Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « chylin 240 low-tech ogólno-towarzyskie ;)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: chylin 240 low-tech ogólno-towarzyskie ;)  (Przeczytany 1764 razy)
chylin
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Grudzień 15, 2012, 00:42:07 »

Akwarium - 120x40x50, 240l (low-tech), założone wrzesień 2010 r.
Filtr - zewnętrzny kubełkowy HW-302 (1000 l/h)
Oświetlenie - 2x38W (świetlówki T8)
Grzałka - 200W

Podłoże - spód: ziemia/torf, góra: żwir rzeczny 2-4 mm

Woda - parametry nie mierzone ("karnówka")

Nawożenie - kulki gliniano-torfowe pod rośliny ukorzeniające się.

Flora:
Kryptokoryny (kilka odmian, niestety nie wiem dokładnie jakie ;( )
Żabienice
Rogatek sztywny
2 anubiasy
Mikrosorium
Mech (bardzo niewielka ilość)
oraz wgłębka, która chyba się nie utrzyma.


Fauna:
2 zbrojniki niebieskie (niestety samce)
2 skalary
ok. 20 neon inessa
myślę o poszerzeniu obsady (podobają mi się strasznie pielęgnice meeka, pomarańczowopłetwa i podobne, aczkolwiek ciągle zastanawiam się nad ich zakupem)
może jakieś propozycje co do obsady? Cheesy

Zdjęcie z 14.12.2012 r.



Proszę o dokładne rozpoznanie poniższych roślin:








« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2012, 02:07:58 wysłane przez chylin » Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #1 : Grudzień 16, 2012, 12:14:12 »

1. To nie jest akwarium urządzone dla pielęgnic - one to wsystko pięknie przemielą.
2. Wyrzuć te paskudne kamienie (to białe i czerwone niewyraźne na zdjęciu - to chyba jakieś kamienie)
3. Pomyśl o małych pielęgniczkach - np. Ramireza, Kakadu, albo barwniakach czerwonobrzuchych

Obsadę dobieraj z głową, najpierw poczytaj o rybach. Jednego zbrojnika oddach - bo samce niebieskich się nie lubią i będą walczyć. Ja mam 2 sztuki w 900l i leją się na okrągło.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
chylin
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Grudzień 20, 2012, 23:58:08 »

Witam.
Dzięki za rady. Kamienie polecą niebawem Wink. Jeśli chodzi o zbrojniki mam je od ponad 1,5 roku i jakoś o dziwo się dogadują Wink. Myślę o zamianie jednego na samicę jeśli trafię na takową (młode sztuki są nie do rozpoznanie niestety).
Jeśli chodzi o pielęgnice to napisałem, że bardzo mi się podobają i tylko z tego względu, że trochę czytam o rybach zanim je sobie sprawię i chcę z myślą dobierać gatunki, to ich nie kupiłem Wink. Chciałbym rozbudować obsadę troszeczkę ale brak mi pomysłu Sad. Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: