Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « baniakmaniak - 240l Gliniana Grota
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Drukuj  
Autor Wątek: baniakmaniak - 240l Gliniana Grota  (Przeczytany 59669 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #60 : Październik 10, 2012, 19:13:53 »

Wreszcie nowa odsłona czaiłem się już 2 tygodnie ale ostatnio jestem zapracowany i jakoś na forum brak czasu. Czekałem sporo na to jak sklep internetowy przywiezie mi nowe tło i podłoże. Od tego większość roślin niestety padła, ale nie one są najważniejsze w nowym aranżu. Tło kupiłem gotowe gdyż nie chce robić sobie syfku w domu a i efekt nie wiadomo czy by mi się podobał. Kupiłem tło Juwela Clay stone gdyż właśnie takie mi pasuje do podłoża Manado. Filtr postanowiłem zbudować własny. Wklejając komin 12x15x50 do środka banika po to aby ukryć wszelkie graty. Deszczownie zrobiłem też z rurek PCV długość deszczowni to 70cm. Filtr zbudowany jest z siatki ogrodniczej do niego włożone są koszyki z bio-kulkami i ceramiką całość przykrywa wielka gąbka. Zastosowałem głowicę Aquela 1100 l/h. Tu zdjęcia poglądowe filtra:



Oraz cały poskładany



Zdjęcie desczowni i oświetlenia


A tak wygląda nowy baniak

Opis sprzętu i pełna aktualka w pierwszym poście.


« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2012, 20:06:43 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #61 : Październik 10, 2012, 19:40:24 »

Zmiany spore Wink
Ciekawi mnie jak filtr zda egzamin?
Obsada do zmiany, co planujesz?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #62 : Październik 10, 2012, 20:03:12 »

Tak jak już wcześniej pisałem będzie to azja oparta na wszelkiego rodzaju brzankach plus razbory które mam jeszcze w mniejszym baniaczku. Co do filtra to komin ma otwory przy dnie, nie w dnie jak w popularnych rozwiązaniach (jakoś dziurawienie zbiornika od spodu nie wydawało mi się bezpiecznym rozwiązaniem.  Komin ma jakieś 10l i tylko tyle plus przyklejone do niego tło zajmuje w baniaku. Klapka ma na zasadzie chronić ryby przed wskoczeniem do kominka.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #63 : Październik 10, 2012, 20:31:28 »

Czy tło przylega całą swoją powierzchnią do szyby?
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #64 : Październik 10, 2012, 22:34:57 »

Tak przylega. Z drugiej strony jest płaskie (ma tylko delikatne rowki takie kwadraty coś w rodzaju linijki tak aby można było sobie równo dociąć i aby silikon lepiej mógł przylegać). Ma od 2-3 cm można to zauważyć na fotce z deszczownią tło mieści się pod wzmocnieniem i nie wystaje po za nie. Wzmocnienie ma 4cm szerokości. Dodatkowo łatwo się takie tło przycina jest jakby pianką a tnie się jak spienione PCV nożykiem wystarczy przejechać 2 razy prościzna.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2012, 22:40:23 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
KrzychuS.
Zainteresowany
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #65 : Październik 17, 2012, 14:27:35 »

Dobrze jest:) czekać tylko aż się porozrasta zielsko:)
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #66 : Październik 17, 2012, 18:21:46 »

Zielsko ruszyło (choć odmiany które mam nie powinny zarosnąć zbiornika) podobnie jak i glon (zielenice sporadyczne przypadki) jednak różowe świetlówki tak właśnie potrafią wpływać. Są pierwsi mieszkańcy po 3 tygodniach istnienia aranżu to brzanki różowe wersja weloniasta ilość 5 sztuk i razbory klinowe 7 sztuk.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #67 : Październik 17, 2012, 18:40:51 »

A dlaczego tak mało tych brzanek? brzanki różowe jak właściwe wszystkie inne, lubią jednak większą grupę swojego gatunku (lub ewentualnie innych brzanek). Jaką planujesz docelową obsadę?
Zapisane

KrzychuS.
Zainteresowany
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #68 : Październik 18, 2012, 15:21:47 »

A dlaczego tak mało tych brzanek? brzanki różowe jak właściwe wszystkie inne, lubią jednak większą grupę swojego gatunku (lub ewentualnie innych brzanek). Jaką planujesz docelową obsadę?

Dokładnie jak kolega wyżej brzanki jak i razbory w większej ilości bym polecał Panie Andrzeju Tongue
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #69 : Październik 18, 2012, 20:59:58 »


Dokładnie jak kolega wyżej brzanki jak i razbory w większej ilości bym polecał Panie Andrzeju Tongue
Tak właśnie mam zamiar zrobić chcę tylko kupić ryby z kilku żródeł tak aby geny były różne. Planuję więcej gatunków brzanek tak jak napisał to Ducze.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Tomcajs
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #70 : Listopad 09, 2012, 03:11:16 »

Jak Ci się sprawuję pdłoże JBL-a, dużo było kłopotów z jego przygotowniem do zalania , Kolega Forumowicz radził mi, aby do jego przepłukania użyć ciepłej wody.
Czy nie miałeś kłopotów z zasadzeniem roślin, nie wypływały na powierzchnie, mam takie wrażenie lekkości tego podłoża, pomimo, że było co dźwigać ze sklepu
Zapisane

112l  Neonarium
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #71 : Listopad 09, 2012, 08:08:40 »

Ja akurat przepłukiwałem w zimnej (nie jestem zwolennikiem płukania ani tym bardziej gotowania podłoża), tylko naprawdę bardzo solidnie mniejszymi częściami po 4-5 litrów. Co do wypływania wszystko co mi wypłynęło w płukaniu było wywalane tak dla pewności i w sumie niewiele tego było. W baniaku jak dałem podłoże to też część pojedynczych małych grudek wypłynęła ale ogólnie całość była na dnie. Co do sadzenia nie zauważyłem aby były z tym problemy. Wystarczy jak rośliny będą miały większe korzenie i siedzą tam gdzie się je posadzi. Większe rośliny na początku trochę wyłaziły jak wsadzało się rękę do akwarium to wyciągało czasami z rośliną akurat nie tą co się tylko chciało ale teraz jest spoko. Co do lekkości to i tak to podłoże jest lepsze niż np. piasek więc problemu z nim nie mam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2012, 08:19:22 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Tomcajs
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #72 : Listopad 09, 2012, 15:24:26 »

Moje Manado czeka na płukanie i zagospodarowanie w nowym akwarium, cel był prosty - możliwie ciemne podłoże o nieostrych krawędziach, mam nadzieję, że się uda ...
W każdym razie gratuluje aranżacji akwarium, efekt wizualny jest oszołamiający  Smiley
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2012, 15:26:06 wysłane przez Tomcajs » Zapisane

112l  Neonarium
thaz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


WWW
« Odpowiedz #73 : Listopad 18, 2012, 19:10:30 »

Naprawdę świetny klimat - będę śledził temat!
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #74 : Luty 22, 2013, 10:28:01 »

Andrzeju, co tam słychać w bańce?
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Drukuj  
 
Skocz do: