Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Baniaczki 112l i 25l  (Przeczytany 5552 razy)
Grzechu
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Styczeń 18, 2017, 20:10:15 »

Hej,

W końcu założę temat Smiley Najpierw było 112l, z założenia ogólne, mało wymagające.

Pływa tam stado razbor espei, trochę kirysów, para ramirezów oraz prętników. Tymczasowo kilka żyworódek Smiley

Początkowo było tak (połowa listopada)


Obecnie jest tak. Ogólnie problemów żadnych, trochę glony denerwują, no ale woda jeszcze młoda.


Niedawno zafascynowany krewetkami (no i ładnie się rozmnażały w 112l) postawiłem drugi, 25l pod same krewetki. Początkowo korzeń obsypał się moocno pleśnią, a korzeń, szyby i w ogóle wszystko czymś oślizgłym i brunatnym. Zapewne glony. Korzeń wyparzyłem, a korzeń tylko mechanicznie potraktowałem (bo powiązane były mchy). Obecnie jest lepiej, pleśń wyszła, ale wiem, że zniknie z czasem. Brązowego paskudztwa nie ma. Obecnie wygląda jak na ostatnim zdjęciu. Dzisiaj zrobiłem trawnik z mchu więc powinno ładnie się rozrosnąć. Krewetki go polubiły Smiley





Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #1 : Styczeń 20, 2017, 20:00:57 »

Ci powiem, że jak na mało wymagające akwarium to bardzo ładnie rośnie. Jestem ciekaw krewetkarium jak się rozrośnie, ale zapowiada się bomba  Shocked
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Grzechu
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Styczeń 21, 2017, 11:11:53 »

No obecnie oświetlenie to ~20W w modułach chińskich, ale może przejdę na belki led. Nawozów brak, tylko sobie CO2 z sody i kwasku zrobiłem. Niestety widać, że idealnie nie jest bo rośnie wszystko, ale niektóre rośliny w górę typu limnophila aromatica. Tak wiem, wymagająca i czerwieni/różu nie zobaczę, ale podoba mi się w kępie Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: