Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 104261 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #390 : Maj 14, 2012, 06:44:30 »

Kurde, każdy baniak jest inny i na powtarzalność nie ma tu miejsca Smiley

i to jest właśnie najlepsze w akwarystyce.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #391 : Maj 14, 2012, 19:27:15 »

no panowie żagle znów się wytarły - ta sama para Good !
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #392 : Maj 14, 2012, 19:49:22 »

no panowie żagle znów się wytarły - ta sama para Good !
Czy żagle wytarły się w tym samym miejscu?
Musi im być u Ciebie dobrze, skoro tak często się trą.

A tak z innej beczki - z perspektywy czasu - czy nie wydaje Ci się teraz, patrząc na ryby, że zbiornik jest trochę za mały?
Od razu zaznaczam, że nie chcę się kłócić - pytam z czystej ciekawości Smiley

Dawaj foto.
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #393 : Maj 15, 2012, 06:42:10 »

No ja właśnie w niedziele miałem tarło (znaczy moje ryby Cheesy), oczywiście nie dopilnowałem, wczoraj rano ani jedno ziarnko się nie ostało. Nie wiem od czego to zależy, ale własnie raz się trą co dwa tygodnie, raz co miesiąc, nie wiem co ma na to wpływ, nic nie zmieniam.

Niestety z nadmiaru roboty nie mam jak się do tego przyłożyć :/

No ale jestem Ciekawy co będzie u Ciebie i chętnie przyjrzę się Twoim działaniom, może się czegoś nauczę/podłapię coś Smiley Pomysł z firanką wydaje się być spoko, jednak raz jak udało mi się wytrzeć tarlaki w 38L i były tam same, wszystko było ok, puki małe nie zaczęły pływać - starzy wszystko skonsumowali, ale to było ich drugie tarło - myślę, żę jakbym spróbował teraz to by coś z tego wyszło - w sumie mam 3 pary, więc tarło mam dość często Smiley Jednak jeszcze raz... praca,praca,praca :/

Kolega wyłapał ikrę do słoika 1L z jakąś tam szmatką na gwincie i kamieniem napowietrzającym i trzymał w dużym razem z resztą ryb, a jak małe zaczęły pływać wrzucił do kotnika - zostało mu około 20 sztuk, teraz mają około 1.5cm.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #394 : Maj 20, 2012, 07:33:48 »

w dniu, w którym złożyły ikrę musiałem wyjechać na 3 dni jak wróciłem nic już nie zostało. Ryby były karmione raz dziennie, ja przy poprzednim tarle karmiłem je dość obficie także tu upatruje przyczyny. Pozostaje czekać na następne tarło co pewnie nastąpi niebawem.

Czy żagle wytarły się w tym samym miejscu?

w innym, blisko poprzedniego miejsca.

Fotkę zrobiłem ale nie wiem czy wyszła w miarę jakoś, muszę sprawdzić.

A tak z innej beczki - z perspektywy czasu - czy nie wydaje Ci się teraz, patrząc na ryby, że zbiornik jest trochę za mały?

nie, przynajmniej póki co nie. Można spojrzeć na to pod dwoma aspektami - miejsca do pływania i miejsca do wytyczenia rewirów. Pierwszego jest wystarczająco dużo natomiast drugiego póki co nie brakuje, mam tu na myśli obecną sytuację - jedna para odbywa tarło broni ikry a pozostałe żagle zawsze znajdą jakąś kryjówkę w razie przeganiania przez tarlaki. Inaczej może być gdyby dobrała się kolejna para, jednak liczę, że pozostałe to samice jak nie można coś podmienić by pozostały same samice, zobaczymy.

Btw, rozmawiałem z opiekunem 300-tki i tam ikra składana przez żagle znika szybko pałaszowana przez sumy a więc ryby nie mają czego bronić i jest spokój.

Kolega wyłapał ikrę do słoika 1L z jakąś tam szmatką na gwincie i kamieniem napowietrzającym i trzymał w dużym razem z resztą ryb, a jak małe zaczęły pływać wrzucił do kotnika - zostało mu około 20 sztuk, teraz mają około 1.5cm.

ciekaw jestem jak rodzice zareagowali na taki stan rzeczy - zostali oddzieleni od potomstwa choć ciągle mogli je widzieć - czy pilnowali owego kotnika?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #395 : Maj 27, 2012, 13:49:08 »

No i co z tą fotką?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #396 : Maj 28, 2012, 16:24:36 »

No i co z tą fotką?



to fotka z drugiego tarła, w tym tygodniu było 3 tarło, żagle wycierają się co dwa tygodnie, póki co nic się nie uchowało. W mojej ocenie najbardziej "profesjonalnie" ryby zachowywały się przy 1-szym tarle.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #397 : Maj 28, 2012, 16:49:15 »

Gałąź wygląda imponująco Wink Może kiedyś im się 'przypomni' jak się ikrą opiekować i coś odchowają, trzymam kciuki bo ryby śliczne.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #398 : Maj 28, 2012, 19:50:43 »

Piękny żagiel!!
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #399 : Czerwiec 03, 2012, 19:33:38 »

Piękny żagiel!!


a tu czwarte tarło,


no i gitara, oj żagle zlały zbrojnika tylko jak przykleił się do filtra - podoba się to, podoba się opieka nad ikrą - lubię to!

btw, słaby żagielek, który nie chciał jeść padł, reszta w porządku, choć podczas przygotowań do tarła para goniła pozostałe dwa ale z umiarem.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #400 : Czerwiec 04, 2012, 18:53:05 »

no i gitara, oj żagle zlały zbrojnika tylko jak przykleił się do filtra - podoba się to, podoba się opieka nad ikrą - lubię to!
Mam nadzieje, że tym razem z ikry coś wyjdzie.

btw, słaby żagielek, który nie chciał jeść padł, reszta w porządku, choć podczas przygotowań do tarła para goniła pozostałe dwa ale z umiarem.
To  jaką ilością żagli teraz zostałeś?
Ciekaw jestem czy agresja się nasili.
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #401 : Czerwiec 05, 2012, 09:30:12 »

Cytuj
choć podczas przygotowań do tarła para goniła pozostałe dwa ale z umiarem

Cytuj
To  jaką ilością żagli teraz zostałeś?

Eee... ten tego.... 4 szt ? Grin
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #402 : Czerwiec 12, 2012, 21:41:41 »

Eee... ten tego.... 4 szt ? Grin

ta mam 4 szt.

sorry, że nie odpisywałem ale trochę roboty miałem w ogrodzie do tego euro doszło zaraz urlop i tak jakiś stosunek przerywany z forum nastał...

z poprzedniego tarła nic nie wyszło - coś po nocce zżarło ikrę, btw obecnie podeszły do 5-ego tarła jutro powinno się coś wylęgnąć - tym razem substratem jest grzałka. Swoją drogą to 5-te tarło w przeciągu 6-ciu tygodni Good !
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #403 : Czerwiec 14, 2012, 19:39:51 »

Swoją drogą to 5-te tarło w przeciągu 6-ciu tygodni Good !
Płodne te Twoje żagle, Dobrafie Smiley
W moim zbiorniku, w najlepszym okresie dla tych ryb tarło odbywało się średnio co 2 tygodnie.
Może na częste podchodzenie do tarła wpływ ma to, że to jedyna para w Twoim zbiorniku?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #404 : Czerwiec 26, 2012, 15:49:55 »

witam, no i po urlopie...

Może na częste podchodzenie do tarła wpływ ma to, że to jedyna para w Twoim zbiorniku?

może być, pozostałe dwa żagle nie podchodzą także raczej nie para (co wedle mnie zwiększa szanse utrzymania tej liczby żagli w akwa), w baniaku po urlopie bez zmian, wszystko pływa bez oznak przemocy.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28
  Drukuj  
 
Skocz do: