Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jaroboy [52,2l] - restart  (Przeczytany 1961 razy)
jaroboy
Nowy
*
Wiadomości: 35


« : Luty 26, 2011, 15:12:07 »

Witam,

po blisko 3 latach zrobiłem restart akwarium, dokładnie 4 tygodnie temu. Wyrzuciłem wszystko, wygotowałem żwir, umyłem grzałkę, termometr.
Zostawiłem ok 30% wody, filtr (nie płukałem).

Teraz w moim akwarium mam ryby:
- glonojad złoty (został ze starego akwa)
- 2 neonki (zostały ze starego akwa)
- 1 gupik (dostałem od innego akwarysty)
- 3 kirysy sterby (nowe)
- para prętników karłowatych (nowe)
- para Platek (nowe)

Rośliny:
Zupełnie nowe, nie wiem jak się nazywają (widać na zdjęciach). Pod żwirem podkład + dodatkowo pododawałem nawóz w kulkach.
Dodatkowo korzeń, zostawiony ze starego akwa.

Sprzęt:
Filtr aqua-el fan-1 plus, grzałka 75W, termometr

Zdjęcie (1 miesiąc po zalaniu)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 19:24:02 wysłane przez jaroboy » Zapisane

---------------------
jaroboy
Aqwaman
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Luty 26, 2011, 15:38:38 »

Mi się bardzo podoba  Smiley , no to teraz czekamy aż się roślinki bardziej rozrosną  Cool
Zapisane
Marcin1703
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2011, 16:11:42 »

Zbrojnik Albinos ( nie glonojad) nie nadaję się do takiego małego akwa on rośnie do 15 cm, zmieniłbym to podłoże na jednolity kolor ale to moje zdanie. Neon to rybka stadna minimum 6 sztuk
Zapisane
jaroboy
Nowy
*
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #3 : Luty 26, 2011, 19:23:08 »

Dokupiłem jeszcze parę Platek. Neony zostały mi ze starej ławicy, nie będę uzupełniać ich składu. Glonojada mi sprzedali jak kupowałem pierwsze ryby i do dziś jest. Mam zamiar go oddać bo już teraz wiem, że jest za duży. Dzięki za uwagi.
Zapisane

---------------------
jaroboy
Marcin1703
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2011, 19:26:28 »

ok spoko, po to jest to forum żeby się czegoś dowiedzieć  Good !
Zapisane
tasiorek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #5 : Luty 26, 2011, 19:57:29 »

paletki do oddania.. myślę że prętniki mogą zostać  Roll Eyes
Zapisane

jareczek3x3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #6 : Luty 26, 2011, 22:34:46 »

Zbrojnik Albinos ( nie glonojad) nie nadaję się do takiego małego akwa on rośnie do 15 cm, zmieniłbym to podłoże na jednolity kolor ale to moje zdanie. Neon to rybka stadna minimum 6 sztuk

Marcin1703 sam masz u siebie taki sam żwirek a insynujesz komuś jednolity. pozdr.
Zapisane
Marcin1703
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #7 : Luty 27, 2011, 09:11:27 »

Zbrojnik Albinos ( nie glonojad) nie nadaję się do takiego małego akwa on rośnie do 15 cm, zmieniłbym to podłoże na jednolity kolor ale to moje zdanie. Neon to rybka stadna minimum 6 sztuk


Marcin1703 sam masz u siebie taki sam żwirek a insynujesz komuś jednolity. pozdr.

Najpierw obejrzyj dokładnie moje zdjęcia wtedy porównuj bo jak na razie mam normalne kamienie  płukane i chcąc nie chcąc mają inne odcienie.
Tu wklejam zdjęcie żebyś miał porównanie
Zapisane
PYSZCZAK_2010
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #8 : Luty 27, 2011, 10:17:09 »

paletki do oddania.. myślę że prętniki mogą zostać  
joroboj napisał że dokupił platki,które mogą być,a nie paletki
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 10:18:59 wysłane przez PYSZCZAK_2010 » Zapisane

240l Malawi
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 27, 2011, 11:35:13 »

Mi się podoba. Tylko nad tym żwirkiem się zastanawiam, ile cm jest go tam przy przedniej szybie, chyba z 6cm? Przepchałbym troszkę bardziej do tyłu, niepotrzeba tyle żwiru przy przedniej szybie, a wizualnie akwarium zrobi się przestronniejsze.
Zapisane

jareczek3x3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #10 : Luty 27, 2011, 18:22:25 »

Zbrojnik Albinos ( nie glonojad) nie nadaję się do takiego małego akwa on rośnie do 15 cm, zmieniłbym to podłoże na jednolity kolor ale to moje zdanie. Neon to rybka stadna minimum 6 sztuk


Marcin1703 sam masz u siebie taki sam żwirek a insynujesz komuś jednolity. pozdr.

Najpierw obejrzyj dokładnie moje zdjęcia wtedy porównuj bo jak na razie mam normalne kamienie  płukane i chcąc nie chcąc mają inne odcienie.
Tu wklejam zdjęcie żebyś miał porównanie

ale to nie jest jednolity tak jak komuś doradzasz, jak chcesz sobie nabić postów to idź na czat
Zapisane
Marcin1703
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #11 : Luty 27, 2011, 21:26:34 »

Skończ tą swoją pustą gadkę bo jest zbędna, jak coś Ci się nie podoba to zmień forum bo moje kamienie się różnią bardzo od jego ale jak nie widzisz różnicy to idź do okulisty.
Zapisane
tasiorek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #12 : Luty 27, 2011, 21:35:02 »

paletki do oddania.. myślę że prętniki mogą zostać 
joroboj napisał że dokupił platki,które mogą być,a nie paletki

przepraszam mój błąd.. byłem zmęczony Cheesy
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: