Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « grodek78 [250L] Pielęgnice wśród korzeni
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  
Autor Wątek: grodek78 [250L] Pielęgnice wśród korzeni  (Przeczytany 28402 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #75 : Październik 07, 2010, 09:20:25 »

imho samiec chcę podejść jeszcze raz do tarła a samica póki co jeszcze nie gotowa...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #76 : Październik 12, 2010, 22:12:30 »

Zrobiłem w akwarium małe przemeblowanie, tak aby nieco odświeżyć wystrój. Wywaliłem jeden duży kamień i inaczej poukładałem korzenie. Pozbyłem się również Cryptocoryne Walkerii i Cryptocoryne Wendtii Green, które miały się niestety coraz gorzej. Wydaje mi się, że obecnie wystrój jest lepszy. Ryby mają nadal kryjówki między korzeniami oraz więcej wolnej przestrzeni do pływania. Teraz akwarium wydaje się nieco większe. A czy jest lepiej, czy gorzej jeżeli chodzi o wystrój, to oceńcie sami.


Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #77 : Październik 13, 2010, 22:53:37 »

no można powiedzieć, że dwie różne bańki, jak "jacki" się mają?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #78 : Luty 07, 2011, 10:47:28 »

Na początku stycznia niebieskołuskie powędrowały w dobre ręce, do większego baniaka. Od kilku tygodni baniaczek zamieszkuje para pielęgnic miodowych i para (mam przynajmniej taką nadzieję) pielęgnicy Meeka oraz harem mieczyków. Na pierwszej stronie aktualne zdjęcia akwarium.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #79 : Luty 07, 2011, 21:18:00 »

gdzie kupiłeś miodowe? sam chciałbym je dostać do nowej bańki bo mojemu 3-letni synkowi podobają się najbardziej żółte rybki.

btw szkoda, że nie wystartowałeś ze swymi rybciami w konkursie.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2011, 21:28:32 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #80 : Luty 08, 2011, 21:21:45 »

gdzie kupiłeś miodowe? sam chciałbym je dostać do nowej bańki bo mojemu 3-letni synkowi podobają się najbardziej żółte rybki.
W Lubinie.
btw szkoda, że nie wystartowałeś ze swymi rybciami w konkursie.
A w jakim Huh ? Szczerze mówiąc ostatnio niezbyt pilnie śledzę to co dzieje się na forum, więc nie jestem zbytnio w temacie.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #81 : Luty 08, 2011, 21:54:27 »

A w jakim Huh ? Szczerze mówiąc ostatnio niezbyt pilnie śledzę to co dzieje się na forum, więc nie jestem zbytnio w temacie.


no mrs zorganizował:
http://www.akwarium.net.pl/forum/konkursy-akwarystyczne/i-konkurs-akwarystyczny-uzytkownikow-forum-wodnego-swiata/

można jeszcze głosować - jakbyś znalazł chwilę to przejrzyj prace i do głosowania.


wracając do miodowych w sklepie jakimś dostałeś czy wysyłkowo? - napisz co i jak,
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #82 : Luty 11, 2011, 11:49:29 »


wracając do miodowych w sklepie jakimś dostałeś czy wysyłkowo? - napisz co i jak,

Kupiłem je w sklepie w Lubinie przy ulicy Parkowej. Nie wiem, czy sprzedawca jest skłonny wysyłać ryby, nie pytałem o to. Miodówki, które miał u siebie były już trochę podrośnięte i zaczęły dobierać się w pary. Jeżeli będziesz w przyszłości chętny, to możemy się jakoś dogadać, gdy tylko dochowam się potomstwa miodówek.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #83 : Luty 11, 2011, 22:10:30 »

no za jakiś miesiąc będę odpalał nową bańkę także odezwę się, póki co mam na dzień dzisiejszy ze sto młodych sajek....

btw mieszkam ok. świdnicy
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #84 : Październik 25, 2011, 10:48:31 »

Witam po dłuższej przerwie.
Ostatnio z braku czasu rzadko zaglądałem na forum, śledziłem jedynie kilka interesujących mnie wątków w dziale Nasze Akwaria. W moim baniaku trochę się pozmieniało.

Parka miodówek w lipcu miała pierwsze tarło, jednak nie dochowałem się narybku. Po kilku dniach dniach ikra zniknęła i jak do tej pory nie tarły się ponownie.

Dwie Meeki które miałem to prawdopodobnie samice. Ta większa do niedawna rządziła w akwarium. W piątek do baniaka wpuściłem pięknego samca. Przez trzy dni był spokojny, a czwartego dnia zaprowadził już "swoje porządki", ustawiając wszystkie pozostałe pielegnice. Mieczyki jak na razie są przez niego ignorowane. Czas pokaże, czy Meeki dobiorą się w parę.

W baniaku umieściłem bukowe gałęzie oraz liście. Nie jest to akwarium biotopowe, lecz dekoracyjne, chciałem jedynie stworzyć bardziej "naturalny" wystrój. Ktoś wie, jak jest z trwałościa takich bukowych liści?

Poza tym od piątku zbiornik przykryty jest nowa pokrywą, którą samodzielnie wykonałem ze spienionego PCV. Obecnie akwarium oświetlane jest jedną 39W świetlówką Sylwania Grolux.

Poniżej kilka zdjęc z obecnego wystroju akwarium oraz dwa filmiki.













Ogólny widok na akwarium:


Podczas karmienia:



« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 22:48:39 wysłane przez grodek78 » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #85 : Październik 30, 2011, 05:00:49 »

ja dawałem liście buku, dębu, klonu i bukowe prezentują się imho najlepiej i chyba nawet najdłużej "wytrzymują".

Meeki ładne choć nie do końca wybarwione jak duże są?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #86 : Listopad 01, 2011, 21:33:45 »

ja dawałem liście buku, dębu, klonu i bukowe prezentują się imho najlepiej i chyba nawet najdłużej "wytrzymują".

Meeki ładne choć nie do końca wybarwione jak duże są?

Dzięki za odpowiedź. Najdłużej wytrzymują, tzn. jak długo? Kilka tygodni, czy też może kilka miesięcy?
Liście, które umieściłem w baniaku mają czerwone zabarwienie. Nie wygląda to tak jak chciałem, być może jednak zbierałem je zbyt wczesną jesienią, tuż po tym jak opadły.

Największa Meeka ma około 10 cm, dwie pozostałe są w granicach 6-7 cm. Czy są na tyle młode, że  być może staną się ładniej wybarwione? Staram się podawać im bardzo urozmaicony pokarm, sprzyjający lepszemu wybarwieniu. Nie wiem czy nie są to ryby z wielopokoleniowego chowu wsobnego, co może mieć wpływ na ich wybarwienie?

Co sądzisz na temat wystroju baniaka? Oczekuję szczerego komentarza z Twojej strony, bo widzę że masz wiedzę i doświadczenie w temacie pielęgnic, wiec liczę się z Twoim zdaniem. Nie wiem dlaczego, ale mój wątek jest jakoś wyraźnie ignorowany przez większość osób.
Pozdrawiam
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #87 : Listopad 01, 2011, 21:48:11 »

Nie wiem dlaczego, ale mój wątek jest jakoś wyraźnie ignorowany przez większość osób.
To, że nic nie piszę nie znaczy, że ignoruję Smiley
Chciałeś szczerości to proszę.
1. Pozbyłbym się koniecznie mieczyków jakoś takm nie pasują.
2.Część chwastów np tego anubiasa z lewej strony bym wyawlił i w zwolnione miejsce wrzuciłbym gałęzie.
3. Ogólnie za dużo chwastów za mało gałęzi.
Oczywiście to sa tylko moje sugestie.  Zbiornik ma się Tobie podobać i odpowiadać rybom
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #88 : Listopad 01, 2011, 22:07:04 »

Najdłużej wytrzymują, tzn. jak długo? Kilka tygodni, czy też może kilka miesięcy?
Liście, które umieściłem w baniaku mają czerwone zabarwienie. Nie wygląda to tak jak chciałem, być może jednak zbierałem je zbyt wczesną jesienią, tuż po tym jak opadły.
Dobrafem nie jestem, ale głos zabiore.
Po miesiącu z liści nie zostanie nic.
Ja zawsze zostawiam liście do całkowitej degradacji.
Czasami, gdy na dnie osiądzie zbyt dużo "resztek", ściągam to po prostu przy podmianie wody.
Liście zaczną się rozkładać już po kilku dniach, znaczy to, że stan w jakim wpakowałeś je do baniaka nie utrzyma się zbyt długo.

Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #89 : Listopad 01, 2011, 22:26:52 »

Fakt mieczyki tam może i nie pasują ale przynajmniej to piękne nie skarlałe egzemlarze.
A w początkowym opisie masz straszny bałagan i nie wiadomo który baniak jest najnowszy zrezygnował bym z całej tej histori i otworzył nowy wątek na Twoim miejscu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 22:30:06 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  
 
Skocz do: