Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « baniakmaniak - 240l Gliniana Grota
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  
Autor Wątek: baniakmaniak - 240l Gliniana Grota  (Przeczytany 59666 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #75 : Luty 28, 2013, 18:24:38 »

Nie zauważyłem nawet że ktos cos tu napisał he he. Może w weekend wrzucę fotke ziele muszę przyciąć i ogarnąć trochę.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
django
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #76 : Luty 28, 2013, 20:05:49 »

A czym przycinasz?
Zapisane

Człowiek potrzebuje w życiu miłości. Tylko miłość kominki z płaszczem wodnym ma sens na tym świecie, chociaż jest nielogiczna. W moim sercu krzyczy pustka. Serce tonie, ale nie chce desperacko łapać się byle czego. Czeka na coś wyjątkowego... tylko co jeśli będz
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #77 : Luty 28, 2013, 23:47:57 »

A czym przycinasz?

Normalnie nożyczkami nie przejmuje się detalami jak potrzeba wyrywam tuż przy dnie bo z manado można całe dno wyciągnąć jak sie korzenie poplątają
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #78 : Marzec 02, 2013, 06:04:54 »

Nie zauważyłem nawet że ktos cos tu napisał he he. Może w weekend wrzucę fotke ziele muszę przyciąć i ogarnąć trochę.
Czekam na aktualizacje, Andrzeju.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #79 : Czerwiec 24, 2013, 20:14:54 »

Aktualizacja w pierwszym poście. Jak widać znowu zarosło
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #80 : Czerwiec 26, 2013, 05:46:06 »

Aktualizacja w pierwszym poście. Jak widać znowu zarosło

Andrzeju, powinieneś zmienić tytuł na zielona grota Wink
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #81 : Czerwiec 26, 2013, 23:12:03 »

Ciekawostką jest to że od października nie czyściłem jeszcze filtru diy bo gąbka wygląda na czystą a przepływ wody jest jak najbardziej duży gdyż poziom wody w filtrze jeszt niższy niż w akwarium jakieś 2 cm.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #82 : Listopad 15, 2013, 20:31:55 »

Dawno nie było mojego baniaczka na forum ale wreszcie jest Wink. Przyciąłem zielsko i jakoś to teraz wygląda (mam nadzieję). Aktualizacja w pierwszym poście i tutaj:
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #83 : Listopad 16, 2013, 11:32:16 »

Andrzej jak zawsze trzyma wysoki poziom Wink
Obsada po staremu czy coś tam zmieniałeś?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #84 : Listopad 16, 2013, 21:42:18 »

Dzięki za miłe słowa. Obsada pozostała bez zmian praktycznie tylko jeszcze rasbory miałem wcześniej, ale nie pasowały do neonów i musiały się przenieść do zapasowego 85l i tam pływają z malutkimi pandami. Wiem te brzanki też nie pasują znowu do mieczyków ale za duży mam sentyment do tych ryb i jakoś nie potrafię się ich pozbyć. Jedna samica mieczyka ma pół roku i jakieś 9 cm, myślę że może urosnąć jeszcze. Z takiej samicy miałem kiedyś 110 młodych (nie licząc tych które dodatkowo mogły być zjedzone przez mamusię) wiem bo liczyłem je śmiesznie to wyglądało jak je przeławiałem i trwało jakieś pół godziny.Cały zabieg był po to że z odmiany czerwonej waktail chciałem mieć żółtą odmianę. I miałem 4 szt właśnie żółtych rybek z czego dwa były żółte waktail a dwie całe żółte a najśmieszniejsze że tylko jedna rybka z tego miotu była koloru zielonego odmiany wyjściowej dzikiej. Miałem chyba wszystkie odmiany kolorystyczne tych ryb poza odmianą koi.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #85 : Listopad 17, 2013, 15:54:23 »

Andrzej ładujesz CO2 do baniaka?
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #86 : Listopad 17, 2013, 19:01:07 »

CO2 nie stosuję mam zwykłego LT poniżej 0,5 W/l światła. Czasami po podmiankach stosuję easycarbo ale sporadycznie. Nawozy powinno się podawać raczej rano przy dopiero włączonym świetle a mnie wtedy nie ma w domu tylko jestem w pracy dlatego leję czasami w soboty lub niedziele wtedy kiedy stosuję podmianki wody.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #87 : Listopad 20, 2013, 19:27:47 »

...mam zwykłego LT poniżej 0,5 W/l światła.

Jako, że przymierzam się do podobnego baniaka to mam pytanie - czy 2x54W T5 Philips Master + Sylvania Grolux będzie dobrym rozwiązaniem? Czy może lepiej dać 1x54W PM + 2x39W SG?
Chyba tak jest tez u Ciebie?

I jeszcze jedno zużyłeś 3 kafle tła?
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 20:19:38 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #88 : Listopad 20, 2013, 21:08:40 »

Wiesz co do świetlówek to zależy od tego czy będziesz miał komin czy nie. U mnie jest niecałe 100W mam 1x54W i 1X39w przez to że komin razem z okleiną (tłem) ma jakieś 20cm długości i bez sensu było by dawać świetlówkę która niepotrzebnie by świeciła na komin od góry. Co to dawania do 1x54W tych 2x39W to lepiej dać jedną GR a drugą np. 10000K np. Aquastara. Przy zastosowaniu komina opcja z trzema świetlówkami by się sprawdziła sam o takiej myślałem ale mam frontową szybę baniaka na okno i pada mi światło słoneczne dodatkowo więc odpuściłem z trzecią. Co do tła to wystarczyły mi dwa kawałki tła mają razem 120cm długości a odcinając z wysokości wystarczyło mi dodatkowo na boczną okleinę komina (boczna ściana ma 15cm).Wszystko wcześniej sobie policzyłem i odpadu mi zostało bardzo niewiele. Co do przyklejenia tła to poszła mi cała tuba 300ml sylikonu akwarystycznego bo dosyć dokładnie posmarowałem tak aby nie odstawało i nie dostawała się woda za tło. Najtrudniejszą sprawą było odklejenie wzmocnienia wzdłużnego w baniaku(od strony tła tylko) gdyż musiałem je podnieść trochę do góry tak aby tło było lekko wyższe i można było zalać baniak do 3 cm górnej krawędzi, a zostawał by jeszcze 1 cm tła nad poziom wody. Przyklejenie wzmocnienia było już tylko przyjemnością i nie sprawiło problemu bo opierało się na tle i faktycznie razem z klejem ma grubość około 3cm-3,5cm bo wzmocnienie 4cm lekko wystaje poza tło. Dodatkowo tło i bardziej raczej komin wzmocniło mi tylną szybę baniaka bo wcześniej różnica szerokości na środku baniaka a krawędziach wynosiła 1cm (przy pełnym zalaniu zbiornika) a teraz jest tylko 0,5cm. Przykleiłem dodatkowo też wzmocnienie prostopadłe na prawą stronę baniaka gdyż zmienił się rozkład ciśnień po lewej i prawej stronie baniaka. A widziałem w internecie że właśnie w akwariach o takich wymiarach czasami niektórym osobom pękała boczna szyba zapewne od złego wypoziomowania zbiornika lub złego przyklejenia wzmocnień wzdłużnych tego już dokładnie nie wiem.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #89 : Grudzień 18, 2013, 15:42:10 »

Wiesz co do świetlówek to zależy od tego czy będziesz miał komin czy nie. U mnie jest niecałe 100W mam 1x54W i 1X39w przez to że komin razem z okleiną (tłem) ma jakieś 20cm długości i bez sensu było by dawać świetlówkę która niepotrzebnie by świeciła na komin od góry. Co to dawania do 1x54W tych 2x39W to lepiej dać jedną GR a drugą np. 10000K np. Aquastara. Przy zastosowaniu komina opcja z trzema świetlówkami by się sprawdziła sam o takiej myślałem ale mam frontową szybę baniaka na okno i pada mi światło słoneczne dodatkowo więc odpuściłem z trzecią. Co do tła to wystarczyły mi dwa kawałki tła mają razem 120cm długości a odcinając z wysokości wystarczyło mi dodatkowo na boczną okleinę komina (boczna ściana ma 15cm).Wszystko wcześniej sobie policzyłem i odpadu mi zostało bardzo niewiele. Co do przyklejenia tła to poszła mi cała tuba 300ml sylikonu akwarystycznego bo dosyć dokładnie posmarowałem tak aby nie odstawało i nie dostawała się woda za tło. Najtrudniejszą sprawą było odklejenie wzmocnienia wzdłużnego w baniaku(od strony tła tylko) gdyż musiałem je podnieść trochę do góry tak aby tło było lekko wyższe i można było zalać baniak do 3 cm górnej krawędzi, a zostawał by jeszcze 1 cm tła nad poziom wody. Przyklejenie wzmocnienia było już tylko przyjemnością i nie sprawiło problemu bo opierało się na tle i faktycznie razem z klejem ma grubość około 3cm-3,5cm bo wzmocnienie 4cm lekko wystaje poza tło. Dodatkowo tło i bardziej raczej komin wzmocniło mi tylną szybę baniaka bo wcześniej różnica szerokości na środku baniaka a krawędziach wynosiła 1cm (przy pełnym zalaniu zbiornika) a teraz jest tylko 0,5cm. Przykleiłem dodatkowo też wzmocnienie prostopadłe na prawą stronę baniaka gdyż zmienił się rozkład ciśnień po lewej i prawej stronie baniaka. A widziałem w internecie że właśnie w akwariach o takich wymiarach czasami niektórym osobom pękała boczna szyba zapewne od złego wypoziomowania zbiornika lub złego przyklejenia wzmocnień wzdłużnych tego już dokładnie nie wiem.

Kupiłem zbiornik 240l, a oświetlenie to 2x54w   t5 (1x865 philips + 1x aquarelle philips)  zrobione na pokrywie samoróbce z aluminium polerowanego od środka więc odbłyśniki są mi zbędne, a na dno pójdzie piach z Wisły lub Nogatu.
I teraz mam pytanie odnośnie tła tego, które kiedyś kupiłeś w PYKO (jakoś te Twoje nowe od Juwela nie bardzo mi się podoba ale to kwestia gustu).
1. Jak wygląda sprawa zamontowania takiego tła.
2. Czy je też przyklejałeś na silikon, czy stało tylko na siatce?
No bo teraz się zastanawiam, czy nie będzie mi bokami i spodem zaciągać piach do filtra.
A może boki upchać wzdłuż krawędzi po obu stronach tła czarną gąbką?
Jeśli możesz, to opisz możliwie dokładnie w jaki sposób zamontowałeś za tłem całe "ustrojstwo" techniczne.
Co do światła to chyba tyle wystarczy.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  
 
Skocz do: