Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: szczelny 63l  (Przeczytany 6573 razy)
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #15 : Marzec 05, 2011, 01:00:16 »

Jeśli świetlówka byłaby przyczepiona do tego"korytka" to znajdowała by się w wodzie. Z resztą to korytko nie jest w ogóle potrzebne.Statecznik lub elektronikę można umieścić gdziekolwiek indziej -szafka, tył pokrywy, tył akwarium itd.
Zapisane
19ak82
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 112


KIELCE


« Odpowiedz #16 : Marzec 05, 2011, 09:11:15 »

W pokrywach tłoczonych - wromak - korytko jest naprawdę bardzo duże, chcąc dołożyć więcej światła (min jeszcze jedną świetlówkę) po prostu nie ma na to miejsca, no chyba że chcesz mieć jedną tuż obok drugiej oryginalnie zamocowanej. Dla takiego akwarium jak pisze autor tematu, pod pokrywą jest pogłębiony duży otwór do karmienia, trochę miejsca na oryginalną świetlówkę, dużo za duże korytko na statecznik i okablowanie oraz niewielka przestrzeń między korytem a ścianką tylną. Tak jak zauważył mój przedmówca mocowanie świetlówki (nawet t5 - bo jest mniejsza) po spód korytka skutkuje przy normalnym napełnieniu zamoczeniem świetlówki w wodzie - oczywiście zawsze można nalać trochę mniej wody do akwarium no ale o to chyba nie chodzi. Mam pokrywę tłoczoną do identycznego akwarium i na podstawie swojego doświadczenia wiem że są pewne problemy z rozbudową tego typu pokryw.
to była moja pokrywa przed zmianami:

jak sam widzisz na dodatkową świetlówkę jest mało miejsca.
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #17 : Marzec 05, 2011, 09:30:37 »

nie jestem pewny ale mam chyba troche inna pokrywe wromaka do 54l... wydaje mi sie ze jest troche wiecej miejsca za "korytkiem", nie pisalem o mocowaniu dodatkowej swietlowki na "korytku", tylko za nim na srubach z dystansem, tak by polowa srednicy swietlowki byla ponizej poziomu tego nieszczesnego korytka Smiley napewno nie bedzie ona dotykac tafli wody, pomimo akwarium zalanego tak, by nie bylo przeswitu miedzy tafla a listwa pokrywy nachodzacej na szklo... mysle, ze najlepszym wyjsciem jest sprobowanie przez autora postu najpierw mojego rozwiazania (nie wiaze sie ono z modyfikacja pokrywy), jezeli nie bedzie zadowolony z efektu wtedy mozna kombinowac z wycinaniem... ostatnio zrobilem pokrywe dla kumpla z 4 paneli podlogowych, listew maskujacych i odrobiny kleju stolarskiego, bo akurat to znalazlem na strychu, zostalo od czasu zmiany podlogi  Good !, trzeba sobie radzic przeciez jestesmy Polakami  Grin
Zapisane

michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #18 : Marzec 05, 2011, 12:04:06 »

 Moim zdaniem wicej kombinowania z zostawieniem korytka, niż gdyby je po prostu uciąć i przy okazji mieć lepiej rozprowadzone światło, z minimum strat
Zapisane
19ak82
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 112


KIELCE


« Odpowiedz #19 : Marzec 05, 2011, 13:13:16 »

Święta racja Good !
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #20 : Marzec 05, 2011, 13:18:52 »

up to You guys...
Zapisane

szczelny
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #21 : Marzec 05, 2011, 20:15:06 »

Świetlówka dodana. Teraz mam 2 Sylvanie 15W 865. Wywalony został statecznik magnetyczny, a założony elektroniczny 2x18W/15W. Oryginalna świetlówka na swoim miejscu natomiast druga za korytkiem. W tej chwili wszystko schnie, ale próba była i fajnie tylne roślinki doświetlone teraz.
Dzięki za porady. Przydały się.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2011, 19:31:11 wysłane przez szczelny » Zapisane
szczelny
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #22 : Marzec 12, 2011, 11:38:40 »



Uploaded with ImageShack.us


Jeszcze mam pytanko. Nie obcinałem oryginalnych przewodów od oprawek bryzgoszczelnych, bo nie doszła mi lutownica nie niemialbym czym końcówki polutować gdybym poobcinał. Wszystko upchnąłem w korytku. Czy nie będzie to przeszkadzało że walają się obok statecznika elektronicznego? Nie nagrzewa się on bardzo bo już wszystko zakleiłem? Dotykam ręka pokrywy to jest lekko ciepła.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 11:54:48 wysłane przez szczelny » Zapisane
szczelny
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #23 : Czerwiec 29, 2012, 12:29:30 »

Taka mała aktualka z początku czerwca.









Zapisane
klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #24 : Czerwiec 30, 2012, 10:56:58 »

rewelacyjna zmiana w porównaniu do  zdjecia 2 posty wczesniej
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: