Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Konrad86 240l Malawi  (Przeczytany 20360 razy)
kikoo83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #45 : Marzec 06, 2010, 21:53:27 »

baniak po prostu piekny zeby ci wszystko fajnie roslo pozdrawiam
Zapisane
Laston
Akwa 54l
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #46 : Marzec 07, 2010, 20:43:42 »

Bardzo łade akwarium...
Zapisane

Akwa 54l
2 molki (para)
2 kiryski pstre, 2 spiżowe i 1 panda
6 neonków innesa 2 czerwone i 2 czarne (zamierzam jeszcze dokupić, żeby sie rozmnażały ;p)
I w *** ślimaków!!!!!!!!!!! (zamierzam kupić "helene" żeby je wytępić.) Cheesy

Oświetlenie 15W nie umiem znaleźć 25W chyba nie ma na moja pokryw
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #47 : Marzec 07, 2010, 22:39:38 »

Szkoda zieleniaka był super a te kamyczki to nie moja bajka więc nie będę się wypowiadał wygląda ogólnie estetycznie.
Sorry Konrad86 ale nie mogę gościu Laston cyt.
Cytuj
Bardzo łade akwarium...
Daj spokój z tym samym tekstem jak nie jesteś polakiem to naucz się czegoś innego niż to, bo cie jakis mod zawiesi.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
kerimm
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #48 : Marzec 08, 2010, 00:17:49 »

Musze przyznac ze  czerwony piaskowiec spisuje sie wysmienicie:)
Zapisane
Lepekun
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 109


Dziki z afryki :)


« Odpowiedz #49 : Marzec 08, 2010, 20:48:54 »

Witam !
Bardzo ładnie się zaczyna  Grin
Dokup jeszcze co najmniej 5 saulosi żebyś miał potem z czego wybrać harem ...
Zapisane

450 Malawi i 112 kotnik
Konrad86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131



« Odpowiedz #50 : Marzec 09, 2010, 19:33:02 »

kikoo83 kamienie raczej większe nie urosną ale dzięki.
kerimm dzięki, trochę się obawiałem że może barwic wodę ale było wszystko ok.
Lepekun również dzięki, docelowo ma być 5-6 gatunków pysiów, ryby będą trzymane metodą kontrolowanego przerybienia  
baniakmaniak z rośliniaka całkiem nie zrezygnowałem, oto moja namiastka rośliniaka
akwa 63l ma ok. miesiąc

« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 16:10:54 wysłane przez Konrad86 » Zapisane

Lepekun
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 109


Dziki z afryki :)


« Odpowiedz #51 : Marzec 09, 2010, 20:18:44 »

6 Gatunków w 240 litrów dla mnie to nieporozumienie ..... Max 3 gatunki do takiego akwarium . Planując obsadę zwróć uwagę że jeden gatunek to 1+3 w przypadku MBUNA czyli 24 wcale nie małych ryb .samców Saulosi  musisz zostawi  co najmniej dwóch bo jeden nie pokażę ci pełnych barw . Przed wsadzeniem tych 6 gatunkowa radził bym ci się głęboko zastanowić , nie tylko pod względem humanitarnym  (dla mnie to będzie Oświęcim ) ale także filtracji pyski strasznie brudzą ...
Zapisane

450 Malawi i 112 kotnik
Śnieżynka16
Hobby-->PAsja-->Obsesja...
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 37


Moje ulubione rybki.Może kiedyś będe je miała?. ;)


« Odpowiedz #52 : Marzec 09, 2010, 21:10:43 »

Wiesz co, masz wspaniałe akwarium, najbardziej podoba mi się z te przed ostatnie zdjęcia, z tym superanckim oświetleniem  Cool Cool
Roślinność, bomba, tak jak mówiłeś, widać że fachowcem jesteś  Wink   Również to ost zdjęcie jest zrobione pod ciekawym kątem , znaczy się fajnie go urządziłeś, jak na takie rozmiary wygląda nad zwyczaj obszernie  Grin Grin Grin
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów,  Good !
Zapisane

''Akwarystyka to nieuleczalna choroba.''    przez tą chorobę umrę!!!


^^...  Nie Kupujcie Kuli!!!  Żadne stworzenie nie chce być trzymane w ciasnocie, ty również nie chciałbyś... ^^
Konrad86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131



« Odpowiedz #53 : Marzec 09, 2010, 21:27:09 »

Śnieżynka16   dzięki  Smiley


6 Gatunków w 240 litrów dla mnie to nieporozumienie ..... Max 3 gatunki do takiego akwarium . Planując obsadę zwróć uwagę że jeden gatunek to 1+3 w przypadku MBUNA czyli 24 wcale nie małych ryb .samców Saulosi  musisz zostawi  co najmniej dwóch bo jeden nie pokażę ci pełnych barw . Przed wsadzeniem tych 6 gatunkowa radził bym ci się głęboko zastanowić , nie tylko pod względem humanitarnym  (dla mnie to będzie Oświęcim ) ale także filtracji pyski strasznie brudzą ...

3 gatunki to już nie kontrolowane przerybienie potrzebna jest większa ilość aby rozłożyć agresje samców na kilku rywali . Mam znajomego który w 216l trzyma 7 gat. i wszystkie podchodzą mu do tarła. Są tego plusy i minusy plusem jest to że można trzymać większą liczbę gatunków, minusem to że ryby nie mają swoich stałych rewirów.
 Co do filtracji na dzień dzisiejszy mam :
filtr zewnętrzny 900l/h  filtracja biologiczna
filtr wewnętrzny 500l/h filtracja mechaniczna
oraz planuje budowę filtra hydroponicznego do pochłaniania NO3
powinno starczyć
Zapisane

Lepekun
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 109


Dziki z afryki :)


« Odpowiedz #54 : Marzec 09, 2010, 22:05:55 »

Wiem co to jest kontrolowane przerybienie ale dla mnie to jest głupota ... czyli już wszystko ustaliłeś .. Mogę się spytać tylko szczerze ile kolega ma lat rybki i jakie gatunki Huh To że ryby przystępują do tarła to nic nie znaczy .. Ale co ja ci będę tłumaczył to twój watek  nie będę zaśmiecał ...
Ps. Pozdro dla twojego kolegi co założył obóz koncentracyjny  dla ryb   Wściekły
Zapisane

450 Malawi i 112 kotnik
djdzej555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :)


« Odpowiedz #55 : Marzec 10, 2010, 06:45:03 »


Bardzo ładnie będzie. Te belki oświetleniowe na taki baniaczek muszą kosztować Cool. Podoba mi się podłoże bazaltowe wszystkie urządzenia to masz hi-tech.  Good !


Wiem co to jest kontrolowane przerybienie ale dla mnie to jest głupota ... czyli już wszystko ustaliłeś .. Mogę się spytać tylko szczerze ile kolega ma lat rybki i jakie gatunki Huh To że ryby przystępują do tarła to nic nie znaczy .. Ale co ja ci będę tłumaczył to twój watek  nie będę zaśmiecał ...
Ps. Pozdro dla twojego kolegi co założył obóz koncentracyjny  dla ryb   Wściekły

Nie zgadzam się absolutnie z twą wypowiedzią Lepekun. Wydaje mi się, iż właściciel nie jest hodowcą tylko akwarystą. Odtworzenie częściowego systemu przyrody to większe wyzwanie niż wychodowanie rybek jakiegoś gatunku.
Gdy miałem samice gupika w ilości 6szt. w akwarium 45l po rozmnożeniu się... . Kolega miał bojownika drugi skalary wszystko co ni przyjoł sklep szło na "paszę". Pamiętać trzeba, że sprzedawcy też wszystkiego nie sprzedają ... . Być humanitarnym to podziwiać rybki w ich naturalnym środowisku. Przestań już mi obozami straszyć Grin
Zapisane

wszystko wymaga czasu i nakładów sił oraz środków

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/djdzej555-45l-i-32l/
Konrad86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131



« Odpowiedz #56 : Marzec 10, 2010, 20:55:07 »

Wiem co to jest kontrolowane przerybienie ale dla mnie to jest głupota ... czyli już wszystko ustaliłeś.

Hmm dlaczego głupota bardzo wielu akwarystów to stosuje .
O kontrolowanym przerybieniu możemy mówić gdy 1  rybę przypada 10-15l.
Więc przy 5 gatunkach 20szt w moim przypadku wcale nie będzie im tak źle.  

djdzej555 dzięki Na zdjęciu może być słabo widać ale podłoże to AquaSubstrate II+
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2010, 21:06:40 wysłane przez Konrad86 » Zapisane

waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #57 : Maj 11, 2010, 13:29:39 »

Zaglądnąłem do tego wątku pierwszy raz od bardzo dawna i zauważam same pozytywne zmiany Smiley
Zapisane
Konrad86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131



« Odpowiedz #58 : Lipiec 18, 2010, 16:37:12 »

Wiele czasu minęło od mojej ostatniej wizyty na tym forum akwaria pozmieniały się z powodu awarii aparatu nie mogę wstawić aktualnych fotek mam jedynie stare zdjęcie 60-tki
Tak to niegdyś wyglądało:



Zapisane

Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: