Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 104255 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #15 : Czerwiec 06, 2009, 19:51:31 »

Agnus zgodnie z życzeniem wrzuciłem większą fotę bez kompresji - jest w 1-szym poście, jednak coś z nią nie tak, po powiększeniu się rozmywa, próbowałem z innymi i jest to samo może to wina nienajlepszego aparatu. Daj znać jak u Ciebie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 07:50:15 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 06, 2009, 21:39:11 »

Tak, fotka jest rozmyta ale bez powiększania wygląda i  tak lepiej niż poprzednia. Myślę że to kwestia aparatu i nic się zapewne nie da więcej zrobić. Powtarzam że akwarium mi się podoba Smiley Czy to na górze w środku, nieco po lewej stronie to taki wysoki glon czy jakaś roślina? Zastanawiam się czy Nurzańce po obu stronach zbiornika to dobry pomysł (kompozycyjnie) choć zakładając symetrię jest ok. Klimatyczny zbiornik Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #17 : Czerwiec 07, 2009, 08:14:50 »

Na górze w środku jest jakby "pień korzenia" i jego trzy odnogi siegają do samego dna, lekko porósł zielonymi nitkami a nad nim jest Hydrocotyle leucocephala, czy to pytałeś?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 07, 2009, 12:44:54 »

Tak chyba o to, o te zielone nitki Smiley Ja na glony reaguję alergicznie. Nie mam co prawda plagi ale nitki pojawiają mi się na mchu i próbuję się ich pozbyć.
Baniaczek bardzo fajny - już powtarzał nie będę. Zaopatrz się w lepszy aparat Wink Bo można mieć ładny zbiornik ale kiepska fota psuje efekt. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w akwarystyce Smiley
Zapisane

Albixxx
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 157


Może kiedyś...


WWW
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 07, 2009, 18:22:45 »

fajny i naturalnie wyglądający zbiornik. wygląda na dużo większy niż 112l
pozdro
Zapisane

margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #20 : Lipiec 21, 2009, 19:47:40 »

Akwarium bardzo ładne, a szczególnie interesują mnie rybki. Mam nadzieję, że się nie obrazisz jeśli zapytam, jak odróżnić samca od samicy sajica. Ponieważ udało mi się nareszcie oddać Severum, mam zamiar hodować te rybki. Zdobyłam 3. sztuki, samiec jest większy, niebieski z żołtymi płetwami, a samiczki (tak mi powiedziano) są dużo mniejsze i płetwy mają czerwone. Tymczasem w internecie takich nie znalazłam Huh. Możesz mi pomóc, będę bardzo wdzięczna.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #21 : Lipiec 23, 2009, 16:40:29 »

żaden problem, co do czerwieni na płetwach to w literaturze podają, iż właśnie samce mają czerwone, moje zarówno samiec jak i samica obydwoje mają póki co żółte (mają około roku) skup się bardziej na zakończeniu płetw - szpiczaste ma samiec a samica ma łagodniejsze i wielkości ryb, samce są widocznie "masywniejsze", zależy też czy Twoje to młode osobniki - Sieniawski pisał, że u młodych rozróżnienie płci jest mało możliwe. Na obu zdjęciach na 1-szej stronie jest samiec. Skoro masz trzy to poczekaj może coś się dobierze, ja np. kupiłem młodą parę - miałem fart.
Zajrzyj tu:
http://www.arci.internet.v.pl/stara_strona/Pielegnica_sajica.htm
jak masz jeszcze jakieś pytania, to "wal smiało".
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #22 : Lipiec 23, 2009, 16:58:41 »

Dziękuję bardzo, ten mój większy to na 100% samiec (chociaż ma zółte płetwy), ma około 6cm i jest starszy od pozostałych rybek, te z czerwonymi mają po 3 cm i podobno pochodzą ze Słowacji (kupowane w różnych sklepach), chyba wybrał sobie jedną, bo pływa z nią zgodnie, a drugą przepędzają. Mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie, czy oddać tę drugą ? Poza tym są różne opinie na temat ich agresywności, jak oceniasz z własnego doświadczenia, nie dobiorą mi się do innych ryb (Severum były bardzo agresywne i siały spustoszenie wśród ryb i roślin, a w literaturze opisywane są jako łagodne).
Z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #23 : Lipiec 23, 2009, 20:41:34 »

powołam się jeszcze raz na Sieniawskiego - napisał, że mają one opinie stosunkowo spokojnych ale potrafią też zabijać współmieszkańców i muszę się z tym w 100% zgodzić, widzisz trzymam je z neonami i jest ok ale początkowo były dwa słabsze neony które po prostu zostały upolowane, aktualnie przepędzają je tylko broniąc gniazda, nie są moim zdaniem typowymi kilerami chociaż jak widzisz przypadek z neonami dowodzi, że potrafią "dobrać się do skóry". Widzisz ja sam spróbowałem dosyć ryzykownego połączenia tych ryb z neonami. Co do tej samicy to ja bym na wszelki wypadek ją oddał jeśli będą ją dalej przepędzać (w sumie 3 cm to jeszcze dość młode muszą być). p.s. uważaj na ryby denne moje kirysy miały z nimi ciężki żywot.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
laguna
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #24 : Lipiec 23, 2009, 21:02:06 »

akwarium bardzo ladne - a pielegnice wlasnie te to moje marzenie... widzialam je u moich znajomych, tez maja w 112stce sajica. powiedz mi bo nie orientuje sie w tych rybkach, do jakiej wielkosci one rosna? sa chyba stosunkowo male prawda?

przepiekne
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #25 : Lipiec 23, 2009, 21:06:45 »

do 12 cm a samice mniejsze, tak są jednymi z mniejszych pielęgnic
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
laguna
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #26 : Lipiec 23, 2009, 21:13:58 »

no wlasnie tak myslalam... sa naprawde bardzo ladne. az czasem szkoda mi ze mam takie rybki w akwa a nie inne, albo mysle o zalozeniu drugiego ale juz nie mam wogole miejsca w domu chyba na glowie bym musiala sobie postawic Wink
Zapisane
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #27 : Lipiec 24, 2009, 06:27:42 »

Jeszcze raz dziękuję Cheesy. Moim kirysom nic nie grozi, bo to nie kiryski, tylko mocno "opancerzone odkurzacze", natomiast boję się o barwniaki Thomasa, które dostałam od kolegi i regularnie odbywają tarło na środku zbiornika, czy nie zdenerwują pielęgnic?
Laguna, miejsce na dodatkowy zbiornik zawsze się znajdzie, trzeba się tylko rozejrzeć Wink. Sama uruchomiłam nowy i teraz ma trzy w kuchni i jeden w pokoju w segmencie, a jak się mocno uprę, to jeszcze jeden się zmieści. Pozdrawiam papa
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #28 : Lipiec 24, 2009, 06:34:44 »

podejrzewam, że z barwniakami też będą się "trzaskać".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2009, 14:25:24 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #29 : Sierpień 05, 2009, 22:30:56 »

Ślicznie  Cheesy super rybki.
fajna aranżacja, tak trzymać.
a co myślisz o parce sajica(wyłącznie) w 72L? czy nie da rady?
Bo tak sobie myśle że jak już kupie większe akwa to w mniejszym sajica by były...ale nie wiem czy się da  Tongue Undecided choć szczerze w to wątpię.
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: