Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « grodek78 [250L] Pielęgnice wśród korzeni
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Drukuj  
Autor Wątek: grodek78 [250L] Pielęgnice wśród korzeni  (Przeczytany 28315 razy)
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #45 : Kwiecień 18, 2010, 17:29:41 »

I jak tam zbiornik? Głownie mnie interesuje jak rośliny, czy narazie ryby ich nie ruszają?
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #46 : Kwiecień 19, 2010, 09:20:15 »

I jak tam zbiornik? Głownie mnie interesuje jak rośliny, czy narazie ryby ich nie ruszają?
Jak na razie bez problemu, pielęgnice nie ruszają roślin. Może dlatego, że oprócz mięsnych dostają też roślinne pokarmy. A roślinki pokryły się glonem, czyli mam powtórkę z rozrywki.
Zapisane

Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #47 : Kwiecień 19, 2010, 09:27:14 »

Czyli nie kupiłeś tych Electric Blue widzę??
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #48 : Kwiecień 19, 2010, 12:08:53 »

Czyli nie kupiłeś tych Electric Blue widzę??
Nie, nie widziałem ich nawet w jakimkolwiek sklepie w mojej okolicy. A poza tym ich cena nie jest na moją kieszeń. Postaram się w najbliższym czasie zrobić jakieś dobre zdjęcie największego samca. Urósł trochę i pięknie się wybarwił.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #49 : Kwiecień 19, 2010, 13:31:54 »

No teraz to mnie powaliło na kolana...ciekawie wygląda. @grodek78 wodę lejesz z kranu czy z osmozy???
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #50 : Kwiecień 19, 2010, 18:37:45 »

Cytuj
.ciekawie wygląda. @grodek78 wodę lejesz z kranu czy z osmozy???

Przy tych rybach wystarczy woda z kranu.

Cytuj
Cytuj
Czyli nie kupiłeś tych Electric Blue widzę??
Postaram się w najbliższym czasie zrobić jakieś dobre zdjęcie największego samca. Urósł trochę i pięknie się wybarwił.

Z tym electric blue to kwestia dyskusyjna, na ile je hodować czy nie (ofc zależy od osobistych przekonań akwarysty) - ale często jest tak że naturalne odmiany bardziej cieszą oko, niż sztuczna electric blue.
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #51 : Kwiecień 20, 2010, 11:02:07 »

Cytuj
.ciekawie wygląda. @grodek78 wodę lejesz z kranu czy z osmozy???
Przy tych rybach wystarczy woda z kranu.
Dokładnie tak, leję prosto do akwa zwykłą, nieodstaną kranówkę.
Z tym electric blue to kwestia dyskusyjna, na ile je hodować czy nie (ofc zależy od osobistych przekonań akwarysty) - ale często jest tak że naturalne odmiany bardziej cieszą oko, niż sztuczna electric blue.
Ja nie jestem jakoś zbytnio przekonany do tej odmiany electric blue i dla mnie naturalna odmiana jest ładniejsza.
Zapisane

kikoo83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #52 : Kwiecień 21, 2010, 20:52:08 »

bardzo fajne te z ta duza ilosciom roslin
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #53 : Maj 02, 2010, 20:42:31 »

Z pośród sześciu pielęgnic, które wpuściłem do akwarium dobrała się parka, która przystąpiła do tarła. Zaskoczyły mnie całkowicie. Co prawda już dużo wcześniej widziałem, że te dwie ryby mają się ku sobie, jednak nie spodziewałem się, że tak szybko zaczną się trzeć.
Samica cały czas pilnuje ikry i wachluje ją płetwami. Samiec czuwa w pobliżu i gdy tylko jakaś ryba pojawi się w pobliżu, to natychmiast ją zaciekle odgania. Na szczęście na razie te potyczki nie wyglądają groźnie i  kończą się tylko na przepychankach i gonitwie.
Ciężko jest mi zrobić jakieś dobre zdjęcie samca bo cały czas jest w ruchu, goniąc po całym akwarium pozostałe pielęgnice.


Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #54 : Maj 03, 2010, 11:42:37 »

no to ciekawie się robi, czas chyba by zostawić parkę, coś zielona woda wychodzi na tych fotach
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #55 : Maj 03, 2010, 13:11:12 »

no to ciekawie się robi, czas chyba by zostawić parkę, coś zielona woda wychodzi na tych fotach
Tak będę musiał odłowić pozostałe ryby.
Woda faktycznie może być nieco zielona, bo w baniaku pojawiło się trochę zielenic.
A po jakim czasie wylegają się młode i czy od razu trzeba będzie je czymś karmić ?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #56 : Maj 03, 2010, 22:12:09 »

zobacz w moim wątku czym ja karmię - no póki co jeszcze żyją.... ale jak już zaczynają pływać to trza dawać im żarcia
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #57 : Maj 04, 2010, 20:52:01 »

W sobotę rano zauważyłem ikrę, a tutaj jak na razie nic się nie dzieje Sad. Odnoszę tylko wrażenie, że samica która jej pilnuje, pomału ale systematycznie ją podjada, bo wyraźnie jej ubyło.
Zapisane

grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #58 : Lipiec 07, 2010, 21:42:04 »

Parka, która się dobrała, tarła się trzy razy i dopiero za trzecim razem wylęgły się młode. I wtedy zaczął się sajgon w akwarium. Cztery pozostałe ryby do tej pory radziły sobie dobrze i nie zaobserwowałem, aby były sterroryzowane. Gdy pojawiły się młode to samiec tak je zaczął atakować, że wszystkie pochowały się za filtrem. Na szczęście odłowiłem je w trybie natychmiastowym i trafiły w dobre ręce.
Młode mają już prawie miesiąc i samodzielnie pływają po akwarium w poszukiwaniu pożywienia. Na pierwszej stronie zamieściłem fotkę maluchów z tatą Wink.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #59 : Lipiec 09, 2010, 20:20:49 »

gratuluję przychówku, dokarmiasz?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Drukuj  
 
Skocz do: