Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « KSnake - 240l Azja - update 22.10.2009
Ankieta
Pytanie: No to w skali szkolnej Wink
Cudo
5
4
3
2
1
Brzydallll

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: KSnake - 240l Azja - update 22.10.2009  (Przeczytany 17154 razy)
izago1
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 316



« Odpowiedz #30 : Styczeń 13, 2009, 18:48:24 »

Baaaardzo mi sie podoba Twoje akwa, ja tez mam taka zoltawa wode. Coniektorzy moga pomyslec, ze jest brudna Sad Co wplywa na taki kolor, podmiany robie raz w tygodniu ok 15-20%, a ty? Mam dwa korzenie i kokosa, ale taka wode mam od dluzszego czasu, nawet zanim wrzucilam kokosa to taka byla. Mi pasuje taki kolor, no ale tak jak pisalam niektorzy moga myslec, ze zaniedbuje moje akwarium Sad Pozdrawiam!
Zapisane


54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
2+1 pielegniczka ramirezi
Smiley Smiley
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #31 : Styczeń 13, 2009, 19:05:11 »

izago1 - nie przejmuj się kolorem wody, jest to wpływ kwasów humusowych, które pochodzą z korzeni i kokosa; kwasy te mają korzystny wpływa na wodę i ryby - oczywiście jeśli te pochodzą z tzw. biotopów czarnych wód gdzie woda musi być miękka i kwaśna.
Podmiany robię raz na dwa tygodnie, w ilości około 35l - czyli zdecydowanie mniej niż polecają niektórzy forumowicze i jest napisane w literaturze.
Wpływ na taki kolor ma też rodzaj użytego oświetlenia - ja używam dwóch mocno pomarańczowych kompaktów jako oświetlenie boków i stąd woda wydaje się mocniej pomarańczowa niż jest faktycznie - ale daje to wspaniały efekt, no i rośliny pięknie rosną.
Sygnałem ostrzegawczym powinno być dla Ciebie żółknięcie roślin i dziwne zachowanie ryb - wtedy może się okazać, że kwasy są w zbyt dużym stężeniu, ale jest to dość rzadkie.
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
izago1
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 316



« Odpowiedz #32 : Styczeń 13, 2009, 19:33:57 »

Rosliny narazie mam w porzadku, nie zolkna i ladnie sie rozrastaja. Od wpuszczenia obsady, zadna rybka nie padla ( oprocz dwoch neonkow, znalezionych w filtrze i jednej kreweci crystal red ), tak wiec chyba wszystko ok. Dziekuje za wszelkie wyjasnienia. Jak cos jeszcze bede chciala sie dowiedziec to napisze na pw, ok? papa
Zapisane


54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
2+1 pielegniczka ramirezi
Smiley Smiley
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #33 : Styczeń 16, 2009, 15:01:55 »

Ładnie, a co do mojej oceny w ankiecie - Cudo - taką ocenę dałbym aranżacji z top ADA, 5 - taką bym dał dobrej aranżacji ze zdrowymi roślinami, 4 - po prostu dobrej aranżacji z dobrym stanem raoślin i podobającej mi się (np. - czasem swojej Wink), 3 - dostatecznie urządzonemu akwarium - z roślinami w dość dobrym stanie dostatecznie zaaranżowane, 2 - akwarium z gorszą aranżacją, lub gorszym stanem roślin, 1 - zła aranżacja, zły stan roślin, brzydal - jak 1 tylko jeszcze gorzej.
Zgadnij jaką cyferkę zaznaczyłem w ankiecie ;-) Pozdrawiam - idziesz w dobrym kierunku (a właściwie rośliny - lubię gęste zbiorniki ;-))
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #34 : Styczeń 16, 2009, 16:39:58 »

Dzięki za ocenę jaka by ona nie była, a jeśli to było Cudo - to  Embarrassed Embarrassed bo na pewno jeszcze (może za 100 aranżacji w przyszłość) nie zasługuje.
Zbiornik raczej bardziej zarośnięty nie będzie, bo ryby muszą mieć gdzie pływać. Jedynie trawnik chcę gęstszy, a on uparcie się nie rozrasta pomimo CO2 i nawozów - za to rzęsa wodna - praktycznie nie dociera światło do dna jak jej nie zbiorę co 2-3 dni, a pozbyć się jej nie potrafię w żaden sposób. Jedyny plus tej rzęsy to to, że nie mam glonów, jednak to prawda o tych inhibitorach przez nią wysyłanych.
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
aaa
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 385


(^^,)


« Odpowiedz #35 : Marzec 10, 2009, 20:11:09 »

ale to jest cudo!  Grin
I to z tak małym światłem ...
Brawo!
mi się bardzooo podoba Wink!
Zapisane

Wróciłam! Haaa! 200l! xdd
MarteQ15
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 426


« Odpowiedz #36 : Październik 04, 2009, 10:03:23 »

KSnake akwa nadal instnieje? Wink Walnij aktualke bo baniak ma <miał>  swój urok  Cheesy
Zapisane
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #37 : Październik 20, 2009, 18:50:35 »

Tak, akwarium nadal istnieje, jest w trakcie zmian, ale na tyle powolnych, że pozwolę sobie jutro zrobić zdjęcia i uaktualnić wszystkie opisy.
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
prezesso
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #38 : Październik 21, 2009, 23:36:36 »

akwa ładne, mi sie podoba
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25987.0 - mój baniak, zapraszam do komentowania
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #39 : Październik 22, 2009, 19:25:58 »

Dobra, opis uaktualniony. Trochę później niż obiecałem, ale ładowałem akumulatory do mojego fotopstryka.

W ogóle to miło mi, że ktoś wygrzebał ten wątek! Byłem w szoku.  Embarrassed
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
MarteQ15
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 426


« Odpowiedz #40 : Październik 22, 2009, 19:32:11 »

Dobra, opis uaktualniony. Trochę później niż obiecałem, ale ładowałem akumulatory do mojego fotopstryka.

W ogóle to miło mi, że ktoś wygrzebał ten wątek! Byłem w szoku.  Embarrassed
Ok Wink Widać zmiany na lepsze.
Jedynie co bym zmienił to może korzeń na nieco mniejszy ;>
Bo ten jest strasznie przytłaczający?
Piękne Gurami. Miałeś już tarło?   Wink
Zapisane
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #41 : Październik 22, 2009, 20:38:16 »

Ok Wink Widać zmiany na lepsze.
Jedynie co bym zmienił to może korzeń na nieco mniejszy ;>
Bo ten jest strasznie przytłaczający?
Piękne Gurami. Miałeś już tarło?   Wink


Dzięki! Szkoda jedynie, że po drodze straciłem 2 szt gurami, ~200 kreweci i parę ciekawych roślin.

Korzenia nie oddam za żadną cenę!  No chyba, że na wiosnę faktycznie zabiorę się za wystrój typu Aquascaping Tongue

Tak tarło było jedno, w zeszłym roku (relacja foto gdzieś na forum). Teraz celowo niszczę gniazda, bo jest problem z pozbyciem się młodzieży.
Ale jeśli jesteś zainteresowany odbiorem ~40szt za mniej więcej 7 miesięcy to powiedz tylko słowo, a zostanę rybim alfonsem  Afro
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
macciek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #42 : Październik 24, 2009, 08:50:17 »

Witam przepiekne masz te guraminy akwa super pozdrawiam papa papa papa
Zapisane
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: