Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Drukuj  
Autor Wątek: Fotografowanie Akwa.  (Przeczytany 148413 razy)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #90 : Luty 23, 2009, 12:55:19 »

a gdzie sie na (samsung D60) wylacza flasha??
z góry dzieki
Spytaj MichcioRoslina z tego co pisał stronę temu ma ten sam model aparatu.
Ewentualnie poszukaj przycisku z narysowanym "piorunem".
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #91 : Luty 23, 2009, 15:53:49 »

no tak mam to. Jak masz po prawej stronie, na dole to kółeczko, z przyciskiem w środku, to jak naciśniesz w lewo to się flesz wyłącza, 2 razy w lewo to jest tz. "Szybka lampa" a jak 3 razy to wraca do stanu pierwotnego, Wszystko oczywiście na automatycznym. Tam po lewej jest taki piorun na tym
Zapisane
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #92 : Luty 23, 2009, 19:07:33 »

no mam juz       foty wychodza super
dzieki Smiley
Zapisane
FighterMan
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 423


Kocham Ramirezy!!!


« Odpowiedz #93 : Luty 27, 2009, 11:26:43 »

No, kombinowałem, kombinowałem aż w końcu wiem jak aparatem Canon Power Shot S3 IS robić zdjecia akwa.
1. Robie na statywie.
2. Lampe ustawiam na najmniejszy błysk tak że szyba sie nie odbija a doświetla korzenie.
3.W zależności od odległości ustawiam na Makro lub Super makro i tam ustawiam odległośc co do centymetra.
4. Zasłaniam lub wyłączam wszystkie źrodła światła w pokoju.
5. pPrzystawiam lupe
6. Ustawiam w aparacie kolory, ostrość, kontrast aby zdjecie było jak najwyraźniejsze.
7. A po zrobieniu zdjec jeszcze w kompie coś podkoloruje  Wink

Efekt:



Zapisane

gosik83
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #94 : Marzec 25, 2009, 02:25:21 »

Bardzo wiele zależy też od aparatu, niestety im droższy tym łatwiej lepszą fotkę zrobić  Sad

Btw. wszystkie fotki podpisane moim nazwiskiem w Wodnym Świecie zrobiłem z fleshem (jest ich trochę w tapetach i innych miejscach).

I tu się Pan Admin myli!!!.Nie zapomnijmy,że to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek.Wystarczy trochę pomysłu i można najtańszą i najzwyklejszą tzw.małpką zrobić super fotkę.Najważniejsze w fotografii jest oświetlenie.Trzeba je ustawić w taki sposób żeby zniwelować odbicia szyby.Najlepiej zrobić prowizoryczne studio,składające sie z szyby, kalki technicznej i mocnej lampy halogenowej.Akwarium należy przykryć szybą następnie kalką i nad nią ustawić lampę.W aparacie wyłączamy flesz i do dzieła.W taki sposób uzyskujemy rewelacyjne fotki bez inwestycji w drogi sprzęt.Pozdrawiam:)
Zapisane
Adiz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #95 : Marzec 25, 2009, 13:41:47 »






Oto próbki moich zdjęć.
Praktycznie można przyjąć że jedno dobre zdjęcie wychodzi na 50 : złych, prawie dobrych, pechowych ...itd
Jęśliby przyjąć 1:100 to też bym nie przesadził, bo różnie bywa.
Sprzęt to nie wszystko, trzeba mieć jeszcze szczęście nawet w takim akwarium że akurat trafisz i wszystko będzie zgrane.
Powyższe zdjęcia zrobione zostały "od tak sobie", bez jakiegoś tam planowania i przygotowania, takie próby z doskoku.
Ale nawet wówczas czasami okazuje się że to zdjęcie z prób pokona te 100 z przygotowań - szczęście.

Nie załamywac się strzelać fotki i dać na mszę  Wink
Zapisane
budynioz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #96 : Marzec 31, 2009, 14:39:37 »

Walcząc z szumem mojej leciwej acz żwawej Z1 wynalazłem programik do usuwania w/w śmieci:
http://www.neatimage.com. Program wymaga utworzenia profilu dla aparatu, chyba że znajdziemy gotowy (http://www.neatimage.com/profiles.html).
Program w wersji darmowej ma ograniczenia - stała wielkość kompresji przy zapisie, lub ograniczenie do wielkości 1024x1024 jeżeli działa jako plugin w fotoszopie.



Zapisane

sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #97 : Marzec 31, 2009, 14:44:11 »

[Oto próbki moich zdjęć.

najpiękniejsze foty ryb jakie ostatnio widziałem:)..
Czym pstrykasz, jakieś nakładki.
Parametry?
Może coś więcej o przygotowaniu planu??;>
Pozdr
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
Adiz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #98 : Marzec 31, 2009, 16:42:13 »

Wiesz, myślę że one są jedynie poprawne - dobrze doświetlone i kontrastowe.
To za mało jak na ten temat.
Zauważ że brakuje tu uwypuklenia (pokazania) wszystkich barw ryby.
A to jest akurat potrzebne nie tylko wizualnie ale często do odróżnienia odmian.
I tak jest też w tym przypadku, pokazałem muszlowca w dwóch odmianach barwnych, wobec tego powinienem pokazać to w pełnych barwach każdej z ryb.
Te zdjęcia to tak naprawdę z testów lampy i balansu bieli, zrobione z "wolnej ręki".

Zdjęcia są jedynie "wywołane" z RAW do jpg i zmniejszone na potrzeby forum.
Nie uznaje korekty za pomocą specjalitycznych programów , chyba że dotyczy to fotografii trudnej z długim czasem naświetlania, ale używam jedynie "odszumiania" błędów - a dokładniej stosuje to tylko i  jednie w przypadku fotografi błyskawic (gorące piksele).

Aparat : Olympus E-520 + zuiko digital 14-54 + wbudowana lampa błyskowa.
W planach jest zewnętrzna lampa, wówczas zdjęcia będa poprzeczkę wyżej - będe mógł ustawić kąt padania światła,a co za tym idzie uwypuklic barwy i nie liczyć na zmiłowanie ryby że mi się ustawi tak jak powinna, czyli wbudowana lampa + zewnętrzna w tandemie.
No i jeszcze obiektyw makro do opstrykania wylęgów, chwili składania ikry itp itd.
Zapisane
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #99 : Maj 24, 2009, 23:37:34 »

Najprostszym sposobem na zrobienie takowego zdjęcia jest filtr polaryzacyjny.

W lustrzankach sa gwinty na ktore zaklada się te filtry, poniewaz obiektywy sa wymienialne, w kompaktach niekoniecznie, ale jesli jest gwint to git.

nawet jesli nie macie giwntu to wystarczy przystawic filtr do obiektywu i pstryk.


a na złapanie ryby w ruchu - jak najkrótszy czas naświetlania, przy tym zapewne większe ISO, ae zwiększa się ilość szumów. Oświetlenie w akwarium powinno byc wystarczające do zrobienia takiego zdjęcia. W programie graficznym można trochę podciągnąć jasność, kontrast itp. [ale bez kolorowania;] ]. Zoptymalizowanie ustawien do szybkosci ryby i jasności kadru. A balans bieli to chyba najgorsze czym się można sugerować...
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 23:42:16 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
krist81
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #100 : Czerwiec 16, 2009, 11:11:24 »

Robi ktoś może zdjęcia aparatem Sony DSC-h50 bo mam ten model i za bardzo nie jestem zadowolony trudno jest zrobić dobre zdjęcie.
Zapisane

robgr85
Zainteresowany
**
Wiadomości: 91


Fotograf, (Robert)


WWW
« Odpowiedz #101 : Lipiec 24, 2009, 08:42:26 »

Witam wszystkich serdecznie.

Fotografią zajmuję się na codzień, akwarium słodkowodne miałem już kiedyś, na dniach będę je aktywować (pozdr. dla pancernego, którego akwarium mnie do tego zainspirowało). Jak już je aktywuje to pewnie też zrobię fotografie zbiornika i rybek.

Wracając do tematu zdjęć w akwarium - we wszystkich publicznych akwariach jest zakaz używania światła błyskowego. Czy to faktycznie aż tak bardzo stresuje rybki? Moje lampy błyskowe mogę ustawić w tryb, w którym sam błysk będzie trwał jedynie 1/11000s - nie wiem czy rybki w akwarium mają narządy wzrokowe, które pozwolą im dostrzec takie krótkie błyśnięcie...

Jakie macie doświadczenia z fleszem w akwarium? Stresuje Wam rybki? A może taki zakaz z akwariów wdrażany w prywatnym akwarium jest przerostem formy nad treścią przy częstotliwości błyskania 'raz na jakiś czas' (gdyby w publicznym akwarium ludzie korzystali z fleszy to pewnie byłoby kilkadziesiąt/set błysków na godzinę)?

Pozdrawiam,
Robert
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 08:45:59 wysłane przez robgr85 » Zapisane

Mój FotoBlog - regularnie aktualizowany - proszę o komentowanie wpisów
http://96litrow.blogspot.com -  mój blog akwarystyczny UPDATE: 29.10.2009 - zakładamy akwarium na bazie ziemi ogrodowej - fotorelacja
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #102 : Lipiec 24, 2009, 09:41:04 »

Robert wydaje mi się, że swiatła błyskowego nie powinno się używać głównie z tego powodu, że samo akwaium nie wygląda wtedy dobrze. Kolory nie są tak oddane jak wtedy gdy fotkę pstryka się bez flesza. Co do fotografowania tylko ryb a nie akwarium to jasne, chyba nawet zalecany wtedy jest flesz. (mówiąc o prywatnym akwarium w swoim domu)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 09:43:04 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
robgr85
Zainteresowany
**
Wiadomości: 91


Fotograf, (Robert)


WWW
« Odpowiedz #103 : Lipiec 24, 2009, 21:49:13 »

Robert wydaje mi się, że swiatła błyskowego nie powinno się używać głównie z tego powodu, że samo akwaium nie wygląda wtedy dobrze. Kolory nie są tak oddane jak wtedy gdy fotkę pstryka się bez flesza. Co do fotografowania tylko ryb a nie akwarium to jasne, chyba nawet zalecany wtedy jest flesz. (mówiąc o prywatnym akwarium w swoim domu)
Jeśli moje pierwsze próby z błyskiem okażą się nie udane to nie będę błyskiem wojował, jak już zrestartuję akwa, i wpuszczę rybki (pewnie z 2 miesiące trzeba będzie poczekać) to wkleję tutaj swoje fotki Smiley

Pozdrawiam,
Zapisane

Mój FotoBlog - regularnie aktualizowany - proszę o komentowanie wpisów
http://96litrow.blogspot.com -  mój blog akwarystyczny UPDATE: 29.10.2009 - zakładamy akwarium na bazie ziemi ogrodowej - fotorelacja
sylwester
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #104 : Sierpień 03, 2009, 13:42:42 »

FighterMan - dobry sposób opracowałeś.....luźne fotki. sam muszę podobnie przetestować na swoim akwarium...
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Drukuj  
 
Skocz do: