Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
  Drukuj  
Autor Wątek: Fotografowanie Akwa.  (Przeczytany 148392 razy)
Lucky
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 402


« Odpowiedz #120 : Maj 31, 2010, 21:15:49 »

Topielec - maja nawet dwa razy takie ISO - bynajmniej moj nikon a nie chce mi sie isc sprawdzic czy max nie jest czasem 4000

Zeby zdjecie oddawalo prawdziwe barwy warto na pewno ustawic odpowiedni balans bieli - w wiekszosci przypadkow na swiatło żarowe - i od razu kolory sie zmienia, bo w automacie czesto jest poprostu wszystko zielone az za bardzo, od podloza po korzenie itp

Najlepiej nie szalec z iso - sam zbiornik extra wyjdzie przy iso 64-200 ale dluzszym czasie naswietlania, jak mi nie zalezy zeby bylo widac dokladnie rybe - bo tylko one sa ruchome - to najlepiej wogole zrezygnowac z ISO i dac ZERO, a kombinowac z czasem naswietlania czy to 1/2 czy 2 sekundy itp,  Z pstrykaniem rybek w ruchu juz bardziej trzeba sie nakomibinowac - jest kilka mozliwosci zaleznie od aparatu
Zapisane
shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #121 : Lipiec 22, 2010, 18:57:10 »

Ja robię inaczej, zdjęcia robię głównie z ręki więc staram się robić nie poruszane więc czas min 1/60. I właśnie tutaj jest pomocne ISO bo nim podnosimy czułość matrycy więc także ma znaczny wpływ na czas migawki. Oczywiście należy starać się robić zdjęcia jak z najmniejszym ISO.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #122 : Lipiec 22, 2010, 21:52:17 »


Najlepiej nie szalec z iso - sam zbiornik extra wyjdzie przy iso 64-200 ale dluzszym czasie naswietlania, jak mi nie zalezy zeby bylo widac dokladnie rybe - bo tylko one sa ruchome - to najlepiej wogole zrezygnowac z ISO i dac ZERO, a kombinowac z czasem naswietlania czy to 1/2 czy 2 sekundy itp,  Z pstrykaniem rybek w ruchu juz bardziej trzeba sie nakomibinowac - jest kilka mozliwosci zaleznie od aparatu

 Huh Huh jak niby można dać ZERO ISO?
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #123 : Lipiec 22, 2010, 23:21:01 »


Najlepiej nie szalec z iso - sam zbiornik extra wyjdzie przy iso 64-200 ale dluzszym czasie naswietlania, jak mi nie zalezy zeby bylo widac dokladnie rybe - bo tylko one sa ruchome - to najlepiej wogole zrezygnowac z ISO i dac ZERO, a kombinowac z czasem naswietlania czy to 1/2 czy 2 sekundy itp,  Z pstrykaniem rybek w ruchu juz bardziej trzeba sie nakomibinowac - jest kilka mozliwosci zaleznie od aparatu

 Huh Huh jak niby można dać ZERO ISO?

Na każdym aparacie jest przycisk ON/OFF. Pozycja OFF to jest właśnie ISO=0
Zapisane
papassmerf
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #124 : Wrzesień 02, 2010, 18:52:20 »

Na każdym aparacie jest przycisk ON/OFF. Pozycja OFF to jest właśnie ISO=0
Padłem Grin Grin Good !
Zapisane
SENSEI-BUSHIDO
Gość
« Odpowiedz #125 : Październik 22, 2010, 20:42:06 »

Zrób zdjecie po zmroku i nie używaj lampy w pokoju tylko normlaniego oswietlenia w pokrywie. Jezeli masz dobrej jakości aparat to powinienes zrobic doś ladne zdjecie a jak chdozi o odbitki w szybkie to ustaw aparat po innym katem

pozdr. bushido

---------------------

akwa. 65 l.

x3 skalar żeglowiec
x4 gurami
x1 złoty welon
x1 glonojad
x10 neon innesa
x2 brzanki rekinie
x2 sumy
Zapisane
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #126 : Październik 22, 2010, 21:09:39 »

SENSEI-BUSHIDO Po co piszesz takie bezsensowne posty ? Jak byś przeczytał temat od początku to byś wiedział, że to już zostało wyjaśnione ...  Wink
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 23:13:42 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
Max 58
Każdy ma tak, jak sobie zrobi...
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 165



WWW
« Odpowiedz #127 : Grudzień 12, 2010, 20:27:53 »

Gdyby w pierwszym poscie były takie wiadomości jak napisana przeze mnie: ta o fotografowaniu ryb lub ta o fotografowaniu akwarium, to mniej było by podstawowych pytań, a dyskusja toczyła by się na innym poziomie. Wink
Zapisane

Pozdrawiam słonecznie
Andrzej Wink
MARTAGŁOGÓW
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #128 : Luty 28, 2011, 11:27:35 »

witam
ustaw 45stopni aparat obiektyw w dół i będzie ok
Zapisane
sebano79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #129 : Maj 19, 2011, 20:50:18 »


Najlepiej nie szalec z iso - sam zbiornik extra wyjdzie przy iso 64-200 ale dluzszym czasie naswietlania, jak mi nie zalezy zeby bylo widac dokladnie rybe - bo tylko one sa ruchome - to najlepiej wogole zrezygnowac z ISO i dac ZERO, a kombinowac z czasem naswietlania czy to 1/2 czy 2 sekundy itp,  Z pstrykaniem rybek w ruchu juz bardziej trzeba sie nakomibinowac - jest kilka mozliwosci zaleznie od aparatu

 Huh Huh jak niby można dać ZERO ISO?

Na każdym aparacie jest przycisk ON/OFF. Pozycja OFF to jest właśnie ISO=0
Good ! Good ! Good !
Laikom  (zdaję sobiesprawę , że nie wszyscy muszą być fotografami) należało by wytłumaczyć, co oznacza symbol ISO. Tu należy wrócić do czasów fotografii analogowej. Błony fotograficzne miały różny wskaźnik światloczułości oznaczony właśnie w sali ISO i ściśle związany z wielkością ziarna tlenku srebra w emulsji fotograficznej. Do zdjęć w plenerze używało się filmu o ISO 100 , do zdjęć nocnych 400 ISO. Uniwersalnie 200 ISO. Dodać również należy , że im wyższy wskaźnik ISO tym większe ziarno na błonie fotograficznej. W przypadku cyfrówek zjawisko to określa się mianem "szumu". Tak więc stwierdzenie ZERO ISO oznaczało by brak światłoczułości - więc w zasadzie warunki niemożliwe do wykonania zdjęcia Smiley Sorry za offtop ale takie podstawowe informacje mogą być użyteczne . Pozdrawiam i życzę udanych zdjęć Wink
Zapisane


450l
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #130 : Lipiec 06, 2011, 18:58:57 »

No to wracając do 'starych metod'....

'TANIE' MACRO - może się komuś przyda - rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż obiektyw macro (od 500zł do kilkunastu tysięcy) a efekty można uzyskać równie dobre, jeśli nie lepsze - wszystko zależy od tego co podepniemy na koniec. Oczywiście ze względu na długość, potrzebuje trochę więcej światła/wyższą czułość ISO - stąd potężne dropy na zdjęciach ze słabiej oświetlonych akwariów.

Mieszek do canona - cena 175 zł:





Pierwszy dobry strzał:



Po godzinie wprawiania się i ustawiania wychodziło już lepiej:



Za kilka dni na pewno opanuje go na tyle żeby nie było aż takich szumów. Na razie trenuje nigdy nie używany przeze mnie tryb 'manual focus' bo mieszek nie przenosi nic poza obrazem. Co ciekawe - wszystkie fotki robię 'z ręki', nawet te na dłuższych czasach (1/10 sekundy) - i jest do utrzymania mimo wagi Smiley
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #131 : Sierpień 05, 2011, 10:28:09 »

gosieks83 skoro masz już mieszek makro to popróbój porobić fotki z uzyciem flesza - np. tego wbudowanego. Na tej stronie http://www.stopa.cso.pl/index.php?st=technika/staresp gość pokazuje jak wyglądają papierowe przedłurzacze światła (wewnątrz wyklejone sreberkiem), które kierują błysk bezpośrednio za obiektyw. Można taki sam zrobić do lampy wbudowanej. W takim przypadku użycie przesłon powyżej 10 może być i tak trudne, ale będzie to o niebo lepsze niż strzały z ręki w świetle akwarium. ISO ustaw na około 400 na początek, balans bieli na światło flesza.
I tu jeszce jedna cenna uwaga, musisz odizolować obiektyw od szyby akwarium bo flesz będzie się w niej odbijał. Można to zrobić wsadzając między obiektywem a przedłużaczem światł czarną tekturke, która będzie się opierać o szybę akwa podczas cykania...

W przypadku aparatów kompaktowych dobrym rozwiązaniem będzie cykanie fotek z fleszem przez chusteczkę chigieniczną bądź jej jedną lub dwie warstwy. Uzyskuje się dzięki temu miękkie światło i rybki czy krewetki nie są przepalone i wyglądają bardzo naturalnie. Tu też zasada żeby światło flesza nie padało na szybę przed samym obiektywem bo wtedy zdjęcie się skasztani. Tu można użyć inną metodę otóż w czarnej tekturze wyciąć dziurę o średnicy obiektywu i przez nią cykac fotki (tektura przyłożona do szyby akwa).

Jak mnie najdzie wena to kiedyś przygotuję opis jak można fotografować mieskańców akwa. Jak fotogrfować całe akwaria łdnie opisał Duch na swojej stronie http://www.aquadesign.pl/artykuly_html/Afotografia_2.htm  z tym, że tam potrzeba już trochę lepszego (droższego) sprzętu...

na koniec fotka zrobiona z użycien flesza, szkoda tylko, że woda była brudna i niestarannie to wyczyściłem, ale rybka chyba ok ? (obie fotki to pełne kadry)



Kolejna fotka co prawda nie rybia, ale oddaje możliwości połączenia mieszka macro z fleszem...


Pozdrawiam Tram.

P.S. mam nadzieję, że nie użyłem zbyt wielu skrótów myślowych...
Zapisane

112,25
radekr
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #132 : Luty 28, 2012, 14:24:20 »

Witam. Jestem tu nowy i chcialbym zalaczyc zdjecia moich akwariow, ale nie moge znalezc informacji w jaki sposob umieszcze sie zdjecia na forum w temacie: Nasze Akwaria. Przeczytalem regulamin i wiem jakie sa zasady ich umieszczania, ale nie wiem jak to sie robi technicznie. Czy ktos moze mi pomoc?
Zapisane
pawelek-131
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 222


;)


« Odpowiedz #133 : Luty 28, 2012, 20:06:53 »

radekr najłatwiej to wstawić zdjęcia na fotosika albo coś w tym stylu i potem podać link do zdjęcia lub otwierasz tam takie okno obok zdjęcia bodajże nazywa się pobierz/pokaż pozostałe kody i tam otwiera się okno i masz linki np. do miniatur na forum itp. Wink Wstawiasz ten link do postu i masz już zdj. w poście Wink
Zapisane
maarysiam
Nowy
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #134 : Grudzień 03, 2012, 16:29:20 »

A znacie może jakiś dobry program do obróbki zdjęć? Tak żeby akwarium wyglądało trochę ładnie albo żeby pozbyć się rozmyć zdjęcia? Smiley
Zapisane

Potrzebuje drzwi antywłamaniowe. Pies niestety się nie sprawdził …
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10
  Drukuj  
 
Skocz do: