Glabra
  Vallisneria Americana Gigantea
  Vallisneria Torta
  Cryptocoryne Pontederiifolia - Zwartka Pontederolistna
  Cryptocoryne Wendtii Var. Nana
  Cryptocoryne Wendtii Green - Zwartka Wendta Zielona
 Cryptocoryne Spiralis
  Amania Gracilis




---------- 13.01.2009 - niby zmian nie za wiele, ale wystrój akwarium się zmienił, co widać na pierwszy rzut oka. Niedługo pojawią się nowi lokatorzy (mam nadzieję  Roll Eyes  ) ---------



---------- 22.10.2009 - jak można wywnioskować z wcześniej poprawionego opisu... trochę się zmieniło, niestety popełniłem po drodze parę błędów, ale już jest dobrze, i mam nadzieję, że już tak będzie do końca ---------

« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 14:18:17 wysłane przez KSnake » Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
krzyniu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


« Odpowiedz #1 : Listopad 22, 2008, 18:31:45 »

Mi tam bardzoo sie podoba:) wszystko jest jak powinno byc... przejrzyscie Smiley
Zapisane

bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #2 : Listopad 22, 2008, 18:50:56 »

calkiem fajne ma swoj urok ,dobrze sie zapowiada ,  powodzenia papa

ps.jak uzyskales takie niskie parametry wody???
Zapisane

koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #3 : Listopad 22, 2008, 19:01:48 »

mi się podoba jest takie ciepłe-spokojne   Good !
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #4 : Listopad 22, 2008, 19:05:41 »

Akwarium fajne  Good ! Ale posadził bym jakieś roślinki o małych listkach jak np. (co widzę) masz kabombe ale więcej takich roślin. A razborę klinową zwiększył bym jej ilość do ok 15szt. Ogólnie fajne  Good !
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #5 : Listopad 22, 2008, 19:53:56 »

Cieszę się, że akwarium budzi pozytywne reakcje i bardzo dziękuję.


ps.jak uzyskales takie niskie parametry wody???

Taką wodę mam w kranie - no może nieco twardszą i z pH ok 7
Wynikowa twardość to filtracja za pomocą zeolitu i węgla aktywowanego (chociaż trochę przesada), zaś pH spadło z przyczyny korzenia (kwasy humusowe) i Co2. Chociaż rybki nie narzekają, a nawet bardzo im się podoba, to wydaje mi się, że woda jest za miękka?!

Akwarium fajne  Good ! Ale posadził bym jakieś roślinki o małych listkach jak np. (co widzę) masz kabombe ale więcej takich roślin. A razborę klinową zwiększył bym jej ilość do ok 15szt. Ogólnie fajne  Good !
Razborek docelowo ma być około 20-stu szt. - wynika to z tego, że lubią się mnożyć a moje obecne doprowadziły by do chowu wsobnego niestety.
Jeżeli chodzi o roślinki to są tam też te drobnolistne także: Cabomba Caroliniana (w drugim akwa już szykuję Aquaticę), Limnophila sessiliflora - ale docelowo będzie tylko Azja  Cheesy
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2008, 21:12:19 wysłane przez KSnake » Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
Tola
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



« Odpowiedz #6 : Listopad 22, 2008, 20:06:39 »

Super akwarium, pieknie stonowane i widać że spokojne:) Bardzo mi się podoba Smiley
Zapisane

lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #7 : Listopad 22, 2008, 20:11:46 »

fajne akwarium Grin
to tło czy raczej brak tła nawet sprawia troszkę wrażenie głębi Wink
ale tam gdzie pustka dosadziłaabym już coś rozwiniętego (bo widzę tam malutkie sadzonki Wink )
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #8 : Listopad 22, 2008, 20:20:16 »

fajne akwarium Grin
to tło czy raczej brak tła nawet sprawia troszkę wrażenie głębi Wink
ale tam gdzie pustka dosadziłaabym już coś rozwiniętego (bo widzę tam malutkie sadzonki Wink )

Nie mam już nic bardziej wyrośniętego niż te dwa ogromne echidonorusy  Sad  a te sadzonki kupiłem 3 dni temu w holenderskie.nazwa.pl i nie spodziewałem się, że będą takie maleńkie.
To brak tła jest - za akwarium jest słoneczno żółta ściana, która pięknie komponuje się z herbacianym kolorem wody i jasnym podłożem.  Afro Good !

Super akwarium, pieknie stonowane i widać że spokojne:) Bardzo mi się podoba Smiley

Dziękuję bardzo.
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
macciek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #9 : Listopad 23, 2008, 17:54:17 »

 Grin Grin Grin   Witam akwarium bardzo ladne swietny litrarz duzo przestrzeni ale ja bym dodal na ten litrarz wiecej rybek bo masz stadne pozdrowienia Good ! papa
Zapisane
kuba66554443322
Zainteresowany
**
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #10 : Listopad 23, 2008, 18:05:59 »

Fajne akwa  Wink Dużo pszestrzeni POZDRO
Zapisane
Orion
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #11 : Listopad 23, 2008, 20:03:01 »

Świetnie. Nowe roślinki trochę podrosną i będzie super. Może w swoim zoologicznym spróbuj wymienić te 2 samce na 2 samice. Może się uda Smiley
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #12 : Listopad 23, 2008, 20:28:57 »

Bardzo ładne i widać, że przemyślane Smiley
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #13 : Listopad 23, 2008, 20:44:03 »

Co do liczby rybek to tak jak napisałem wcześniej dodam jeszcze razborek, tak w sumie będzie ze 20. Kosiarek raczej nie dodam więcej. Przydał by się jakiś "glonojad" z Azji - może ktoś zna jakiś gatunek azjatycki bo ja nie znalazłem  Sad
Gurami nie zamienię bo sklep zoologiczny w którym kupowałem rybki już nie istnieje (a był to sklep gdzie pracowali fachowcy - wykończyła ich niezdrowa konkurencja), a w innych nie mają gurami mozaikowych bo kupowałem je na zamówienie.

Wystrój nie przemyślany, sprzęt i parametry wody bardzo dokładnie - ale i tak robione wszystko pod wpływem impulsu na tzw "żywca"  Cool bo jestem zbyt leniwy żeby bawić się w planowanie  Embarrassed

Jak doświetlę boki to dam nowe zdjęcia, bo na razie nie bardzo daje radę sfotografować zakamarków a z fleszem jak wiadomo nie da rady.
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #14 : Listopad 23, 2008, 21:03:01 »

Przydał by się jakiś "glonojad" z Azji - może ktoś zna jakiś gatunek azjatycki bo ja nie znalazłem  Sad
Glonojad syjamski - Gyrinocheilus aymonieri, tylko on duży rośnie i bywa agresywny


Wystrój nie przemyślany, sprzęt i parametry wody bardzo dokładnie - ale i tak robione wszystko pod wpływem impulsu na tzw "żywca"  Cool bo jestem zbyt leniwy żeby bawić się w planowanie  Embarrassed
Ale wygląda, jakby cały aranż był dokładnie zaplanowany Smiley
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 21:05:03 wysłane przez matka siedzi z tyłu » Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: