Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31
  Drukuj  
Autor Wątek: Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki  (Przeczytany 121584 razy)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #435 : Lipiec 08, 2010, 19:47:32 »

To tylko kwestia ustawienia aparatu, normalnie jest cały czas tak samo jasno. Ta roślina w prawym rogu to Echinodorus vesuvius. Fajna roślina bo nie rośnie u mnie wyższa niż te 30 cm.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #436 : Lipiec 09, 2010, 12:23:25 »

Emi powiedz mi jak "odchować" takie zajefajne blyxie? Za każdym razem kiedy pakuję do swojego baniaka to zielsko, w ciągu kilku tygodni wszystkie sadzonki padają mimo, że się ukorzeniają.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #437 : Lipiec 09, 2010, 13:23:12 »

Sama nie wiem, u mnie jak źle rosną to cisnę pod korzenie kulki gliniane DIY i po kilku tygodniach znów rosną wielkie. Wiem, ze nie jest to jakaś specjalna recepta na ładną blyxę ale u mnie się sprawdza...
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Jason Bourne
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #438 : Sierpień 24, 2010, 20:24:37 »

Mam pytanko Emi, jak masz ustawiony wylot filtra / deszczownię (?) by mieć dobry obieg wody w baniaku i jednocześnie nie powodować zbyt wielkiej utraty CO2 przez ruch tafli wody?
Zapisane
kamil4737
112l. lubie roslinki:)
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


112l hybryda


« Odpowiedz #439 : Sierpień 25, 2010, 13:40:50 »

Emi powiedz mi jak "odchować" takie zajefajne blyxie? Za każdym razem kiedy pakuję do swojego baniaka to zielsko, w ciągu kilku tygodni wszystkie sadzonki padają mimo, że się ukorzeniają.

blyxa lubi światełko , i lupi teżdobrze zjeść, jesli nie damy jej zjesc a damy duzo swiatła, to bedzie ciągla w gore pojedyncze żółte liscie i wkoncu zginie, jak damy tylko jej jesc  to sie dobrze ukorzeni lecz jej liscie nie beda żywe , a nawet mogą być przeźroczyste . Podsumuwując  trzeba jej zapewnic oba warunki , a rośnie jak szalona.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #440 : Sierpień 25, 2010, 18:36:33 »

Mam pytanko Emi, jak masz ustawiony wylot filtra / deszczownię (?) by mieć dobry obieg wody w baniaku i jednocześnie nie powodować zbyt wielkiej utraty CO2 przez ruch tafli wody?

W zasadzie aktualnie nie używam deszczowni a wylot filtra mam ustawiony ku najdłuższemu bokowi akwarium, ok 5 cm pod taflą równolegle, ze prawie nie ma ruchu na powierzchni. Aktualnie dyfuzor znajduje sie pod wylotem filtra więc woda wypływająca z rurki rozdmuch*e mgłę gazu po całym akwarium.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Konrad.xD
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #441 : Sierpień 30, 2010, 20:27:54 »

Prześliczne akwarium Smiley pozdrawiam konrad
Zapisane

Akwa 54l.
2x Barwniak Czerwonobrzuchy
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #442 : Luty 16, 2011, 12:20:12 »

Żeby nie było, że Seboos to już może nie ma akwarium więc aktualizacja w pierwszym poście Wink
Tutaj tylko mała zajawka Wink



Paletki odeszły do krainy spokojnych i szerokich wód.
Na ich miejsce na razie 4 szt Thorichthys maculipinnis (1 samiec + 3 samice) - docelowo jedna para (jest już wybrana, a właściwie to sama się wykazała składając ikrę po niecałych 4 dniach pobytu) - pozostałe muszą chwilkę poczekać na nowy dom.

Jako, że nowi mieszkańcy to i nowy wystrój akwarium (czasami trzeba od czasu do czasu jakieś zmiany zrobić).
Zmieniły się też nieco parametry wody, przede wszystkim ze względu na nowych mieszkańców, poza tym znudził mi się trochę proces podmieniania na RO (przede wszystkim czekanie na nafiltrowanie odpowiedniej ilosci)

W planach jeszcze dosadzenie trochę roślinności, ale co i gdzie to się jeszcze okaże

Szczegółowy spis roślinek poźniej - jak tylko Emi pomoże mi poidentyfikować co jest co Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #443 : Luty 16, 2011, 20:32:27 »

Ciekawe ryby dorwałeś.
W jakiej wodzie pływają?
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #444 : Luty 17, 2011, 09:48:36 »

Ciekawe ryby dorwałeś.

To właściwie jest pielęgnica znana pod nazwą p. Eliota (Thorichthys elioti) Wink Więc nie wiem czy aż takie ciekawe ... Ale są ładne Wink

Cytuj
W jakiej wodzie pływają?
Mokrej  Grin

pH ok 7.0, dH ok 10 (strzelam, bo test się już zuzył) kH ok 5
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #445 : Luty 17, 2011, 17:49:47 »

To właściwie jest pielęgnica znana pod nazwą p. Eliota (Thorichthys elioti) Wink Więc nie wiem czy aż takie ciekawe ... Ale są ładne Wink
Cały czas rzadko spotykane, bardzo ładne więc ciekawe Smiley

pH ok 7.0, dH ok 10 (strzelam, bo test się już zuzył) kH ok 5
Czyli w dalszym ciągu mieszasz kran z RO, tak?
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #446 : Luty 21, 2011, 11:43:41 »

pH ok 7.0, dH ok 10 (strzelam, bo test się już zuzył) kH ok 5
Czyli w dalszym ciągu mieszasz kran z RO, tak?
Jeszcze nie ... na razie do tego co bylo dolewalem czysty kran. Jak to wyjdzie później to się okaże. Na razie nic nie robię, ze względu na maluchy ...

Niestety przy tarle w akwarium jest sajgon. Rodzice zajmują część akwarium, reszta ryb chowa się gdzie może, w efekcie część roślin powypływała. Na razie z powodu maluchów rąk nie wsadzam do akwa.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #447 : Luty 21, 2011, 20:26:07 »

Niestety przy tarle w akwarium jest sajgon. Rodzice zajmują część akwarium, reszta ryb chowa się gdzie może, w efekcie część roślin powypływała. Na razie z powodu maluchów rąk nie wsadzam do akwa.
Tak to bywa przy małych zbiornikach Smiley
Masz jakieś fotki narybku?
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #448 : Luty 22, 2011, 13:22:18 »

Fotek poszukam ... cos tam robilem, ale czasu malo ... postaram się dzisiaj coś zrobić ...

Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #449 : Luty 22, 2011, 20:59:37 »

jak duży rewir obrali rodzice? (mniej więcej)
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31
  Drukuj  
 
Skocz do: