Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: [1] 2 3 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 103295 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« : Kwiecień 21, 2009, 22:28:37 »

Witam,
Jak wiadomo zalanie nowej bańki odwlekało się w czasie jednak ku mojej uciesze wreszcie jest. Wystrój ma przedstawiać zacienione brzegi wolnopłynącej rzeki wedle mego wyobrażenia. Obsada - sajki były warunkiem sine qua non, towarzyszami miały być miodowe jednak jak widać nie udało się ich dostać. W to miejsce są meeki no i nie żałuje bo to równie ciekawe rybcie, obsada nie będzie powiększana ewentualnie oddam jedną meekę ale czas pokaże. Ciekawostką na pewno bedzie oparcie oświetlenia na samych ledach, które sprawdza się w tym przypadku w 100%, daje to możliwość płynnego włączania bez skoków jak i kolejnego odpalania poszczególnych listw, baniak nie jest mocno oświetlony no i nie ma świecenia "od szyby do szyby".

Akwarium
120x40x50 proste

Sprzęt
Filtry:
Tetratec Ex 700 + deszczownia
Hailea BT 700 (jako mechaniczny) + deszczownia
Grzałka - Atman 240 w, Aquael Neoheater 200 w - przepalona ale nowa na mnie w sklepie czeka,
Oświetlenie - listwy led coś koło 90 diód, barwa biała ciepła i zimna
świetlówka energooszczędna aquaela (sunny) - 11 wat


Dekoracje
Podłoże - piasek, żwir
Gałęzie



Fauna
Żaglowiec skalar - Pterophyllum scalare - 5
Zbrojnik niebieski - Ancistrus dolichopterus - 1+1
Kiryśnik czarnoplamy - Hoplosternum thoracatum - 2

Flora
Echinodorus amazonicus

Parametry
PH ~7,2

Zdjęcia:

Aktualny wygląd bańki







Poprzednio...


Samiec Sajica z małymi

Samiec Sajica i 3-miesięczna sfora


Stara 112-tka


Filmy

Karmienie sfory:

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2012, 11:55:05 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 21, 2009, 22:52:30 »

c.parva ma za mało śwatła i podejrzewam, że dywanu z niej miał nie będziesz. jak się pomylę to uchylę czoła przed tobą Wink

ciekawe ryby. baniak w sumie niezły, trochę zabałaganiony ale nie to najważniejsze. ryby nadają mu uroku

ten zapaskudzony mech po prawej bym wywalił. już jest w takim stanie że raczej z niego nic nie będzie. no chyba że sajki go obskubują to zostaw

no i ta świetlówka narva mnie zastanawia. w końcu kolarowców tam nie trzymasz
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2009, 22:54:09 wysłane przez szymonw » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 22, 2009, 06:23:54 »

mech idzie w kosz zgodnie z radą, a co byś proponował zamiast tej narvy? - jak będzie luźna kasa to podmienie. A co do parvy to masz rację, jest już dosyć długo i baaardzo powoli rośnie ale nie gnije także niech "siedzi".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2009, 12:07:17 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Kamil921023
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 411



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 22, 2009, 14:08:06 »

Akwarium ładne.Dla mnie jedynym "ale" jest oświetlenie-ciemno coś tam.
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 22, 2009, 14:38:08 »

Bardzo mroczne, ale ladne  Good !
Pielegnice piekne  Good !
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 22, 2009, 18:14:48 »

co do mroku i oświetlenia to o to mi chodziło, póki co nie przewiduje dodatkowego oświetlenie choć ostatnio chodzi mi po głowie nawożenie Co2, także zwiększenie oświeltenia chyba jednak mnie nie ominie.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 22, 2009, 21:56:30 »

nie musisz dodawać oświetlenia by uzasadnione było dodatkowe dozowanie dwutlenku węgla do akwarium.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 23, 2009, 19:29:42 »

aha, pozostaje mi zagłebić się jeszcze bardziej w temat Co2 i w wolnej chwili pomyśleć o bimbrowni. Udało się namierzyć i zrobić fotę kreweci także wrzucam, po prawej stronie na zdjęciu na liściu żabienicy widać to paskudztwo co nie daje mi spokoju, ścieram to z liści i odciągam przy podmianach ale to wraca, jak macie jakieś sugestie jak z tym walczyć lub co jest przyczyną piszcie będe wdzięczny.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 10, 2009, 21:54:12 »

Witam. Zazdroszczę gęstwiny roślin w zbiorniku Smiley I co ciekawe oświetlenia nie masz zbyt dobrego. Jak to robisz? Smiley Chyba że zdjęcie zrobiłeś tuż po zasadzeniu roślin Wink
Troszkę chaotycznie wszystko jest zorganizowane ale jak napisał Pan Szymon - ryby dodają uroku. Naprawdę piękne okazy.. Myślę że powinieneś pomyśleć o aranżacyjnej przycince roślin tak by fauna miała więcej wolnej przestrzeni do pływania a światło mogło się przedrzeć w dolne partie akwarium do mniejszych roślin.

Generalnie fajnie Smiley Masz zbiornik takich samych rozmiarów co mój nowy, dopiero uruchomiony. Masz jakieś doświadczenie z odbłyśnikami? Planuję coś zakombinować w swojej pokrywie - aby na rośliny docierało więcej światła.

Pozdrawiam
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #9 : Maj 10, 2009, 22:09:05 »

nie, to nie tuż po zasadzeniu roślin - narazie staram się dobierać gatunki mało wymagające, ostatnio zrobiłem przycinkę, za jakiś czas wstawię nowe foty, póki co dopadły mnie glony. Co do odbłyśników to zastosowałem taką folię:
http://allegro.pl/item632659633_odblysnik_folia_samoprzylepna_50mm_1l_nawozu.html
aha z tą folią to chyba warto byłoby się zapytać w sklepach motoryzacyjnych, ludzie chyba czymś w tym stylu oklejają szyby w autach ale głowy nie dam...
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 22:11:20 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Przepol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 11, 2009, 06:48:20 »

a nawozu też używasz??

ten nawóz to symfonia złota - na forum pełno jest porad co do nawożenia. Ja proponuje podawać dawki dzienne a nie tygodniowe.

Fajne akwarium- co do osadu  - mogą to być kolonie glonów w tym okrzemki - jaki osad ma kolor po wyciągnięciu z akwarium ??
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #11 : Maj 11, 2009, 18:47:08 »

póki co nie nawożę, kolor to ciemny brąz - tu są lepsze foty paskudztwa:
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23797.msg222007#msg222007
doradzono mi aby zwiększyć zawartość azotanów do wartości optymalnej, dzisiaj dostałem CaNO3 z allegro także powoli się do tego będę zabierał, na początek poszukam ile tego rozrobić i jak dawkować.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 19:22:24 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #12 : Czerwiec 06, 2009, 13:17:03 »

Moderator pewnie mnie ścignie za posta pod postem ale to w celu odświeżenia wątku.
Glony chyba opanowane, okazało się że miałem po4 - 1 mg/l przy no3 - 0, podniosłem no3 do 10 (przy okazji andrzej72 dzięki za podpowiedź) i glonów przestało przybywać po4 spadło do 0,4, jeszcze podmiana i zbicie no3 tak by grało z tablicą redfielda. Wyleciał korzeń, kreweta poszła do kumpla, lekka przycinka, małe korekty w ułożeniu i fota w pierwszym poście. Aha doszła roślina prawdopodobnie cabomba - proszę o identyfikacje. Póki co dzięki za komentarze i czekam na następne.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2009, 13:19:43 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
artur1995
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 220



« Odpowiedz #13 : Czerwiec 06, 2009, 13:22:04 »

Akwarium i ryby ładne  Wink Wink i fajowy ten mroczny klimacik....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2010, 11:59:45 wysłane przez artur1995 » Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 06, 2009, 16:29:28 »

Przyjemne akwa Smiley Choć poproszę o lepsze, większe, mniej skompresowane zdjęcia Smiley Będzie więcej widać. Niestety światła nie masz za wiele - choć oczywiście jeśli rośliny Ci rosną to nie ma potrzeby zmieniać Smiley
Bardzo naturalnie wyglądający zbiornik, bez przekombinowania czyli wielki plus.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: