Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: omoto5 90L ogólne  (Przeczytany 3655 razy)
omoto5
pozdrawiam
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 213


« : Luty 28, 2011, 21:08:29 »

Akwarium - 90L
Filtr - wewnętrzny Aquael
Oświetlenie - 2x18W


Woda - ~26C, parametrów nie mierzę

Podłoże - ziemia kwiatowa, żwirek ,piaek

Dodatki - korzeń, czarny brystol jako tło, pod akwa włożyłem pianke polietylenową

Flora:
Cryptocoryne czerwona
Cryptocoryne  zielona
Moczarka
Mech java moss
lotos czerwony
camomba
Fauna:
Kirysek
Załobniczki
kosiarki

Akwa zalane 27.02.2011 r


jak oceniacie te akwa??
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 22:05:22 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1 : Luty 28, 2011, 21:12:08 »

Zbyt szybko wpuściłeś ryby.
Po co dwa termometry?
Dla kosiarek za mały zbiornik, poza tym to ryba stadna.
Dolej wody do krawędzi pokrywy.
Wystroju nie komentuję bo to sprawa indywidualna.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
omoto5
pozdrawiam
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 213


« Odpowiedz #2 : Luty 28, 2011, 21:23:05 »

wiekszosc wody byla ze starego baniaka i troche nowej dolałem. Jest jeden termometr drugi to taka atrapa  Smiley musze go zerwać. jeszcze musze dokupic kilka roslinek.
Zapisane
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #3 : Luty 28, 2011, 21:39:01 »

Jak na mój gust to aranżacja mi się podoba, ale pierwsze co mi się niepodoba to poziom wody, dolej wody do akwarium bo to tak brzytko wygląda. Korzeń mógłbyś ozdobić jakimś mchem np. christmass, weeping, java..., no i ta woda mętna trochu ;/, chyba większość tej wody to była ta nowa woda co ?.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #4 : Marzec 01, 2011, 00:09:04 »

jedyne co tu ładnie wygląda to korzeń... ale i to dobre na początek Wink Trzeba go tylko sensowniej ułożyć-sporo jest na tym forum zbiorników z podobnymi korzeniami-pooglądaj, poczytaj-na pewno zrobisz to lepiej niż w tej chwili. Wywal termometry, bo wyglądają jak z akwarium w sklepie-kup najprostszy-szklany za 2,50zł i zamocuj na bocznej szybie. Filtr zamocuj na tylnej szybie i postaraj się zasłonić go roślinami. Jeśli warstwa piasku jest takiej grubości na całej powierzchni, jak przy szybie, to raczej nic Ci tam nie wyrośnie-nawet ziemia nie pomoże. I tu chyba widzę najpoważniejszy problem, bo może wiązać się z restartem.
Czy tak zrobione jest zdjęcie, czy tafla wody przy tylnej szybie jest o wiele wyżej niż przy przedniej? Jeśli to nie złudzenie, to popracuj nad wypoziomowaniem zbiornika, bo możesz mieć spore problemy. No i jak wspomnieli poprzednicy-DOLEJ WODY!!!
Kosiarki oddaj czym prędzej-zamiast nich możesz mieć kilka otosków. Kirys potrzebuje towarzystwa, więc też albo oddaj, albo spraw mu kumpli.
pozdr
Zapisane

omoto5
pozdrawiam
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 213


« Odpowiedz #5 : Marzec 01, 2011, 10:51:34 »

nie rozumiem czemu nie ma mi nic urosnac? roślinki nie przebija sie przez taka ilość piaku?? czy o co chodzi??
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #6 : Marzec 01, 2011, 11:04:23 »

generalnie w samym piasku nic nie rośnie (a przynajmniej nie w zadowalający sposób). Może ktoś uzna, że przesadzam, ale myślę, że zablokowałeś w ten sposób rozrost zielska. Co innego gruba warstwa piasku na plaży (ścieżce), bo tam zwykle docelowo nie ma nic rosnąć, a co innego na całej pow. akwa.
pozdrawiam
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: