Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « King 640 l Pawiookie, 600 l Channy Maculata, 840 l Channy Aurantimaculata
Strony: 1 [2] 3 4 ... 27
  Drukuj  
Autor Wątek: King 640 l Pawiookie, 600 l Channy Maculata, 840 l Channy Aurantimaculata  (Przeczytany 83910 razy)
Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 09, 2007, 20:18:15 »

Witam

no pewnie a kto bogatemu zabroni  Wink - niech jest 12 skalarów, swoją drogą 100 neonów, kirysków i otosków  też trochę ale ścisku nie widać.
generalnie ładnie (fajny korzonek  Good !) tylko nurzańce jakby lekko sponiewierane atakiem glonów.

pozdr.Torro

P.S.-zapomniałbym miło że zdjęcia w dużym formacie  Good !
P.S-2- u mnie hygroflie najlepiej rosną w wiadrze gdzie leżą i czekają do wsadzenia do akwa  Grin Grin Grin (potem tragedia-to ci chwast Wściekły)
Zapisane
złośnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #16 : Wrzesień 09, 2007, 21:02:28 »

neon - 100 szt, jestem w szoku Cheesy i jeszcze 30 otosków.
Takie ogromne akwa, narazie nie mieści mi się to w głowie Wink
Szacunek, tyle powiem ;]

choć najbardziej podoba mi się 112 l Smiley

Zapisane

63 l:

5x kirysek pstry
4x neon czarny
3x neon diamentowy
2x otosek
2x colisa chuna
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 21, 2007, 10:59:00 »

zrobiłbyś foty rybom w zbliżeniu  Wink
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 23, 2007, 11:01:28 »

a ja mam pytanie po jaka cholipie ta lampa uv ci dziala ? ? ? podaje fe i micro a uv je likiwduje
no i jeszcze jedno no3 0 podtsawowy budulec roslin a ty masz 0 ,   po4 0,3 jestes pewien przy takim poziomie to glonarium ?
Nie zebym sie czepial no ale mnie to ciekawi
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2007, 11:05:25 wysłane przez TURYSTA » Zapisane
King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #19 : Wrzesień 24, 2007, 15:09:22 »

Spokojnie Turysta, spokojnie, po prostu nie grzebię się w tym wątku za każdym razem jak coś zmieniam w akwa, po krótce (może Cię to uspokoi Smiley). Od czasu zmian w akwarium (i po walce z glonami podczas której zaprzestałem nawożenia) nie nawożę, dodatkowo chodzi hydroponika, testy JBL wskazują zerowe poziomy NO3 (tu akurat trochę się dziwię, ale nic przyjmuję jak jest), PO4 i Fe.
Gloniszcza nie wyeliminowane do końca, ale nie rozprzestrzeniają się i wykazują raczej regres, obsada roślinna jest jak widać na zdjęciu mocno ograniczona, nurzańce mimo wszystko rosną, mikrozorium wykazuje pewne oznaki albo braku mikro, albo poprostu ten typ tak ma (ciemne plamy).
Masz zapewne rację, że atak glonów spowodowany był od początku zbyt niskim poziomem azotu w stosunku do fosforu, tak jak pisałem na początku, cały czas grzebię łapskami w akwarium i coś zmieniam i chyba jeszcze wciąż nie osiągnąłem stanu zadowolenia, myślę, że w kolejnej odsłonie (jeżeli hydroponika sie sprawdzi), ziela w akwa będzie jeszcze mniej i brak sprzętu z CO2 i mniej światła a woda brąz. Zmnienię pierwszy wątek, żebyś się o  moje "glony" nie martwił Smiley.
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 24, 2007, 19:23:30 »

spoko tak po prosty pytam Smiley kazdy z nas prowadzi swoje experymenta i wyciaga z tego wnioski
jak koncze z nitkami zaczynam z kransorostami Emi mi wbila gwozdza jak to jest ze one sa Smiley
Wiec wlasnie rozwijam kranorosty heh Smiley
a moze tak otwozyc dzial glony na sprzedaz Smiley kup wychoduj zwalcz Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2007, 19:42:36 wysłane przez TURYSTA » Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 27, 2007, 19:30:12 »

bardzo przyjemny baniaczek. Klasyczna aranżacja i bardzo klasyczna obsada, ale to nie jest zarzut.

PS: Wydaje mi się że te złote zbrojniki to plekostomusy a nie zbrojniki niebieskie.
Zapisane

King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #22 : Wrzesień 28, 2007, 14:01:40 »

PS: Wydaje mi się że te złote zbrojniki to plekostomusy a nie zbrojniki niebieskie.

sam je o to podejrzewałem, ale nie mogę się doliczyć ilości promieni w płetwie grzbietowej by mieć pewność,  o przynależności do gatunku Ancistrus przekonuje mnie to, że wzrost obu osobników zatrzymał się na mniej więcej 10 cm
Zapisane

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #23 : Wrzesień 28, 2007, 14:29:57 »

Dopiero zajrzałam. Nowy wygląd bardzo korzystny Smiley
Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że zrobienie dobrej aranżacji w dużym zbiorniku jest o wiele trudniejsze niż w mniejszym, także gratulacje.
Zapisane
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #24 : Wrzesień 29, 2007, 08:19:07 »

Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że zrobienie dobrej aranżacji w dużym zbiorniku jest o wiele trudniejsze niż w mniejszym, także gratulacje.

No o tak jest.Im zbiornik większy tym trudniej zrobić z niego piękne akwa.No ale Kingowi się to udało  Wink
Zapisane

King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #25 : Październik 15, 2007, 20:38:50 »

Nie wiem co to jest, bo chociaż czasu mam bez przerwy za mało, to ciągle coś pcha mnie do moczenia łap w akwa i ciągłych zmian, generalnie zmiany do wglądu w pierwszym wątku.

Co uległo zmianie: glony pokonane, kosztem części flory  i zmian w wyglądzie akwa, teraz jest bardziej mroczno i tajemniczo, ale rybkom zdecydowanie bardziej to pasuje. Nie ma dozowania CO2 i nawożenia, obecna flora tego nie potrzebuje a i tak rośnie jak wściekła. Doszła hydroponika, doskonale spełnia swoje zadanie: azot i fosfor nie wykrywalne.
Pomysł na Malawi upadł: odpodobało mi się i życie zmusiło mnie do przeznaczenia akwa na podchowalnikowe dla skalarów, atmosfera w nim też torfowo korzeniowa i nawet bardziej mi się podoba.

Summa sumarum tak coś czuję, że to nie jest ostatnia odsłona, pożyjemy zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2007, 20:44:40 wysłane przez King » Zapisane

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #26 : Październik 15, 2007, 21:24:39 »

O matko, dopiero skojarzyłam skąd znam te hydroponikę no i jak zerknęłam na banerek Cheesy
Na 100% nie ostatnia odsłona bo zbiorniki mają to do siebie, ze przyciągają łapy do grzebania a głowy do kombinowania co tu zmienić, ulepszyć, poprawić Wink

Pozdrawiam,

Monika Smiley

PS. Masz może zdjęcie jak jeszcze w hydroponice był papirus w wielkości nie pozwalającej na nic Wink ?
Zapisane
splendens
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 213



« Odpowiedz #27 : Październik 15, 2007, 22:17:47 »

Pieknie. Wink A jakie roslinki rosną w tej hydroponice? Nie za mało ich? Wszystkie tego typu filtry jakie widzialem byly zrobione z doniczek a Ty tu szkłem zarzucasz. Respekt. Grin I jak sie to cudo sprawuje?
Zapisane
King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #28 : Październik 16, 2007, 10:45:21 »

Monika, foty z papirusem niestety nie mam, ale faktem jest, że osiągnął rozmiary tataraku.
Odpowiadając na pytanie Splendersa: w hydroponice rósł papirus, ale wyciągnąwszy w 2 tygodnie prawie wszystko z wody, znacznie przerósł moje oczekiwania i możliwości lokalowe, pozostał tylko skrzydłokwiat i doskonale się sprawuje, widać, że mu tam dobrze, bo kwitnie na opkrągło, wszystko sprawuje się świetnie, azotany, fosforany prawie niewykrywalne. Przez miesiąc niepodmieniałem wody, ale teraz to robię, bo jakoś tak lepiej się z tym czuję Smiley i koszmary ryb błagających o pomoc przestały mnie w nocy męczyć Wink
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #29 : Październik 16, 2007, 11:23:48 »

No pierwsza klasa choć dla mnie zbyt to wszystko symetryczne. Hydroponika bardzo pasuje a akwarium sprawia wrażenie cieplutkiego i przyjemnego.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 27
  Drukuj  
 
Skocz do: