Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « krist81 240 Ogólne Aktualizacja str2
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: krist81 240 Ogólne Aktualizacja str2  (Przeczytany 5150 razy)
krist81
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« : Czerwiec 15, 2009, 11:33:42 »

Chciałbym przedstawić wam mój baniak

Witam chciałem wam przedstawić moje akwarium
Powstało ono 28.05.08 dosyć dawno ale dużo w nim zmieniłem

Akwarium
Wymiary 120x40x50
Oświetlenie Pokrywa własnej roboty  1x30w Świetlówka Power Glo,1x30w Swietlówka AQua Glo, 2x świetlówka energooszczędna.
Filtracja Tetra tec EX 700 ,AquaEl Unifilter 1000
Ogrzewanie Tetra HT 150W
Napowietrzenie Tetra APS 150
Podłożę ziemia ogrodowa z Biedronki ok 0,5cm na to żwierek o granulacji 2-7mm

Chemia dla roślin Planta Gainer PRO Hydro Minera oraz PLANTA GAINER FERRO.

Obsada

Skalar x4
Kosiarka x7
Bocja wspaniała x4
Glonojad Gibiceps x1
Kirysek x4
Rozbora klinowa x7
Bojownik 1
Na chwile obecną w zbiorniku pływa sobie jeszcze :

Sumik Rekini x2

Roślinność

Żabienica szerokolistna x2
Anubias x2
Cryptooryna spiralis x1
Gałęzatka x3

Powstanie aqwa





Tak wygląda nowa pokrywa


a to już zdjęcia aqwa

w kwietniu 2009






Maj 2009







Postaram się jeszcze wrzucić najnowsze zdjęcia do tego jeszcze mam po raz pierwszy narybek skalarów.


Opinie i sugestie mile widziane
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 13:29:54 wysłane przez krist81 » Zapisane

Albixxx
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 157


Może kiedyś...


WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 15, 2009, 12:06:37 »

fajne akwa.  podoba mi się ten korzeń. Co bym w nim zmienił? tło, najlepiej na czarne i jednolite, zagęścił (chyba że samo się zrobi Cheesy) wokół filtra, bo rzuca się w oczy/ przesunął filtr na drugą stronę .Musze przyznać, że akwa mi się podoba.
pozdro
Zapisane

margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 15, 2009, 12:53:53 »

akwarium piękne, tło mi się bardzo podoba, komponuje się z roślinami wewnątrz (ja też mam takie tło Cheesy), rybki są śliczne, czekam na nowe zdjęcia papa
Zapisane

Xmodsss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 145



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 15, 2009, 13:37:53 »

podoba mi się Grin Afro
Zapisane
Kamil921023
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 411



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 15, 2009, 14:49:55 »

Czytając opis myślałem,że będzie łyso z roślinami a tu takie zaskoczenie.Akwa wygląda fajnie,ale przenieś ten filtr na drugą stronę Wink
A jak tam narybek?
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 15, 2009, 19:35:33 »

prawa strona ładnie zarośnięta ale lewa trochę lipa. zwartka po prawej i po lewej - kupowałeś i sadziłes ją w tym samym okresie?
troche bardziej lewy bok do obsadzenia.

ten mały filtr wewnętrzny w ogóle bym wywalił.  a jeśli chcesz go zostawić to wywal z niego tą ceramikę. w tetrze jakie masz wkłady? jeśli także taką ceramikę to ją pokrusz młotkiem by była bardziej zwarta i przepływ wody w niej był jak najmniejszy. wtedy wewnętrzny zostaw tylko na samej gąbce i często go płucz by jak najbardziej ruszał wodę. ale generalnie nie potrzebujesz w takim baniaku, aż dwóch filtrów. 
Zapisane

krist81
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 16, 2009, 10:25:38 »

Najaktualniejsze dziś zrobione troszkę się tv odbija od szyby ale dziś wieczorem postaram się wrzucić lepsze fotki



A link do mojej pierwszej hodowli skalarów w podpisie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 10:36:05 wysłane przez krist81 » Zapisane

waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 16, 2009, 11:50:11 »

Siemka;)

Zdjęcia rób w nocy, a TV wyłącz - niech akwa będzie jedynym źródłem światła w pomieszczeniu;). Z czego zrobiłeś pokrywę?
Prawa strona elegancko zarośnięta:)
Zapisane
krist81
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 16, 2009, 11:57:31 »

pokrywa jest zrobiona z plexi może jeszcze dziś wstawie temat w zrób to sam i pokażę kilka zdjęć jak ona wygląda.
Zapisane

waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 16, 2009, 12:20:06 »

pokrywa jest zrobiona z plexi może jeszcze dziś wstawie temat w zrób to sam i pokażę kilka zdjęć jak ona wygląda.

Byłbym wdzięczny:) Wspomnij też o kosztach jakie poniosłeś ( o ile to nie tajemnica). Wszystkie te pytania z mojej strony są dlatego, że powoli przymierzam się do ulepszenia oświetlenia dla mojego akwarium i jakoś mi się nie widzi robić to ze standardową pokrywą.
Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #10 : Czerwiec 16, 2009, 18:09:02 »

Cytuj
pokrywa jest zrobiona z plexi może jeszcze dziś wstawie temat w zrób to sam i pokażę kilka zdjęć jak ona wygląda.
Ja też byłabym wdzięczna za w miarę dokładny opis zwłaszcza tych wszystkich elektrycznych badziewi, które trzeba zaistalować żeby to wszystko działało, bo kompletnie się na tym nie znam a  przymierzam się do kupna nowego baniaczka i fajnie byłoby żeby był porządnie oświetlony.
Akwa bardzo fajne, roślinki ładnie rozrośnięte i nie naćkane wszystkich mozliwych gatunków. Tła też bym nie zmieniała, wygląda bardzo naturalnie. Dodałabym tylko jeszcze ze 2-4 bocje wspaniałe i ze 20-25 razbor klinowych, bo 7szt ginie w takim wielkim akwa, a w większym stadku prezentują się super. No i te sumy rekinie zdziepko za duże rosną do takiego baniaczka.
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
krist81
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 16, 2009, 23:15:21 »

O to link z informacjami o pokrywie

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24876.new#new
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #12 : Czerwiec 17, 2009, 05:53:33 »

Niby bardzo ladnie, ale jak na moj gust to troszke za kolorowo - tak bez ladu i skladu. Byc moze w realu wyglada to lepiej. Brakuje jakiegos centralnego punktu, ogladajac mozna dostac lekkiego oczoplasu przy tej ilosci kolorow.
Ale to Twoj cyrk i Twoi clawni, wiec mnie nie musi sie podobac  Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 05:56:05 wysłane przez gina2006 » Zapisane

krist81
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #13 : Czerwiec 17, 2009, 11:55:35 »

W aqwa pojawili się nowi mieszkańcy 10 neonek inessa. 
Zapisane

waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #14 : Czerwiec 17, 2009, 13:08:11 »

W aqwa pojawili się nowi mieszkańcy 10 neonek inessa. 
Dobry wybór, choć przy Twoim litrażu może ich być dwa razy więcej i myślę, że taka ławica o wiele lepiej by się prezentowała:)
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: